• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • তালিবানৰ দেশত নৱৰাত্ৰিত 'হৰে ৰাম হৰে কৃষ্ণ' কীৰ্তন গালে ভক্তই, চাওক ভাইৰেল ভিডিঅ'

তালিবানৰ দেশত নৱৰাত্ৰিত 'হৰে ৰাম হৰে কৃষ্ণ' কীৰ্তন গালে ভক্তই, চাওক ভাইৰেল ভিডিঅ'

খবৰ অনুসৰি, আফগানিস্তানৰ আশামাই মন্দিৰত কীৰ্তন আৰু জাগৰণ অনুষ্ঠান পালন কৰা হয়।

খবৰ অনুসৰি, আফগানিস্তানৰ আশামাই মন্দিৰত কীৰ্তন আৰু জাগৰণ অনুষ্ঠান পালন কৰা হয়।

খবৰ অনুসৰি, আফগানিস্তানৰ আশামাই মন্দিৰত কীৰ্তন আৰু জাগৰণ অনুষ্ঠান পালন কৰা হয়।

  • Share this:

আফগানিস্তানৰ ৰাজধানী কাবুল (Kabul) হৈ পৰিল নৱৰাত্ৰি (Navaratri 2021) উৎসৱৰ সাক্ষী। কাবুলৰ এই অঞ্চলটোৰ গোটেই পৰিৱেশ বৰ্তমান কীৰ্ত্তনৰ ভক্তিমূলক ৰসেৰে ভক্তিময় হৈ পৰিছে। হয় তেনেই দেখা গৈছে তালিবান অধ্যুষিত দেশখনৰ ৰাজধানী চহৰত। তালিবানে আফগানিস্তান দখল কৰাৰ সময়তো হিন্দু আৰু শিখসকলে তাত নৱৰাত্ৰি এনেদৰে উদযাপন কৰিছে। এই সম্পৰ্কীয় এটা ভিডিঅ'ই এই সত্য পোহৰলৈ আনিছে। ইতিমধ্যে সামাজিক মাধ্যমত ভাইৰেল হৈ পৰিছে এই ভিডিঅ'।





ৰবিন্দৰ সিং ৰবিন নামৰ এগৰাকী টুইটাৰ ইউজাৰে এই ভিডিঅ' শ্বেয়াৰ কৰিছে ছ'চিয়েল মিডিয়াত। খবৰ অনুসৰি, আফগানিস্তানৰ আশামাই মন্দিৰৰ মেনেজমেণ্ট কমিটীৰ অধ্যক্ষ ৰামচৰণ সিঙে উল্লেখ কৰে যে ইয়াত কীৰ্তন আৰু জাগৰণ অনুষ্ঠান পালন কৰা হয়।


উল্লেখনীয় যে এই মন্দিৰ কাবুলস্থিত কৰতে পৰৱান গুৰুদ্বাৰৰ পৰা ৪–৫ কিলোমিটাৰ আঁতৰত অৱস্থিত।স্বাভাবিকতে এই ভিডিঅ' দেখি সকলোৱে কিছু আচৰিত প্ৰকাশো নকৰা নহয়। কিয়নো এখন কট্টৰ ধৰ্মকেন্দ্ৰিক দেশত আন ধৰ্মৰ অনুষ্ঠান উদযাপনে স্বাভাৱিকতে  আচৰিত কৰাৰে কথা।

Published by:Gautam Barman
First published: