• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • মাত্ৰ ৫ বছৰ বয়সৰ এটি শিশুৱে ডাঙৰ ডাঙৰ বডি বিল্ডাৰক দিছিল প্ৰত্যাহ্বান, কম বয়সতে গঢ়িছিল বিশ্ব অভিলেখ ...

মাত্ৰ ৫ বছৰ বয়সৰ এটি শিশুৱে ডাঙৰ ডাঙৰ বডি বিল্ডাৰক দিছিল প্ৰত্যাহ্বান, কম বয়সতে গঢ়িছিল বিশ্ব অভিলেখ ...

ৰোমানিয়াৰ ৫ বছৰীয়া গিওলিয়ানো ষ্ট্ৰো (Giuliano Stroe, Romania) বডী বিল্ডিঙৰ পৃথিৱীত এনে পদক্ষেপ লৈছে যে জ্যেষ্ঠসকলে তেওঁৰ ওচৰত হাৰ মানিবলৈ বাধ্য হৈছে। এনে সুন্দৰ শৰীৰ, বিপদজনক ষ্টাণ্ট যি আনকি অভিজ্ঞ ষ্টান্টমেনসকলেও কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিহে পাৰে, তেওঁ সহজে কৰে।

ৰোমানিয়াৰ ৫ বছৰীয়া গিওলিয়ানো ষ্ট্ৰো (Giuliano Stroe, Romania) বডী বিল্ডিঙৰ পৃথিৱীত এনে পদক্ষেপ লৈছে যে জ্যেষ্ঠসকলে তেওঁৰ ওচৰত হাৰ মানিবলৈ বাধ্য হৈছে। এনে সুন্দৰ শৰীৰ, বিপদজনক ষ্টাণ্ট যি আনকি অভিজ্ঞ ষ্টান্টমেনসকলেও কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিহে পাৰে, তেওঁ সহজে কৰে।

ৰোমানিয়াৰ ৫ বছৰীয়া গিওলিয়ানো ষ্ট্ৰো (Giuliano Stroe, Romania) বডী বিল্ডিঙৰ পৃথিৱীত এনে পদক্ষেপ লৈছে যে জ্যেষ্ঠসকলে তেওঁৰ ওচৰত হাৰ মানিবলৈ বাধ্য হৈছে। এনে সুন্দৰ শৰীৰ, বিপদজনক ষ্টাণ্ট যি আনকি অভিজ্ঞ ষ্টান্টমেনসকলেও কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিহে পাৰে, তেওঁ সহজে কৰে।

  • Share this:
প্ৰতিভা কেতিয়াও বয়সৰ বাবে হেঙাৰ নহয়। যদি আপোনাৰ হৃদয়ত আৱেগ থাকে তেন্তে আপুনি কি কৰিব নোৱাৰে? ৰোমানিয়াৰ ৫ বছৰীয়া গিওলিয়ানো ষ্ট্ৰো (Giuliano Stroe, Romania) বডী বিল্ডিঙৰ পৃথিৱীত এনে পদক্ষেপ লৈছে যে জ্যেষ্ঠসকলে তেওঁৰ ওচৰত হাৰ মানিবলৈ বাধ্য হৈছে। এনে সুন্দৰ শৰীৰ, বিপদজনক ষ্টাণ্ট যি আনকি অভিজ্ঞ ষ্টান্টমেনসকলেও কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিহে পাৰে, তেওঁ সহজে কৰে।

আশ্চৰ্যজনক হৈছে গুইলিয়ানোৰ প্ৰতিভা, যাক আজিলৈকে কোনেও প্ৰত্যাহ্বান জনাব পৰা নাই। অন্ততঃ তেওঁৰ বয়সৰ আশে পাশে কোনোৱে কেতিয়াও তেওঁৰ আধা প্ৰতিভাত উপনীত হোৱা নাই। অৱশ্যে, বিশ্ব ৰেকৰ্ড স্থাপন কৰা শিশুটো এতিয়া যথেষ্ট ডাঙৰ। গুইলিয়ানোৰ বয়স এতিয়া ১৭ বছৰ কিন্তু এতিয়াও তেওঁৰ অভিলেখ আছে। পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ শক্তিশালী শিশুসকলক (World’s strongest boy) গুইলিয়ানো বুলি গণ্য কৰা হয়।

আশ্চৰ্যজনক কলাবাজীৰ নিপুণতা
২০০৯ চনত যেতিয়া গুইলিয়ানোৰ বয়স মাত্ৰ ৫ বছৰ আছিল যেতিয়া তেওঁ গিনিজ বুক অফ ৱৰ্ল্ড ৰেকৰ্ডছত অধিষ্ঠিত হৈছিল। গুইলিয়ানো ইটালীৰ লাইভ টিভি শ্ব'ত ষ্টাণ্ট প্ৰদৰ্শন কৰি এক চাঞ্চল্যৰ সৃষ্টি কৰিছিল। বডীবিল্ডিঙৰ উপৰিও, তেওঁ ভৰিত এটা গধুৰ বল বান্ধি দ্ৰুততম ৩৩ টা হেণ্ডৱাকৰ বাবে এক নতুন অভিলেখ গঢ়িছিল। তেওঁ তাত ৰৈ নাছিল, মাত্ৰ এবছৰ পিছত তেওঁ ৯০ ডিগ্ৰী পুছআপৰ এটা নতুন অভিলেখ গঢ়িছিল। গুইলিয়ানোৱে তেওঁৰ দেউতাকৰ পৰা কম বয়সতে এনে কথোপকথন কৰাৰ মনোভাৱ লাভ কৰিছিল। তেওঁ তেওঁৰ দেউতাকৰ পৰা বডীবিল্ডিঙৰ প্ৰতিভা উত্তৰাধিকাৰী হিচাপে পাইছিল, কিন্তু এই উত্তৰাধিকাৰীক গুইলিয়ানোৱে তেওঁৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু নিষ্ঠাৰে আগবঢ়াই নিছিল আৰু খেলিবলৈ জঁপিয়াই পৰাৰ কম বয়সতে মাইলৰ খুঁটিটো অৰ্জন কৰিছিল, যিমান দূৰলৈকে কোনোৱে এতিয়ালৈকে উপনীত হোৱা নাই।

কেতিয়াও এনেকুৱা এজন তৰুণ বডিবিল্ডাৰ দেখা নাছিল
তেওঁৰ দেউতাক আৰু ভায়েকক নাম লোৱা দেখি তেওঁৰ সৰু ভায়েক ক্লদিউৱে এতিয়া একে পথ অনুসৰণ কৰিছে। দেউতাক নিজে এজন বডিবিল্ডাৰ আছিল। দেউতাকক দেখি দুয়োজন ভাতৃয়ে এই পৃথিৱীত প্ৰৱেশ কৰিছিল। এতিয়া তেওঁলোক দুয়ো বিভিন্ন চেম্পিয়নশ্বিপৰ অংশ হ'ব বিচাৰে। অৱশ্যে, বিশেষজ্ঞসকলে ইমান কম বয়সত কঠিন প্ৰশিক্ষণৰ বিষয়েও প্ৰশ্ন উত্থাপন কৰিছে। তেওঁ বিশ্বাস কৰে যে বডিবিল্ডিঙৰ দৰে প্ৰশিক্ষণে শিশুসকলৰ শাৰীৰিক বিকাশত বাধা দিব পাৰে, কিন্তু তেওঁৰ দেউতাক য়ুলিয়ানে ইয়াক বিশ্বাস নকৰে। তেওঁ তেওঁৰ সন্তানকো প্ৰশিক্ষণ দিছে আৰু এতিয়া ইমান বছৰৰ পিছত গুইলানো আৰু ক্লদিউ দুয়োৰে শাৰীৰিক বিকাশত কোনো হ্ৰাস হোৱা নাই।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি