உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • ২৪ ঘণ্টাই খোলা থাকে এই মানুহগৰাকীৰ চকু ! শোৱাৰ বাবে ৰাতি ৰাতি চকুত লগাই টেপ ...

    ২৪ ঘণ্টাই খোলা থাকে এই মানুহগৰাকীৰ চকু ! শোৱাৰ বাবে ৰাতি ৰাতি চকুত লগাই টেপ ...

    এগৰাকী ব্ৰিটিছ বৃদ্ধ ব্যক্তিয়ে নিজকে বয়সৰ তলত দেখুৱাবলৈ প্ৰসাধনৰ চিকিৎসা লৈছিল। তেওঁৰ ভাগ্য এনে বেয়া আছিল যেতিয়া তেওঁৰ অস্ত্ৰোপচাৰ বেয়া হৈছিল (Man Unable to Close Eyes) তেতিয়া তেওঁ বিচাৰিলেও চকু বন্ধ কৰিব নোৱাৰে (Man with Open Eyes)।

    এগৰাকী ব্ৰিটিছ বৃদ্ধ ব্যক্তিয়ে নিজকে বয়সৰ তলত দেখুৱাবলৈ প্ৰসাধনৰ চিকিৎসা লৈছিল। তেওঁৰ ভাগ্য এনে বেয়া আছিল যেতিয়া তেওঁৰ অস্ত্ৰোপচাৰ বেয়া হৈছিল (Man Unable to Close Eyes) তেতিয়া তেওঁ বিচাৰিলেও চকু বন্ধ কৰিব নোৱাৰে (Man with Open Eyes)।

    এগৰাকী ব্ৰিটিছ বৃদ্ধ ব্যক্তিয়ে নিজকে বয়সৰ তলত দেখুৱাবলৈ প্ৰসাধনৰ চিকিৎসা লৈছিল। তেওঁৰ ভাগ্য এনে বেয়া আছিল যেতিয়া তেওঁৰ অস্ত্ৰোপচাৰ বেয়া হৈছিল (Man Unable to Close Eyes) তেতিয়া তেওঁ বিচাৰিলেও চকু বন্ধ কৰিব নোৱাৰে (Man with Open Eyes)।

    • Share this:
    এজন ব্যক্তিৰ ভাল দেখাৰ আকাংক্ষা কেতিয়াবা ইমান বাঢ়ি যায় যে তেওঁ নিজৰ শৰীৰৰ বিষয়ে চিন্তাও নকৰে। এগৰাকী ব্ৰিটিছ বৃদ্ধ ব্যক্তিয়েও নিজকে বয়সৰ তলত দেখুৱাবলৈ প্ৰসাধনৰ চিকিৎসা লৈছিল। তেওঁৰ ভাগ্য এনে এটা সময়ত বেয়া আছিল যেতিয়া তেওঁৰ অস্ত্ৰোপচাৰ বেয়া হৈছিল (Man Unable to Close Eyes) আৰু এতিয়া তেওঁ বিচাৰিলেও চকু বন্ধ কৰিব নোৱাৰে (Man with Open Eyes)। তেওঁ শুবলৈ তেওঁৰ চকুত ৰাতি টেপ লগাব লাগিব।

    ইংলেণ্ডৰ ৭৯ বছৰীয়া বৃদ্ধগৰাকীয়ে ২০১৯ চনত তেওঁৰ প্ৰসাধন অস্ত্ৰোপচাৰ (Cosmetic Surgery Gone Wrong) সম্পন্ন কৰিছিল। তেওঁ দুটা সন্তানৰ মাতৃ পেট ব্ৰডহাৰ্ষ্ট (Pete Broadhurst) যাক দেখিবলৈ ভাল নহয় বুলি কৈ স্বামী এৰি গৈছিল । তেনে ক্ষেত্ৰত, তেওঁ দেণ্টেল প্ৰক্ৰিয়াৰে তেওঁৰ গাল লিফ্ট কৰিছিল। লগতে তেওঁ তেওঁৰ মুখত কিছু কোঁচ হ্ৰাস কৰিব বিচাৰিছিল। তেনে ক্ষেত্ৰত, তেওঁ যথেষ্ট পৰিমাণৰ ধন খৰচ কৰিছিল আৰু প্লাষ্টিক অস্ত্ৰোপচাৰ কৰাইছিল।

    বহুত বেছি প্লাষ্টিক চাৰ্জাৰীয়ে এই দশা কৰিছিল
    পেট ব্ৰডহাৰ্ষ্টয়ে নিজকে সৰু আৰু ভাল দেখুৱাবলৈ প্ৰায় ১১ লাখ টকা ব্যয় কৰি বহুতো অস্ত্ৰোপচাৰ কৰিছিল। ডিঙিৰ লিফ্টৰ দৰে ৯ ঘণ্টাৰ অস্ত্ৰোপচাৰৰ পিছত, চকুৰ ব্লেফেৰোপ্লাষ্টি আৰু ৰাইনোপ্লাষ্টিৰ তলত, তেওঁ চিকিৎসালয়ত থাকিছিল আৰু তাৰ পিছত ঘৰলৈ গৈছিল। কিন্তু তেওঁ লগে লগে অনুভৱ কৰিলে যে কিবা ভুল হৈছে। অস্ত্ৰোপচাৰৰ ঠিক এদিন পিছত, তেওঁৰ মুখখন ফুলা দেখা গৈছিল আৰু তেওঁ চকু বন্ধ কৰিব নোৱাৰিলে। ৰাতি শুই থকাটোও তেওঁৰ বাবে কঠিন আছিল। যেতিয়া তেওঁ চিকিৎসকক এই বিষয়ে কৈছিল, তেওঁ তেওঁক কৈছিল যে কেইদিনমানৰ পিছত ভাল হ'ব।

    চকুৰ পতা বন্ধ কৰাটো এটা সপোন হৈ পৰিছে
    যেতিয়া তেওঁ আন চিকিৎসকসকলক তেওঁৰ সমস্যাৰ বিষয়ে কৈছিল, তেওঁ সংশোধনমূলক অস্ত্ৰোপচাৰৰ কথা কৈছিল। পেটে চকু বন্ধ কৰিবলৈ একেখন চিকিৎসালয়তে ৪ ঘণ্টাৰ বাবে সংশোধনমূলক অস্ত্ৰোপচাৰ কৰিছিল। অৱশ্যে, সেই ঘটনাৰ ২ বছৰ পাছতো, তেওঁলোকৰ চকুৰ পতা সম্পূৰ্ণৰূপে বন্ধ নহয়। এইটোৱে তেওঁৰ বাবে দেখাটো কঠিন কৰি তুলিছে আৰু তেওঁ শুই থাকোঁতে তেওঁৰ চকুত গৰম টাৱেল ৰাখে। তেওঁৰ মুখত কোনো অভিব্যক্তি নাই। তেওঁ তেওঁৰ সমস্যা হ্ৰাস কৰিবলৈ তুৰ্কীত চিকিৎসা আৰম্ভ কৰিছে, যাৰ ফলত তেওঁ কিছু সকাহ পাইছে, কিন্তু তেওঁৰ চকু এতিয়াও সম্পূৰ্ণৰূপে বন্ধ হোৱা নাই।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: