• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • আকাশমাৰ্গত বিমান যাত্ৰীৰ কামোৰ! বিমানৰ জৰুৰীকালীন অৱতৰণ কৰিবলৈ বাধ্য হ'ল পাইলট

আকাশমাৰ্গত বিমান যাত্ৰীৰ কামোৰ! বিমানৰ জৰুৰীকালীন অৱতৰণ কৰিবলৈ বাধ্য হ'ল পাইলট

১১ অক্টোবৰত তুৰ্কী এয়াৰলাইন্সৰ বিমান টি কে-৫৬ত এজন ইণ্ডোনেছিয়াৰ যাত্ৰীয়ে এগৰাকী বিমান পৰিচাৰিকাক আক্ৰমণ কৰে।

১১ অক্টোবৰত তুৰ্কী এয়াৰলাইন্সৰ বিমান টি কে-৫৬ত এজন ইণ্ডোনেছিয়াৰ যাত্ৰীয়ে এগৰাকী বিমান পৰিচাৰিকাক আক্ৰমণ কৰে।

১১ অক্টোবৰত তুৰ্কী এয়াৰলাইন্সৰ বিমান টি কে-৫৬ত এজন ইণ্ডোনেছিয়াৰ যাত্ৰীয়ে এগৰাকী বিমান পৰিচাৰিকাক আক্ৰমণ কৰে। বিমানখনে জাকাৰ্টাত পোৱাৰ পূৰ্বে মেডান বিমানবন্দৰত জৰুৰী অৱতৰণ কৰিবলগীয়া হয়।

  • Share this:
আকাশমাৰ্গত চলন্ত বিমানতেই বিমান পৰিচাৰিকাৰ হাতত কামুৰি দিলে এগৰাকী যাত্ৰীয়ে আৰু তাৰপিছতেই লাগিল হুলস্থুল। তাৰপিছত পাইলটে ক্ষীপ্ৰতাৰে বিমানৰ পথ সলনি কৰি জৰুৰী অৱতৰণ কৰিবলৈ বাধ্য হ'ল।

যোৱা সপ্তাহত তুৰ্কী এয়াৰলাইন্সৰ এখন বিমান এনে ঘটনাৰ সাক্ষী হয়। জানিব পৰা মতে, বিমানখন ইস্তানবুলৰ পৰা জাকাৰ্টালৈ ৰাওনা হৈছিল। কিন্তু বিমানৰ ভিতৰত হোৱা কোলাহলৰ বাবে পাইলটজনে পথ সলনি কৰি জৰুৰী অৱতৰণ কৰিবলৈ বাধ্য হয়। খবৰ অনুসৰি, কেবিনত এজন যাত্ৰীয়ে বিমান পৰিচাৰিকাগৰাকীৰ আঙুলিত কামুৰি বিশৃংখলতাৰ সৃষ্টি কৰে। ঘটনাৰ এটা ভিডিঅ’ নেটত ভাইৰেল হৈছে। আৰক্ষীয়ে অভিযুক্ত যাত্ৰীজনক চিনাক্ত কৰিছে। জানিব পৰা মতে, ৪৮ বছৰীয়া লোকজন ইণ্ডোনেছিয়াৰ নাগৰিক মহম্মদ জন জায়েজ ব’ডেৱিন। তুৰস্কলৈ ব্যক্তিগত ভ্ৰমণৰ অন্তত জাকাৰ্টালৈ উভতি আহিছিল জন জায়েজ।

এটা মাইক্ৰ’ ব্লগিং চাইটে প্ৰকাশ কৰিছে ভাইৰেল ভিডিঅ’টো। তেওঁলোকে জনোৱা মতে, ১১ অক্টোবৰত তুৰ্কী এয়াৰলাইন্সৰ বিমান টি কে-৫৬ত এজন ইণ্ডোনেছিয়াৰ যাত্ৰীয়ে এগৰাকী বিমান পৰিচাৰিকাক আক্ৰমণ কৰে। বিমানখনে জাকাৰ্টাত পোৱাৰ পূৰ্বে মেডান বিমানবন্দৰত জৰুৰী অৱতৰণ কৰিবলগীয়া হয়। যাত্ৰীজন তুৰস্কত ছুটী লৈ উভতি অহা বাটিক এয়াৰৰ পাইলট বুলি সন্দেহ কৰা হৈছে।


বিমান কৰ্তৃপক্ষই দাবী কৰা মতে অভিযুক্ত যাত্ৰীজন মদ্যপান কৰি থকাৰ বাবে বিমান পৰিচাৰিকাগৰাকীয়ে তেওঁক শান্ত কৰিবলৈ গৈছিল। জন জাষ্টিফাইড ব’ডেউইজেনে বিমানৰ উৰণৰ সময়ত মাতাল হৈ আছিল। কথা কওঁতে তেওঁ তুৰ্কী বিমান সংস্থাৰ এগৰাকী পৰিচাৰিকাৰ আঙুলিত কামুৰিছিল। ভাইৰেল ফুটেজত দেখা গৈছে যে এজন লোকে প্লাষ্টিকৰ হেণ্ডকাফেৰে বিমান পৰিচাৰিকাগৰাকীক আক্ৰমণ কৰিছে।

ইয়াৰ পিছতে স্তম্ভিত যাত্ৰী আৰু অন্যান্য বিমান পৰিচাৰিকাসকলে আঘাতপ্ৰাপ্তক সহায় কৰিবলৈ খৰধৰ কৰে। যেতিয়া আন এগৰাকী বিমান পৰিচাৰিকাই যাত্ৰীজনক বহাবলৈ চেষ্টা কৰিছিল, তেতিয়া তেওঁকো আক্ৰমণ কৰা ভিডিঅ’টোত দেখা গৈছে। বিমান পৰিচাৰিকাগৰাকীয়েও প্ৰত্যাক্ৰমণ কৰে ফলত পৰিস্থিতি অধিক অস্থিৰ হৈ পৰিল। বিমানখনৰ ভিতৰত শব্দ বৃদ্ধি পোৱাৰ ফলত পাইলটজনে স্থানীয় সময় অনুসৰি সন্ধিয়া ৫ বজাত জাকাৰ্টাত উপস্থিত হোৱাৰ পৰিৱৰ্তে মেডানৰ কুৱালানামু আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বিমানবন্দৰত অৱতৰণ কৰিবলগীয়া হয়।

স্থানীয় সময় অনুসৰি নিশা ৮ বজাত জাকাৰ্টাত উপস্থিত হ’ল তুৰ্কী এয়াৰলাইন্সৰ বিমান TK56। জাকাৰ্টা মেট্ৰ’ আৰক্ষীৰ এগৰাকী মুখপাত্ৰই জনোৱা মতে, "বিমানখনত হোৱা এক অশান্তিকৰ পৰিস্থিতিৰ বাবে তুৰ্কী বিমানখনে অভিযুক্ত ইণ্ডোনেছিয়ান যাত্ৰীজনক মেডানৰ কুৱালানামু বিমানবন্দৰত নমাই দিয়ে।" আহত বিমান পৰিচাৰিকাগৰাকীক কুৱালানামু স্বাস্থ্য কেন্দ্ৰত চিকিৎসাধীন হৈ আছে। ঘটনা সন্দৰ্ভত স্থানীয় প্ৰশাসনে তদন্ত আৰম্ভ কৰিছে।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি