உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • WHOৰ বিজ্ঞানীৰ সতৰ্কবাণী: Coronaৰ পৰৱৰ্তী প্ৰকাৰ সোনকালে আহি আছে, ই Omicronতকৈ অধিক বিপদজনক হ'ব পাৰে ...

    WHOৰ বিজ্ঞানীৰ সতৰ্কবাণী: Coronaৰ পৰৱৰ্তী প্ৰকাৰ সোনকালে আহি আছে, ই Omicronতকৈ অধিক বিপদজনক হ'ব পাৰে ...

    বিশ্ব স্বাস্থ্য সংস্থাৰ (WHO) এজন বিষয়াই শেহতীয়াকৈ কৈছে যে অমিক্ৰনৰ সংযোজনে শীঘ্ৰেই পৃথিৱীত এটা নতুন প্ৰকাৰ দেখিব পাৰে। বিজ্ঞানীজনে এইটোও বিশ্বাস কৰিছে যে একে সময়তে, এই নতুন প্ৰকাৰটো অমিক্ৰন (Corona new Variant)তকৈ অধিক দ্ৰুত গতিত বিয়পিব পাৰে।

    বিশ্ব স্বাস্থ্য সংস্থাৰ (WHO) এজন বিষয়াই শেহতীয়াকৈ কৈছে যে অমিক্ৰনৰ সংযোজনে শীঘ্ৰেই পৃথিৱীত এটা নতুন প্ৰকাৰ দেখিব পাৰে। বিজ্ঞানীজনে এইটোও বিশ্বাস কৰিছে যে একে সময়তে, এই নতুন প্ৰকাৰটো অমিক্ৰন (Corona new Variant)তকৈ অধিক দ্ৰুত গতিত বিয়পিব পাৰে।

    বিশ্ব স্বাস্থ্য সংস্থাৰ (WHO) এজন বিষয়াই শেহতীয়াকৈ কৈছে যে অমিক্ৰনৰ সংযোজনে শীঘ্ৰেই পৃথিৱীত এটা নতুন প্ৰকাৰ দেখিব পাৰে। বিজ্ঞানীজনে এইটোও বিশ্বাস কৰিছে যে একে সময়তে, এই নতুন প্ৰকাৰটো অমিক্ৰন (Corona new Variant)তকৈ অধিক দ্ৰুত গতিত বিয়পিব পাৰে।

    • Share this:
    ক'ৰোনাৰ নতুন প্ৰকাৰ, Omicron কেছৰ বাবে বিশ্বজুৰি সংক্ৰমণৰ ক্ষেত্ৰত বৃদ্ধি হৈছে। ইফালে, বিশ্ব স্বাস্থ্য সংস্থাই বৃহস্পতিবাৰে কয় যে যোৱা সপ্তাহত সমগ্ৰ বিশ্বতে ২.১ কোটি ক'ৰোনা ৰোগীৰ খবৰ পোৱা গৈছে, যি সূচায় যে এই সময়ত ক'ভিড-১৯ৰ তৃতীয় ঢৌ (Covid Third Wave) কিমান তীব্ৰ। সমগ্ৰ বিশ্বৰ গৱেষকসকলে বিশ্বাস কৰে যে অমিক্ৰন প্ৰকাৰটো (Omicron Cases) কোভিডৰ অন্তিম প্ৰকাৰ নহয়। কোনে বিশ্বাস কৰে যে কোভিড-19-ৰ আন এটা প্ৰকাৰ যি অমিক্ৰনতকৈ দ্ৰুত হাৰত বিয়পিব, অতি সোনকালেই পৃথিৱীত দেখা যাব পাৰে।

    বিশ্ব স্বাস্থ্য সংস্থাৰ (WHO) এজন বিষয়াই শেহতীয়াকৈ কৈছে যে অমিক্ৰনৰ সংযোজনে শীঘ্ৰেই পৃথিৱীত এটা নতুন প্ৰকাৰ দেখিব পাৰে। বিজ্ঞানীজনে এইটোও বিশ্বাস কৰিছে যে একে সময়তে, এই নতুন প্ৰকাৰটো অমিক্ৰন (Corona new Variant)তকৈ অধিক দ্ৰুত গতিত বিয়পিব পাৰে।

    ছ'চিয়েল মিডিয়াত এক আলোচনাৰ সময়ত, বিশ্ব স্বাস্থ্য সংস্থাৰ বিজ্ঞানী মাৰিয়া ভান কেৰখোৱে (Maria Van Kerkhove) কৈছে যে কোভিডৰ ক্ষেত্ৰত অভিলেখ বৃদ্ধি হৈছে। তেওঁ অৱশ্যে কৈছে যে অমিক্ৰনটো কোভিডৰ আগৰ প্ৰকাৰবোৰৰ দৰে বিপদজনক নাছিল। তেওঁ এইটোও সতৰ্ক কৰি দিছিল যে কোভিডৰ পৰৱৰ্তী প্ৰকাৰটো ইয়াতকৈ বহুত বেছি বিপদজনক হ'ব পাৰে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: