உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • Sea Ghost! এটা 'ভূত' যি হঠাতে সাগৰৰ পৰা ওলাই আহে ! তাত খোজ কাঢ়ি থকা লোকসকলৰ এই সাগৰীয় ভূত দেখি কি অৱস্থা হ'ল ?

    Sea Ghost! এটা 'ভূত' যি হঠাতে সাগৰৰ পৰা ওলাই আহে ! তাত খোজ কাঢ়ি থকা লোকসকলৰ এই সাগৰীয় ভূত দেখি কি অৱস্থা হ'ল ?

    photo-Craig Fairclough

    photo-Craig Fairclough

    ৱেলছৰ হলিহেড (Holyhead)ত নিউৰী বীচত এটা দৃশ্য দেখা গৈছিল যিয়ে সকলোকে হতবাক কৰি তুলিছিল। ইয়াত মানুহে তিনিটা 'সাগৰীয় ভূত' দেখিছিল।

    • Share this:
    সাগৰৰ কাষত বাস কৰা চহৰত বাস কৰা লোকসকলে প্ৰায়ে খোজ কাঢ়িবলৈ সাগৰৰ ওচৰত ঠাই বাছনি কৰে। সাগৰৰ সুন্দৰ দৃশ্যৰ বাবে খোজ কঢ়াই এক বিশেষ অভিজ্ঞতা প্ৰদান কৰে। কল্পনা কৰক যদি আপুনি সাগৰৰ উপকূলত খোজ কাঢ়ি আছিল যেতিয়া হঠাতে সাগৰৰ পৰা এটা ভূত ওলাই আহিছিল তেন্তে আপুনি কি কৰিব। অৱশ্যে আপুনি ভয়ত কঁপিবলৈ আৰম্ভ কৰিব। শেহতীয়াকৈ ৱেলছ (Wales)ত একেধৰণৰ ঘটনা ঘটিছিল যেতিয়া মানুহে 'সাগৰীয় ভূত' (Sea Ghost) দেখিছিল!

    ৱেলছৰ হলিহেড (Holyhead)ত নিউৰী বীচত এটা দৃশ্য দেখা গৈছিল যিয়ে সকলোকে হতবাক কৰি তুলিছিল। ইয়াত মানুহে তিনিটা 'সাগৰীয় ভূত' দেখিছিল। আশ্চৰ্যজনকভাৱে, তেওঁ সদায় তাত থাকে আৰু বহুতো লোক তেওঁৰ সৈতে অভ্যস্ত হৈ পৰিছে। আপুনি নিশ্চয় ভাবি আছে যে ভূত দেখাটো মানুহৰ বাবে ইমান স্বাভাৱিক কেনেকৈ হ'ব পাৰে।দৰাচলতে, ছবিখনত সাগৰৰ পৰা ওলোৱা 'ভূত'ৰ আকৃতিৰ কোনো ব্যক্তি বা প্ৰাণী নাই, সেইবোৰ হৈছে পুৰণি লাইফবোট ৰেম্পৰ কাঠৰ টুকুৰা (Wooden Piles of Lifeboat Ramp) যি দীৰ্ঘদিন ধৰি তাত আছে আৰু লাহে লাহে সেইবোৰত ঘাঁহ আৰু লেতেৰা জমা হৈ আছে, যাৰ ফলত এনে লাগে যেন তেওঁলোক সাগৰীয় ভূত।

    ১৮২৮ চনৰ পৰা, লাইফবোট কৰ্মচাৰীসকলে হলিহেডত সক্ৰিয় হৈ আছে, যি বহুতক সাহসেৰে সহায় কৰিছে। এই পুৰণি লাইফবোট ৰেম্পটো হলিহেড সামুদ্ৰিক সংগ্ৰহালয়ৰ কাষত নিৰ্মাণ কৰা হৈছে। ইয়াক এতিয়া বেঙুনীয়া লাইফবোট দলৰ সদস্যসকলৰ প্ৰতীক বুলি গণ্য কৰা হয় যিয়ে কেইবাখনো জাহাজত আৱদ্ধ লোকসকলৰ জীৱন ৰক্ষা কৰিবলৈ প্ৰাণ হেৰুৱাইছিল। ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হৈ থকা এই ছবিখন প্ৰকৃততে ক্ৰেগ ফেয়াৰফেক্সে তুলিছে। ক্ৰেগে তেওঁৰ কুকুৰটোক খোজ কাঢ়িবলৈ ওলাইছিল যেতিয়া তেওঁ হঠাতে লাইফবোট ৰেম্পটো দেখিছিল। এক মুহূৰ্তৰ বাবে তেওঁ ভয় খাইছিল, কিন্তু তাৰ পিছত তেওঁ অনুভৱ কৰিছিল যে দিনটোৰ সেই সময়ত ফটো তুলিলে কেমেৰাত এটা অতি ভয়ানক দৃশ্য বন্দী হ'ব। তেওঁ এখন ফটো তুলিছিল আৰু লগে লগে ফেচবুকত শ্বেয়াৰ কৰিছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: