உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • Anti-Sex Bed: হঠাতে ওজন বেছি দিব নোৱাৰিব বা অত্যধিক লৰচৰ কৰিব নোৱাৰিব এই বিছনাত ! অলিম্পিকত খেলুৱৈৰ বাবে যৌনতা বিৰোধী বিছনা...

    Anti-Sex Bed: হঠাতে ওজন বেছি দিব নোৱাৰিব বা অত্যধিক লৰচৰ কৰিব নোৱাৰিব এই বিছনাত ! অলিম্পিকত খেলুৱৈৰ বাবে যৌনতা বিৰোধী বিছনা...

    ইণ্ডিয়ান এক্সপ্ৰেছৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, প্ৰতিখন বিচনাৰ প্ৰায় ২০০ কিলো ওজন উঠোৱাৰ ক্ষমতা আছে, যদিহে ইয়াক হঠাতে ওজন কৰা নহয় বা অত্যাধিক লৰচৰ কৰা নহয়।

    ইণ্ডিয়ান এক্সপ্ৰেছৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, প্ৰতিখন বিচনাৰ প্ৰায় ২০০ কিলো ওজন উঠোৱাৰ ক্ষমতা আছে, যদিহে ইয়াক হঠাতে ওজন কৰা নহয় বা অত্যাধিক লৰচৰ কৰা নহয়।

    ইণ্ডিয়ান এক্সপ্ৰেছৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, প্ৰতিখন বিচনাৰ প্ৰায় ২০০ কিলো ওজন উঠোৱাৰ ক্ষমতা আছে, যদিহে ইয়াক হঠাতে ওজন কৰা নহয় বা অত্যাধিক লৰচৰ কৰা নহয়।

    • Share this:
    টকিঅ' অলিম্পিক (Olympic Games Tokyo) কেইদিনমানৰ ভিতৰতে আৰম্ভ হ'ব। অৱশ্যে, এই সময়ছোৱাত খেলৰ আগত হোৱা গুঞ্জন বিশেষ প্ৰকাৰৰ বিছনাৰ। এইবোৰক যৌনতা বিৰোধী বিছনা (anti-sex bed) বুলি কোৱা হয়। ইয়াক খেলুৱৈসকলক সামাজিক দূৰত্ব (social distancing rules during Olympics) অনুসৰণ কৰাৰ বাবে প্ৰস্তুত কৰা হৈছে। অতীতত, অলিম্পিক গেমছৰ বাহিৰেও, সদায় মুক্ত যৌনতাৰ বিষয়ে আলোচনা হৈছিল, কিন্তু এইবাৰ আয়োজকসকলে ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ আশংকা এৰাই চলিবলৈ এক নতুন পদক্ষেপ লৈছিল।

    অলিম্পিকৰ সময়ত, আশীৰ দশকত প্ৰথমবাৰৰ বাবে তীব্ৰ যৌন সম্ভোগ কৰাৰ খবৰ পোৱা গৈছিল। তাৰ পিছত খেলুৱৈসকলক যৌন সংক্ৰমিত ৰোগৰ পৰা সুৰক্ষিত কৰিবলৈ কন্ডম বিতৰণ কৰা হৈছিল। তেতিয়াৰ পৰা, অলিম্পিকত এইবাৰ আয়োজকসকলে কিমান নিযুত কন্ডম বিতৰণ কৰিছে সেই বিষয়ে আলোচনা হৈ আহিছে। শেষবাৰৰ বাবে ২০১৬ চনত ৰিঅ' অলিম্পিকৰ সময়ত আয়োজক দেশ ব্ৰাজিলে প্ৰায় ৯ নিযুত কন্ডম বিতৰণ কৰিছিল

    কিহৰ ফলত নতুন প্ৰকাৰৰ বিছনা?
    খেলৰ সময়ত খেলুৱৈ আৰু সাধাৰণ মানুহ ইজনে সিজনৰ কাষ চাপিব বুলি ভৱিষ্যতবাণী কৰাটো কঠিন নহয়। সেয়া এতিয়ালৈকে ঠিকেই আছিল, কিন্তু এইবাৰ আয়োজকসকলে তেনেকুৱা একো হোৱাটো নিবিচাৰে। সেয়েহে খেলুৱৈসকলে যৌনতা বিৰোধী বিছনা ৰখাৰ বাবে সাজু হৈছে।

    বিছনাখনে কিমান ওজন বহন কৰিব পাৰে?
    ইণ্ডিয়ান এক্সপ্ৰেছৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, প্ৰতিখন বিচনাৰ প্ৰায় ২০০ কিলো ওজন উঠোৱাৰ ক্ষমতা আছে, যদিহে ইয়াক হঠাতে ওজন কৰা নহয় বা অত্যধিক লৰচৰ কৰা নহয়। যদিও মহামাৰীটোৱে ইমান বিধ্বংসী পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি কৰাৰ আগতেই এই আচবাবৰ বিষয়ে আলোচনা কৰা হৈছিল, এতিয়া ক'ৰোনা শীৰ্ষত আছে। এই ক্ষেত্ৰত, অলিম্পিকত সামাজিক ডিষ্টেন্সিং প্ৰচাৰৰ বাবে ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে। ইয়াক একমাত্ৰ নিৰন্তৰ যৌন-বিৰোধী বিছনা বুলি কোৱা হৈছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: