• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Weird News: পুৱা ৫ বজাতেই সুৰাপান কৰিছিল মহিলাই, তেনেকৈয়ে গ'ল অফিচলৈ ! তাৰ পিছত কোম্পানীৰ পৰা পালে ৪ লাখ ৩৩ হাজাৰ টকা...

Weird News: পুৱা ৫ বজাতেই সুৰাপান কৰিছিল মহিলাই, তেনেকৈয়ে গ'ল অফিচলৈ ! তাৰ পিছত কোম্পানীৰ পৰা পালে ৪ লাখ ৩৩ হাজাৰ টকা...

সাংকেতিক ছবি

সাংকেতিক ছবি

স্কটলেণ্ড (Scotland ৰ এডিনবাৰ্গ (Edinburgh)ত এটা কোম্পানীয়ে এগৰাকী মহিলা কৰ্মচাৰীক সুৰাপানৰ বাবে বৰ্খাস্ত কৰিছিল (Woman Drinks Alcohol Before Going To Office) । যেতিয়া মহিলাগৰাকীয়ে গোচৰটোক লৈ আদালতৰ কাষ চাপিছিল, একেটা কোম্পানীয়ে পিছত মহিলাগৰাকীক লাখ লাখ ক্ষতিপূৰণ পৰিশোধ কৰিছিল।

  • Share this:
কোনো কাৰ্যালয়ত সুৰা পান কৰি এজন কৰ্মচাৰী কাৰ্যালয়লৈ অহাটো সহ্য কৰা নহয়। স্কটলেণ্ড (Scotland ৰ এডিনবাৰ্গ (Edinburgh)ৰ ক্ষেত্ৰতো একেধৰণৰ ঘটনা ঘটিছিল। ইয়াত এটা কোম্পানীয়ে এগৰাকী মহিলা কৰ্মচাৰীক সুৰাপানৰ বাবে বৰ্খাস্ত কৰিছিল (Woman Drinks Alcohol Before Going To Office) । যেতিয়া মহিলাগৰাকীয়ে গোচৰটোক লৈ আদালতৰ কাষ চাপিছিল, একেটা কোম্পানীয়ে পিছত মহিলাগৰাকীক লাখ লাখ ক্ষতিপূৰণ পৰিশোধ কৰিছিল।

এই অদ্ভুত ঘটনাটো মালগৰ্জাতা ক্ৰলিক (Malgorzata Krolik) নামৰ এগৰাকী মহিলাৰ সৈতে ঘটিছে। সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, মহিলাগৰাকীয়ে এটা অফিচত কাম কৰিছিল। যেতিয়া তেওঁ কাৰ্যালয়ত উপস্থিত হৈছিল, তাইৰ মুখত সুৰাৰ গোন্ধ আছিল। তেওঁ দিনৰ ২ বজাৰ শ্বিফটৰ পূৰ্বে ৯ ঘণ্টা আগত পুৱা ৫ বজাত সুৰা সেৱন কৰিছিল।

মহিলা কৰ্মচাৰীগৰাকীৰ সুৰা পান কৰাৰ ৯ ঘণ্টা পিছত কাৰ্যালয়ত উপস্থিত হৈছিল। কোম্পানীৰ নীতি অনুসৰি, কৰ্তব্যৰত কৰ্মচাৰীসকলে সুৰা পান কৰিব নোৱাৰে। সুৰাৰ প্ৰতি শূণ্য সহনশীলতা নীতি থকা এটা কোম্পানীয়ে এনে কৰাৰ বাবে কৰ্মচাৰীৰ বিৰুদ্ধে কঠোৰ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰে।যিহেতু মহিলাগৰাকীয়ে তেওঁৰ শ্বিফ্টৰ বিষয়ে জানিছিল, তেওঁ সেইদিনা সুৰাপান কৰি কাৰখানালৈ আহিছিল, সেয়েহে তেওঁ চাকৰি হেৰুৱাইছিল। অৱশ্যে, তাৰ পিছত যি ঘটিছিল সেয়া অত্যন্ত আচৰিত আছিল।

আদালতে মহিলাক ক্ষতিপূৰণ দিয়ে
মহিলাগৰাকীয়ে কোম্পানীটোত ১১ বছৰ ধৰি কাম কৰি আছিল। তেওঁৰ ব্ৰিফিঙৰ সময়ত, মেনেজাৰে সুধিছিল যে তেওঁ সুৰাপান কৰিছে নেকি। উত্তৰ পোৱাৰ পিছতহে হয় তেওঁক বৰ্খাস্ত কৰাৰ সিদ্ধান্ত লোৱা হৈছিল। অৱশ্যে, মহিলাগৰাকীয়ে বৰ্খাস্ত হোৱাৰ পিছত আইনৰ আশ্ৰয় লৈছিল। যেতিয়া তেওঁ বিষয়টোৰ বিষয়ে অভিযোগ কৰিবলৈ আদালতৰ কাষ চাপিছিল, ৰায়টো তেওঁৰ পক্ষত আহিছিল। আদালতে কোম্পানীটোক মহিলাগৰাকীক ক্ষতিপূৰণ হিচাপে ৫ হাজাৰ ইউৰো বা প্ৰায় ৪,৩৩,২০৪ টকা পৰিশোধ কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিছিল। মহিলাগৰাকীয়ে তেতিয়া একেটা কোম্পানীৰ পৰা টকা লাভ কৰিছিল যিয়ে তেওঁক সুৰা পান কৰাৰ বাবে বৰ্খাস্ত কৰিছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি