உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • Surprise: এটা কণীৰ দুটা কুহুম, ৬টা কণীৰ ১২টা কুহুম ! Omelette বনাবলৈ গৈ হতভম্ব হৈ পৰিল এইগৰাকী মহিলা...

    Surprise: এটা কণীৰ দুটা কুহুম, ৬টা কণীৰ ১২টা কুহুম ! Omelette বনাবলৈ গৈ হতভম্ব হৈ পৰিল এইগৰাকী মহিলা...

    photo-twitter

    photo-twitter

    Double Yolk Eggs: ক্ৰিষ্টিনে কণীবোৰ ভাঙিবলৈ আৰম্ভ কৰাৰ লগে লগে, তেওঁৰ প্ৰথম কণীটোত ডাবল কুহুম(Double Yolk Eggs) আছিল। তেওঁ এইবাৰ দ্বিতীয় কণীটো ভাঙিছিল, এইটোও দুটা কুহুম থকা কণীৰূপে পৰিগণিত হৈছিল।

    • Share this:
    পৃথিৱীত আশ্চৰ্যৰ কোনো অভাৱ নাই (Weird Things Around The World)। কিবা অতুলনীয় ঘটনা সকলো সময়তে ঘটে। এতিয়া এগৰাকী ব্ৰিটিছ মহিলাৰ (British Woman) ক্ষেত্ৰতো একেই ঘটনা ঘটিছিল। তেওঁ বজাৰৰ পৰা ৬টা কণী (Box of eggs) লৈ ঘৰত উপস্থিত হৈছিল আৰু অমলেট তৈয়াৰ কৰিবলৈ গৈ আছিল। তেওঁ কণীবোৰ উতলাবলৈ আৰম্ভ কৰাৰ লগে লগে, তেওঁৰ এটা দৃশ্য আছিল (Shocking Scene after Cracking Eggs) যিটো তেওঁ কেতিয়াও কল্পনা কৰা নাছিল (Surprising Scene)।

    ক্ৰিষ্টিন হিল সদায়ৰ দৰে ঘৰুৱা সামগ্ৰী লৈ উভতি আহিছিল। তেওঁ কণীৰ বাকচটো খুলিছিল আৰু তেওঁ ইয়াত পোৱা আচৰিত সম্পৰ্কে কোনো ধাৰণা নাছিল। এই ঘটনাটো লিভাৰপুল (Liverpool)ৰ। তেওঁ এই ঘটনাটো সামাজিক মাধ্যমত মানুহৰ সৈতে ভাগ বতৰা কৰিছিল (Social Media Viral)।

    কণীটোৰ পৰা কি ওলাইছিল?
    হয়, আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ প্ৰশ্নটো হ'ল ক্ৰিষ্টিনে (Christine Hill) ছ'চিয়েল মিডিয়াত শ্বেয়াৰ কৰা কণীটোৰ পৰা কি বিচাৰি পাইছিল। দৰাচলতে, কণীত সাধাৰণতে এটা কুহুম থাকে, কিন্তু কেতিয়াবা একেটা কণীৰ পৰা দুটা কুহুম (Double Yolk Eggs) ওলাই আহে। অৰ্থাৎ, কণীটোত এটা নহয় দুটা হালধীয়া পদাৰ্থ থাকে। ক্ৰিষ্টিনে কণীবোৰ ভাঙিবলৈ আৰম্ভ কৰাৰ লগে লগে, তেওঁৰ প্ৰথম কণীটোত ডাবল কুহুম(Double Yolk Eggs) আছিল। তেওঁ এইবাৰ দ্বিতীয় কণীটো ভাঙিছিল, এইটোও দুটা কুহুম থকা কণীৰূপে পৰিগণিত হৈছিল। তেওঁ ইয়াক অলপ আচৰিত পাইছিল, তাৰ পিছত তেওঁ তৃতীয় কণীটো ভাঙিছিল, য'ত দুটা কাহুম (Double Yolk Eggs) আছিল। আচৰিত কথাটো হ'ল যে চতুৰ্থ, পঞ্চম আৰু ষষ্ঠ কণীবোৰেও দুটা কুহুম লাভ কৰিছিল। দম্পতীহালে এইটো দেখি স্তম্ভিত হৈ গৈছিল, কিয়নো একেটা বাকচৰ ৬ টা কণীত ডাবল কুহুম থকাটো স্বাভাৱিক নহয়।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: