உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • ৩৩ বছৰ বয়সৰ এগৰাকী সুন্দৰী মহিলা ! কিন্তু তেওঁ বিচনাত প্ৰস্ৰাৱ কৰে, কাৰণ ...

    ৩৩ বছৰ বয়সৰ এগৰাকী সুন্দৰী মহিলা ! কিন্তু তেওঁ বিচনাত প্ৰস্ৰাৱ কৰে, কাৰণ ...

    Viral News: বৰ্তমান, বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ ৰোগৰ ফলত বিভিন্ন সমস্যা হয়। কিন্তু এইটো জনা নহ'লে সঠিক কাৰণটো নিৰ্ণয় কৰাটো অতি কঠিন। তেনে এক সমস্যাৰ সন্মুখীন হৈছিল এগৰাকী মহিলাই। তেওঁ তেওঁৰ অজ্ঞাতে বিচনাত প্ৰস্ৰাৱ কৰি আছিল।

    Viral News: বৰ্তমান, বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ ৰোগৰ ফলত বিভিন্ন সমস্যা হয়। কিন্তু এইটো জনা নহ'লে সঠিক কাৰণটো নিৰ্ণয় কৰাটো অতি কঠিন। তেনে এক সমস্যাৰ সন্মুখীন হৈছিল এগৰাকী মহিলাই। তেওঁ তেওঁৰ অজ্ঞাতে বিচনাত প্ৰস্ৰাৱ কৰি আছিল।

    Viral News: বৰ্তমান, বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ ৰোগৰ ফলত বিভিন্ন সমস্যা হয়। কিন্তু এইটো জনা নহ'লে সঠিক কাৰণটো নিৰ্ণয় কৰাটো অতি কঠিন। তেনে এক সমস্যাৰ সন্মুখীন হৈছিল এগৰাকী মহিলাই। তেওঁ তেওঁৰ অজ্ঞাতে বিচনাত প্ৰস্ৰাৱ কৰি আছিল।

    • Share this:
    বৰ্তমান, বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ ৰোগৰ ফলত বিভিন্ন সমস্যা হয়। কিন্তু এইটো জনা নহ'লে সঠিক কাৰণটো নিৰ্ণয় কৰাটো অতি কঠিন। তেনে এটা সমস্যাৰ সন্মুখীন হৈছিল এগৰাকী মহিলাই। তেওঁ তেওঁৰ অজ্ঞাতে বিচনাত প্ৰস্ৰাৱ কৰি আছিল। কিন্তু ইয়াৰ আঁৰত আন এটা কাৰণ আছিল। অজ্ঞাতে, মহিলাগৰাকী এক মাৰাত্মক ৰোগৰ চিকাৰ হৈছিল। তেওঁৰ বাতৰি এতিয়া ভাইৰেল বাতৰি (Viral News)।

    নৰউইচ (Norwich))ৰ ৪৩ বছৰীয়া এনা ৱেকফিল্ডে স্বাস্থ্য আৰু সুৰক্ষা বিষয়া হিচাপে কাম কৰে। যোৱা ১০ বছৰ তেওঁৰ বাবে অতি বেদনাদায়ক আছিল, যিটো ভৱিষ্যতবাণী কৰাও অতি কঠিন। এনা ৱেকফিল্ডে ২০১২ চনত ১৩৫ কিলোমিটাৰ দূৰত এটা দাতব্য বেংকত কাম কৰিবলৈ গৈছিল। সেই সময়ত তেওঁ তাত এটা টেণ্টত বাস কৰিছিল। আনা ৱেকফিল্ডে সেই সময়ত এটা কথা লক্ষ্য কৰিছিল। তেওঁ ৰাতিপুৱা সাৰ পাই দেখিলে যে তেওঁৰ পেণ্ট তিতা। সেই সময়ত তেওঁৰ বয়স আছিল ৩৩ বছৰ। আনা সেই সময়ত ইমান দুৰ্বল আছিল যে নিশা শুই থাকোঁতে বিচনাত প্ৰস্ৰাৱ কৰিছিল।

    READ| প্ৰেমিকাৰ মাকক বৃক্ক দান কৰিলে প্ৰেমিকে, অস্ত্ৰোপচাৰৰ পিছতে প্ৰেমিকাই অন্য কাৰোবাক কৰালে বিয়া!

    চিকিৎসকে আনাক কৈছিল যে তেওঁৰ পেশী দুৰ্বল হৈ পৰিছিল। ইয়াৰ বাবে তেওঁ প্ৰস্ৰাৱ বন্ধ কৰিব নোৱাৰে। ৯ মাহত তেওঁৰ অৱস্থা বেয়া হৈ গৈছে। ২০১৩ চনত পৰীক্ষা কৰাৰ পিছত, তেওঁ গম পালে যে তেওঁৰ গ্ৰীৱাৰ কৰ্কট ৰোগ (Cervical Cancer) টিউমাৰ আছে। চিকিৎসকে তেওঁক জনাইছিল যে তেওঁৰ প্ৰথম পৰ্যায়ৰ কৰ্কট ৰোগ আছে। আন্নাই এতিয়াও ৫ বছৰলৈকে জীয়াই থাকিব পাৰে। আন্নাই তেতিয়া ৬ সপ্তাহৰ বাবে কেমো চিকিৎসা কৰাইছিল আৰু তাইৰ টিউমাৰটো অলপ সৰু হৈ গৈছিল। এইটোৱে তেওঁৰ বিচনাত প্ৰস্ৰাৱ কৰাও বন্ধ কৰিছিল। তাৰ পিছত, যেতিয়া আন্না চিকিৎসকৰ ওচৰলৈ গৈছিল, চিকিৎসকে বিভিন্ন পৰীক্ষা কৰিছিল আৰু তাইক কৈছিল যে তাইৰ কৰ্কট ৰোগ যথেষ্ট বিয়পি পৰিছে যিটো পৰ্যায় ৪-ত আছে। ফলস্বৰূপে, আন্না এতিয়া জীয়াই থকাৰ সম্ভাৱনা মাত্ৰ ৫ শতাংশ।

    কৰ্কট ৰোগত জিকিল

    চিকিৎসকে এনেকৈ কোৱাৰ পিছত কেমো প্ৰায় ৫ মাহ ধৰি চলিছিল। ফলস্বৰূপে, আন্না সম্পূৰ্ণৰূপে দুৰ্বল হৈ পৰে, তাইৰ চুলি সৰি পৰে। ছয় মাহৰ পিছত, যেতিয়া চিকিৎসকে পুনৰ পৰীক্ষা কৰিছিল, চিকিৎসকেও আন্নাৰ কৰ্কট ৰোগ আৰোগ্য হোৱা দেখি আচৰিত হৈছিল। আন্নাই দ্য চান ৱেবছাইটক কৈছিল যে চিকিৎসকে দিয়া ৫ বছৰৰ সময়সীমাৰ পিছত তেওঁ এতিয়া এটা সুন্দৰ জীৱন যাপন কৰি আছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: