உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • সপ্তাহত ১০ হাজাৰৰো অধিক টকা Fast Foodৰ নামত খৰছ কৰে এগৰাকী যুৱতীয়ে ! ৩ মাহত ইমান ফুলি উঠিল যে মাকেও চিনি নাপালে জীয়ৰীক...

    সপ্তাহত ১০ হাজাৰৰো অধিক টকা Fast Foodৰ নামত খৰছ কৰে এগৰাকী যুৱতীয়ে ! ৩ মাহত ইমান ফুলি উঠিল যে মাকেও চিনি নাপালে জীয়ৰীক...

    Photo Credit- Instagram

    Photo Credit- Instagram

    চিডনীৰ (Sydney, Australia) ২২ বছৰীয়া কোৰাই ৩ মাহৰ পিছত তেওঁৰ পৰিয়ালক চাবলৈ আহিছিল, তেওঁৰ ইমান ওজন বাঢ়িছিল (Weight Gain Problem) যে আনকি মাতৃয়েও তেওঁৰ জীয়েকক চিনাক্ত কৰিব নোৱাৰিলে।

    • Share this:
    ফাষ্ট ফুড-জাংক ফুড কোনেনো ভাল নাপায়? এবাৰ খোৱাৰ পিছত বাৰে বাৰে খাবলৈ মন যায়। এইটো বেলেগ যে ই শৰীৰৰ ওপৰত শক্তিশালী প্ৰভাৱ পেলায়। অষ্ট্ৰেলিয়াৰ কোৰা হেণ্ডাৰছন (Cora Henderson)ৰ মুখত খাদ্য সামগ্ৰীৰ ইমান সোৱাদ আছিল যে তেওঁ ইমান খাইছিল আৰু ফুলি উঠিছিল। যেতিয়া ছোৱালীজনীক নিজৰ মাকেও চিনাক্ত কৰিব নোৱাৰে ভাবক তেন্তে !

    চিডনীৰ (Sydney, Australia) ২২ বছৰীয়া কোৰাই ৩ মাহৰ পিছত তেওঁৰ পৰিয়ালক চাবলৈ আহিছিল, তেওঁৰ ইমান ওজন বাঢ়িছিল (Weight Gain Problem) যে আনকি মাতৃয়েও তেওঁৰ জীয়েকক চিনাক্ত কৰিব নোৱাৰিলে। আমোদজনক ভাৱে, যদি মাতৃয়ে কোৰাক অনুভৱ কৰাই নিছিল যে তেওঁ ইমান শকত আছিল, কিন্তু তেওঁ নিজকে অনুভৱ কৰা নাছিল যে শকত হৈ আছে।

    কোৰাই আগতে ফ্লাইট এটেণ্ডেণ্ট হিচাপে কাম কৰিছিল। আনকি সেই সময়ছোৱাত, দীঘলীয়া বিমানত যাত্ৰা কৰোঁতে, তেওঁ পিছফালে বহি কিবা খাব আৰু বিমানখন অৱতৰণ কৰাৰ লগে লগে ফুড কৰ্টত উপস্থিত হ'ব। তেওঁৰ অভ্যাসৰ ফলতো ওজন বৃদ্ধি হৈছিল। মহামাৰীত বিমান চলাচল বন্ধ হোৱাৰ পিছত, তেওঁ চাকৰি হেৰুৱায় আৰু তেওঁৰ অৱস্থা অধিক অৱনতি হয়। তেওঁ আগৰ তুলনাত বেছি অলস অনুভৱ কৰিছিল আৰু একো কৰিবলৈ মন নাছিল। তেওঁ কয় যে ঘৰত বহি থাকোতেও, তেওঁ মেকডনাল্ডছত দৈনিক ২ হাজাৰ টকা খৰচ কৰিছিল, যাৰ অৰ্থ হৈছে বিলখন সপ্তাহত ১০ হাজাৰতকৈ  ওপৰলৈ যাব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: