உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • ইয়াত মহিলাসকলক এদিনত ২০ জন পুৰুষৰ সৈতে শুবলৈ বাধ্য কৰা হয় ! নিৰ্জন ঘৰৰ কুৎসিত সত্য অৱশেষত সন্মুখলৈ আহিল ...

    ইয়াত মহিলাসকলক এদিনত ২০ জন পুৰুষৰ সৈতে শুবলৈ বাধ্য কৰা হয় ! নিৰ্জন ঘৰৰ কুৎসিত সত্য অৱশেষত সন্মুখলৈ আহিল ...

    Photo-BBC

    Photo-BBC

    Women Thrown into Prostitution in Britain- এলেনা নামৰ এগৰাকী যুৱতীয়ে বিবিচিৰ সৈতে তেওঁৰ জীৱনৰ বিষয়ে মুকলিকৈ কথা পাতিছিল আৰু এলেনাই কৈছিল যে এজন পুৰুষে প্ৰথমে তেওঁক প্ৰেমৰ ফান্দত পেলাইছিল আৰু ব্ৰিটেইনৰ ৱেষ্ট মিডলেণ্ডৰ এটা ঘৰলৈ লৈ আহিছিল আৰু বন্দী কৰি ৰাখি দেহ ব্যৱসায় চলাইছিল।

    • Share this:
    মহিলা সৰবৰাহ আৰু দেহ ব্যৱসায় হৈছে সমাজৰ ঘৃণনীয় সত্য যাৰ বিষয়ে সকলোৱে জানে, কিন্তু কোনেও এই বিষয়ে কথা পাতিব নিবিচাৰে আৰু সকলোৱে ইয়াৰ বিৰুদ্ধে মাত মাতিবলৈ সাহস নকৰে। আজিকালি, ইংলেণ্ডৰ সৈতে সম্পৰ্কিত এই ঘৃণনীয় সত্যটো (England Women Trafficking BBC documentary) বিবিচিয়ে ইয়াৰ এখন তথ্যচিত্ৰৰ জৰিয়তে উন্মোচিত কৰিছে যিটো অত্যন্ত আচৰিত। এলেনাই (সলনি কৰা নাম) তেওঁৰ জীৱনৰ বিষয়ে প্ৰকাশ কৰিছিল আৰু কেনেকৈ তেওঁক দাস হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰা হৈছিল (Women Thrown into Prostitution in Britain) যৌন সম্ভোগ কৰিবলৈ আৰু মানুহে টকা উপাৰ্জন কৰিছিল।

    এলেনা নামৰ এগৰাকী যুৱতীয়ে বিবিচিৰ সৈতে তেওঁৰ জীৱনৰ বিষয়ে মুকলিকৈ কথা পাতিছিল আৰু এলেনাই কৈছিল যে এজন পুৰুষে প্ৰথমে তেওঁক প্ৰেমৰ ফান্দত পেলাই ছিল আৰু তেওঁৰ প্ৰেমিক হৈ পৰিছিল। তাৰ পিছত তেওঁ এলেনাক ব্ৰিটেইনৰ ৱেষ্ট মিডলেণ্ডৰ এটা ঘৰলৈ লৈ আহিছিল আৰু বন্দী কৰি ৰাখিছিল। এলেনাই কৈছিল যে ঘৰত তেওঁৰ সৈতে আন দুগৰাকী মহিলা বাস কৰিছিল।

    মৃত্যুৰ ওচৰ চাপিছিল যৌন নিৰ্যাতনৰ ভুক্তভোগী মহিলা
    এলেনাৰ মতে, প্ৰতিদিনে তেওঁ প্ৰায় ২০ জন পুৰুষৰ সৈতে বলপূৰ্বক সম্পৰ্ক ৰাখিব লগা হৈছিল (Women Forced to Sleep with 20 men daily)। বহুতো পুৰুষে ড্ৰাগছ খাই আহিছিল আৰু ৫-৬ ঘণ্টা ৰৈছিল। এলেনাই এই চাকৰিটোত বহুত টকা লাভ কৰিছিল। দ্য চান ৱেবছাইটৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, এলেনাই এদিনত ১ লাখ টকা বা অধিক লাভ কৰিছিল, কিন্তু তেওঁৰ প্ৰেমিকৰ নামত প্ৰতাৰণা কৰা ব্যৱসায়ীয়ে সকলো টকা লৈ গৈছিল। যেতিয়া পুলিচে এলেনাক ঘৰৰ পৰা মুকলি কৰি দিছিল, তেওঁ অত্যন্ত দুৰ্বল আৰু পুষ্টিহীন হৈ পৰিছিল। বিভিন্ন ঠাইত তেওঁৰ গোটেই শৰীৰত আঘাতৰ চিহ্ন আছিল। বহুসময়ত তেওঁৰ ব্যৱসায়ীয়ে তেওঁক প্ৰহাৰ কৰিছিল, যাৰ ফলত তেওঁৰ শৰীৰৰ ভিতৰৰ ৰক্তক্ষৰণ হৈছিল। যেতিয়া চিকিৎসকে প্ৰথমবাৰ এলেনাক পৰীক্ষা কৰিছিল, তেতিয়া জীয়াই থকাৰ মাত্ৰ ৪৮ ঘণ্টা সময় দিছিল, কিন্তু এলেনাৰ জীৱন ৰক্ষা পৰিছিল। এতিয়া চোৰাং দেহ ব্যৱসায়ীক আৰক্ষীৰ ধৰিবলৈ আৰক্ষীক সহায় কৰি আছে তেওঁ।

    Photo-BBC


    ইংলেণ্ডত বহু পৰিমাণে দেহ ব্যৱসায় আছে
    বাতৰি অনুসৰি, ব্ৰিটেইনত মহিলাৰ সৰবৰাহ যথেষ্ট পৰিমাণে হৈছে আৰু এই কাৰণে, প্ৰতিটো ৰাস্তাৰ মানুহে, প্ৰতিটো এলেকাত নিৰ্জন ঘৰৰ ভিতৰত দেহ ব্যৱসায়ৰ ব্যৱসায় চলায়। বিভিন্ন দেশৰ পৰা ব্ৰিটেইনত মহিলাসকলক এই জঘন্য ব্যৱসায়ত বাধ্য কৰা হয়। বিবিচিৰ তথ্যচিত্ৰঅনুসৰি, ৰোমানিয়াত সৰ্বাধিক সংখ্যক মহিলা সৰবৰাহ আৰু দেহ ব্যৱসায় সম্পৰ্কীয় কাৰ্য সম্পন্ন কৰা হয় আৰু তাৰ পৰা মহিলাসকলক ইংলেণ্ডলৈ প্ৰেৰণ কৰা হয়। ইংলেণ্ডত, দেহ ব্যৱসায় আইনী অপৰাধ নহয়, সেয়েহে ব্যৱসায়ীসকলক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিবলৈ আৰক্ষীক মহিলাৰ বিবৃতিৰ প্ৰয়োজন, কিন্তু তেওঁলোকে ভয় আৰু অসহায়তাৰ বাবে বিবৃতি নিদিয়ে, যাৰ বাবে অপৰাধীসকল পলাই যায়। বাতৰি অনুসৰি, এপ্ৰিল ২০১৮ ৰ পৰা ডিচেম্বৰ ২০২০ লৈ, এই জঘন্য কাৰ্য্যৰ বাবে ৬ হাজাৰ মহিলাক ইংলেণ্ডলৈ অনা হৈছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: