• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • এইজন ভাৰতীয় ল'ৰাৰ নাম বিশ্বৰ আটাইতকৈ ধনী ব্যক্তি Elon Musk এ ৪০০ বাৰ উল্লেখ কৰিছে, কিন্তু কিয় ?

এইজন ভাৰতীয় ল'ৰাৰ নাম বিশ্বৰ আটাইতকৈ ধনী ব্যক্তি Elon Musk এ ৪০০ বাৰ উল্লেখ কৰিছে, কিন্তু কিয় ?

এলন মাস্ক (Elon Musk) বিশ্বৰ আটাইতকৈ ধনী ব্যক্তিৰ তালিকাত প্ৰথম স্থানত আছে। এইবাৰ তেওঁ এজন ভাৰতীয় ল'ৰাৰ বিষয়ে কিবা কৈছে, যাৰ পিছত মানুহজনৰ বিষয়ে আলোচনা কৰা হৈছে।

এলন মাস্ক (Elon Musk) বিশ্বৰ আটাইতকৈ ধনী ব্যক্তিৰ তালিকাত প্ৰথম স্থানত আছে। এইবাৰ তেওঁ এজন ভাৰতীয় ল'ৰাৰ বিষয়ে কিবা কৈছে, যাৰ পিছত মানুহজনৰ বিষয়ে আলোচনা কৰা হৈছে।

এলন মাস্ক (Elon Musk) বিশ্বৰ আটাইতকৈ ধনী ব্যক্তিৰ তালিকাত প্ৰথম স্থানত আছে। এইবাৰ তেওঁ এজন ভাৰতীয় ল'ৰাৰ বিষয়ে কিবা কৈছে, যাৰ পিছত মানুহজনৰ বিষয়ে আলোচনা কৰা হৈছে।

  • Share this:
এলন মাস্ক (Elon Musk) বিশ্বৰ আটাইতকৈ ধনী ব্যক্তিৰ তালিকাত প্ৰথম স্থানত আছে। এলন মাস্কে এটা মহাকাশ সংস্থাও চলায় আৰু শেহতীয়াকৈ মাইক্ৰ'ব্লগিং ছাইট টুইটাৰ ক্ৰয় কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে। তেওঁ ছ'চিয়েল মিডিয়াতো অতি সক্ৰিয় আৰু প্ৰায়ে টুইটাৰত মানুহৰ প্ৰশ্নৰ উত্তৰ দিয়ে, কিন্তু এইবাৰ তেওঁ এজন ভাৰতীয় ল'ৰাৰ বিষয়ে কিবা কৈছে, যাৰ পিছত মানুহজনৰ বিষয়ে আলোচনা কৰা হৈছে।

দৰাচলতে, এলন মাস্কে এজন ভাৰতীয় লৰা প্ৰণয় পাথোলে কৰা এটা টুইটৰ উত্তৰ দিছিল। তেওঁ তেওঁৰ টুইটত প্ৰায় ৪০০ বাৰ প্ৰণয় পাথোলৰ কথা উল্লেখ কৰিছে। এলন মাস্কে প্ৰথমবাৰৰ বাবে ২০১৮ চনত প্ৰণয়ক সঁহাৰি দিছিল।

জানুৱাৰী ২০১৮-ত, প্ৰণয়ে পুনেৰ এখন বিশ্ববিদ্যালয়ত ছফ্টৱেৰ ইঞ্জিনিয়াৰিং অধ্যয়ন কৰি আছিল। তাৰ পিছত তেওঁ এলন মাস্কক বৰষুণৰ দিনবোৰত গাড়ীৰ ভিতৰলৈ পানী অহাৰ সমস্যাৰ বিষয়ে টুইট কৰিছিল।



তেওঁৰ টুইটত প্ৰণয়ে লিখিছিল যে আজি প্ৰযুক্তিৰ উন্নতিৰ পাছতো, এটা সমস্যা এতিয়াও একেই আছে। প্ৰণয়ৰ টুইটৰ উত্তৰ দি এলন মাস্কে লিখিছিল যে এইটো সোনকালেই ঠিক কৰা হ'ব।

এলন মাস্কৰ উত্তৰৰ পিছত, ২৩ বছৰীয়া পেথোলে কয় যে তেওঁ প্ৰথমতে এইটো বিশ্বাস কৰা নাছিল। কিন্তু এতিয়া এনেকুৱা লাগিছে যেন আপুনি এক বিলিয়ন টকাৰ গৰাকীৰ সৈতে কথা পতা নাই, কিন্তু দূৰত বহি থকা এজন বন্ধুৰ সৈতে কথা পাতিছে, এতিয়া এয়া সম্পূৰ্ণ স্বাভাৱিক।

২৬ মাৰ্চত কৰা টুইটত পেথোলে এলন মাস্কক সুধিছিল যে তেওঁ এক নতুন ধৰণৰ ছ'চিয়েল মিডিয়া প্লেটফৰ্ম সৃষ্টি কৰাৰ কথা বিবেচনা কৰিব নেকি যিয়ে মুক্ত বাকশক্তিক সৰ্বাধিক অগ্ৰাধিকাৰ দিব আৰু য'ত কম প্ৰচাৰ আছে আৰু সম্পূৰ্ণৰূপে মুক্ত উৎস এলগৰিথমৰ ওপৰত আধাৰিত। ইয়াৰ উত্তৰত মাস্কে কৈছিল যে তেওঁ ইয়াক গুৰুত্ব সহকাৰে বিবেচনা কৰি আছে।

এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, বিশ্বৰ আটাইতকৈ ধনী ব্যক্তি এলন মাস্কে প্ৰণয় পাথোলৰ বাহিৰে @Erdayastronaut আৰু @teslaownersSV টুইটাৰ ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ সৈতে কথা পাতিছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: