உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • Jeansৰ পকেটৰ ওপৰত এখন সৰু পকেট কিয় থাকে ? ১০০ বছৰ আগতে মানুহে বিশেষভাৱে ব্যৱহাৰ কৰিছিল এই পকেটখন...

    Jeansৰ পকেটৰ ওপৰত এখন সৰু পকেট কিয় থাকে ? ১০০ বছৰ আগতে মানুহে বিশেষভাৱে ব্যৱহাৰ কৰিছিল এই পকেটখন...

    জিন্সৰ পকেটৰ ঠিক ওপৰেৰে এটা সৰু পকেট দেখা যায় (Where there is small pocket in jeans)। এই পকেটবোৰ ইমান সৰু যে ইয়াত একো থোৱা অসম্ভৱ। কিন্তু যদি এই পকেটত কোনো কাম নাই, তেন্তে আপুনি ইয়াক জিনছৰ সৈতে সংযোগ কৰাৰ প্ৰয়োজন কিয় (Use of small pocket in jeans)?

    জিন্সৰ পকেটৰ ঠিক ওপৰেৰে এটা সৰু পকেট দেখা যায় (Where there is small pocket in jeans)। এই পকেটবোৰ ইমান সৰু যে ইয়াত একো থোৱা অসম্ভৱ। কিন্তু যদি এই পকেটত কোনো কাম নাই, তেন্তে আপুনি ইয়াক জিনছৰ সৈতে সংযোগ কৰাৰ প্ৰয়োজন কিয় (Use of small pocket in jeans)?

    জিন্সৰ পকেটৰ ঠিক ওপৰেৰে এটা সৰু পকেট দেখা যায় (Where there is small pocket in jeans)। এই পকেটবোৰ ইমান সৰু যে ইয়াত একো থোৱা অসম্ভৱ। কিন্তু যদি এই পকেটত কোনো কাম নাই, তেন্তে আপুনি ইয়াক জিনছৰ সৈতে সংযোগ কৰাৰ প্ৰয়োজন কিয় (Use of small pocket in jeans)?

    • Share this:
    পুৰুষ হওঁক বা মহিলা হওঁক, বৃদ্ধ হওঁক বা শিশু হওঁক, জিন্স সকলোৰে পছন্দ। আজি, বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ জিনচ বজাৰলৈ আহি আছে যি গ্ৰাহকৰ মনোযোগ আকৰ্ষণ কৰে। বজাৰত বহুতো জিনচ (Jeans Type in market) যেনে ৰিপড, বেলবটম, ল' ৱেষ্ট, স্কীণ টাইট, বেগী উপলব্ধ। এই সকলো বোৰ জিন্সত এটা কথা নিশ্চিতভাৱে সচৰাচৰ দেখা যায়। সেইটো জিন্সৰ পকেটৰ ঠিক ওপৰেৰে এটা সৰু পকেট (Where there is small pocket in jeans)। এই পকেটবোৰ ইমান সৰু যে ইয়াত একো থোৱা অসম্ভৱ। কিন্তু যদি এই পকেটত কোনো কাম নাই, তেন্তে আপুনি ইয়াক জিনছৰ সৈতে সংযোগ কৰাৰ প্ৰয়োজন কিয় (Use of small pocket in jeans)?

    ১৮৫৩ চনত, লিভাইছ ষ্ট্ৰছ নামৰ এজন ব্যৱসায়ীয়ে লিভাইছ ষ্ট্ৰছ এণ্ড কোম্পানী নামৰ এটা জিনছ কোম্পানী আৰম্ভ কৰে। নীলা জিন্স তৈয়াৰ কৰা এইটো প্ৰথম কোম্পানী আছিল। ১৮৭৩ চনত, যেতিয়া কোম্পানীটোৱে জিনছৰ পেটেন্ট কৰিছিল, ই পকেটৰ সৈতে এটা সৰু পকেট দিছিল। কোম্পানীটোৰ একেই ডিজাইন তেতিয়াৰ পৰা অনুসৰণ কৰা আৰম্ভ হৈছিল।



    পকেটত কিয় ব্যৱহাৰ কৰা হৈছিল
    সেই সময়ছোৱাত, এই পকেটবোৰ পকেট ঘড়ী ৰাখিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা হৈছিল )। চুটটোৰ সৈতে পিন্ধা পেণ্টটোত এই পকেটবোৰ নাছিল কাৰণ পকেটবোৰ ইতিমধ্যে চুট কোটত পকেট ঘড়ী ৰাখিবলৈ বনোৱা হৈছিল। ঘড়ীবোৰ তেওঁলোকৰ পকেটৰ পৰা ওলাই মণিবন্ধলৈ অহাৰ পিছৰে পৰা এই পকেটটো ব্যৱহাৰ কৰা হোৱা নাই। বৰ্তমান সময়ত, ইমান সৰু পকেটত একো ৰখাটো অসম্ভৱ। আনকি কিছুমান লোকে মুদ্ৰা ৰাখিলেও, মানুহৰ আঙুলিবোৰ সহজে পকেটত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ যথেষ্ট সৰু নহয়।

    বিশ্বযুদ্ধত পৰিৱৰ্তন হৈছিল
    ইনচাইডাৰ ৱেবছাইটৰ সৈতে কথা পাতি লিভিছৰ ইতিহাসবিদ ট্ৰেচি পেনেকে কৈছিল যে আজিৰ সময়ত, জিন্সৰ এই পকেটটো পুৰণি ডিজাইন অনুসৰণ কৰাৰ বাবে আছে যিয়ে মানুহক ভাল অনুভৱ কৰায়।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: