• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • প্ৰেমিকৰ বাধাৰ পিছতো চাকৰিৰ সাক্ষাৎকাৰ দিবলৈ ক্ৰপ টপ পিন্ধি গ'ল যুৱতী ! তাৰ পিছত হ'লগৈ এই পৰিণাম ...

প্ৰেমিকৰ বাধাৰ পিছতো চাকৰিৰ সাক্ষাৎকাৰ দিবলৈ ক্ৰপ টপ পিন্ধি গ'ল যুৱতী ! তাৰ পিছত হ'লগৈ এই পৰিণাম ...

সাংকেতিক ছবি

সাংকেতিক ছবি

চাকৰিৰ সাক্ষাৎকাৰৰ বাবে আপুনি কি পিন্ধে? (What to wear for job interview?) সাধাৰণতে মানুহে পেছাদাৰী কাপোৰ পিন্ধিবলৈ পছন্দ কৰে (How to dress up for job interview?) কিন্তু এগৰাকী মহিলাই চাকৰিৰ সাক্ষাৎকাৰৰ বাবে ক্ৰপ টপ পিন্ধে। তেওঁৰ প্ৰেমিকে বহুত গালি পাৰিছিল, কিন্তু তেওঁ মনা নাছিল।

  • Share this:
যেতিয়া আপুনি চাকৰিৰ সাক্ষাৎকাৰ দিবলৈ যায়, আপুনি বহুতো বস্তুৰ যত্ন লয় (How to give job interview?)। আপোনাৰ চিভি, অভিজ্ঞতা, সময়মতে উপনীত হোৱাৰ দৰে সকলো বোৰ বস্তুৰ বাহিৰে, আন এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ ঘটনা ঘটে, চাকৰিৰ সাক্ষাৎকাৰৰ বাবে আপুনি কি পিন্ধে? (What to wear for job interview?) সাধাৰণতে মানুহে পেছাদাৰী কাপোৰ পিন্ধিবলৈ পছন্দ কৰে (How to dress up for job interview?) যি আপোনাৰ ব্যক্তিত্ব গুৰুত্বপূৰ্ণ দেখায়, কিন্তু এগৰাকী মহিলাই চাকৰিৰ সাক্ষাৎকাৰৰ বাবে ক্ৰপ টপ পিন্ধে। তেওঁৰ প্ৰেমিকে বহুত গালি পাৰিছিল, কিন্তু তেওঁ মনা নাছিল।

ডেইলী ষ্টাৰৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, আমেৰিকাৰ এমাই (Emma) এগৰাকী ৱেট্ৰেছৰ চাকৰিৰ বাবে সাক্ষাৎকাৰ দিবলৈ টুইন পিকচ ৰেষ্টুৰেণ্টলৈ গৈছিল (Woman wear crop top for waitress job)। তেওঁ সাক্ষাৎকাৰটোত কিছু পেছাদাৰী পিন্ধাৰ সলনি ক্ৰপ টপ পিন্ধিবলৈ সিদ্ধান্ত লৈছিল। কিন্তু প্ৰেমিকে এইটো পছন্দ কৰা নাছিল, প্ৰতিবেদন অনুসৰি, মহিলাগৰাকীয়ে ছ'চিয়েল মিডিয়া ছাইট টিকটকত এটা ভিডিঅ' শ্বেয়াৰ কৰিছিল আৰু ইয়াৰ বিষয়ে অৱগত কৰিছিল।

প্ৰেমিকে কাপোৰক 'আনপ্ৰফেচনেল' বুলি কয়, তথাপিও চাকৰি পায়
এমাই কৈছিল যে প্ৰথমতে প্ৰেমিকে তাইক উপহাস কৰিছিল আৰু তাৰ পিছত সাক্ষাৎকাৰটোত এনে কাপোৰ পিন্ধিবলৈ যোৱাৰ পিছত খং উঠিছিল। তেওঁ কৈছিল যে এমাৰ কাপোৰবোৰ অপেছাদাৰী যেন লাগিছে। কিন্তু এমাই সিদ্ধান্ত লৈছিল যে ক্ৰপ টপ পিন্ধিব। তেওঁ গাড়ীত বহি এটা ভিডিঅ' শ্বেয়াৰ কৰিছিল য'ত তেওঁক ৰঙা ক্ৰপ টপ পিন্ধা দেখা গৈছিল। কিন্তু তথাপিও, এমাই চাকৰিটো পাইছিল। ভিডিঅ'টোৰ পৰৱৰ্তী অংশত, তেওঁক ৰেষ্টুৰেণ্টত ৱেট্ৰেছে পিন্ধা পোছাক পিন্ধা দেখা গৈছিল, যিটো আছিল চৰ্টছ আৰু ক্ৰপ টপ। এমাই ভিডিঅ'টোত কৈছিল যে যেতিয়াই আপুনি সাক্ষাৎকাৰ ৰখাৰ বাবে যায়, সদায়ে আপুনি সাক্ষাৎকাৰ দিবলৈ যোৱা চাকৰি অনুসৰি পোছাক পিন্ধিব, আপোনাৰ ইতিমধ্যে থকা চাকৰি অনুসৰি নহয়।

Photo-Tiktok


বিভিন্নজনে প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰিছিল
মানুহে এমাৰ কথাৰ সৈতে একমত হোৱা যেন লাগিছিল। বহুলোকে ভিডিঅ'টোত মন্তব্য কৰিছিল আৰু তেওঁলোকৰ মতামত প্ৰকাশ কৰিছিল। এগৰাকী মহিলাই কৈছিল যে তেওঁ এগৰাকী ৱেট্ৰেছৰ বাবে চাকৰিৰ সাক্ষাৎকাৰ দিবলৈ ষ্ট্ৰিপ ক্লাবলৈ গৈছিল যেতিয়া তেওঁ ক্ৰপ টপৰ তলত পুচআপ ব্ৰা পিন্ধিছিল যাতে সাক্ষাৎকাৰ গ্ৰহণকাৰীসকলে বুজি পায় যে তেওঁৰ চাকৰিটোত প্ৰয়োজন হোৱা গ্লেমাৰৰ দৰে একে গ্লেমাৰ আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: