• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • এইখন পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ দীঘল Car ! ১০০ ফুট দীঘল গাড়ীখনৰ ওপৰত অৱতৰণ কৰিব পাৰে হেলিকপ্টাৰ ...

এইখন পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ দীঘল Car ! ১০০ ফুট দীঘল গাড়ীখনৰ ওপৰত অৱতৰণ কৰিব পাৰে হেলিকপ্টাৰ ...

১০০ ফুট দীঘল গাড়ীখনত (Longest Car In World) ইমান ঠাই আছে যে ইয়াৰ ভিতৰত এটা চুইমিং পুলৰ উপৰিও হেলিপেড (Car With Swimming Pool) আছে। হয়, ২৬ টা চকাত চলা গাড়ীখনৰ নিজা হেলিপেডো আছে।

১০০ ফুট দীঘল গাড়ীখনত (Longest Car In World) ইমান ঠাই আছে যে ইয়াৰ ভিতৰত এটা চুইমিং পুলৰ উপৰিও হেলিপেড (Car With Swimming Pool) আছে। হয়, ২৬ টা চকাত চলা গাড়ীখনৰ নিজা হেলিপেডো আছে।

১০০ ফুট দীঘল গাড়ীখনত (Longest Car In World) ইমান ঠাই আছে যে ইয়াৰ ভিতৰত এটা চুইমিং পুলৰ উপৰিও হেলিপেড (Car With Swimming Pool) আছে। হয়, ২৬ টা চকাত চলা গাড়ীখনৰ নিজা হেলিপেডো আছে।

  • Share this:
আপুনি পৃথিৱীত বহুতো গাড়ী দেখিছে। কিছুমান গাড়ী বুলেট প্ৰুফ। কিছুমানৰ আন এটা আকৰ্ষণীয় বৈশিষ্ট্য আছে। কিন্তু আজি আমি আপোনাক যিখন গাড়ীৰ বিষয়ে ক'বলৈ গৈ আছো সেইখন এই সকলোবোৰ গাড়ীতকৈ পৃথক আৰু বিশেষ। আমি American Dreamৰ বিষয়ে কথা পাতি আছো, যি পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ দীঘল গাড়ীৰ তালিকাত আছে। ১০০ ফুট দীঘল গাড়ীখনত (Longest Car In World) ইমান ঠাই আছে যে ইয়াৰ ভিতৰত এটা চুইমিং পুলৰ উপৰিও হেলিপেড (Car With Swimming Pool) আছে। হয়, ২৬ টা চকাত চলা গাড়ীখনৰ নিজা হেলিপেডো আছে।

ইতিমধ্যে Guinness World Recordত অন্তৰ্ভুক্ত আমেৰিকান ড্ৰীমে এতিয়া নিজৰ পুৰণি অভিলেখ ভংগ কৰিছে। এই গাড়ীখনৰ দৈৰ্ঘ্য ১০০ ফুটলৈ বৃদ্ধি কৰা হৈছে। লগতে ই ডেৰ ইঞ্চি বহল। এই গাড়ীখনত মুঠ ২৬ টা চকা আছে। লগতে এটা চুইমিং পুল আৰু হেলিপেড আছে। কোৱা হয় যে মুঠ ৭৫ জন লোকে এই গাড়ীখনৰ ভিতৰত এটা সময়ত বহিব পাৰে।



আমেৰিকান ড্ৰীম ১৯৮৬ চনত কাৰ কাষ্টমাইজাৰ জয় ওহাৰবাৰ্গৰ দ্বাৰা সৃষ্টি কৰা হৈছিল। কেলিফৰ্ণিয়াত বাস কৰা জয়ে ইয়াক ৬০ ফুট দৈৰ্ঘ্যত নিৰ্মাণ কৰিছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: