உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • কেৱল ফুলৰ থোপা আৰু মুকুট নহয় , Miss Universeএ বহু মূল্যৱান পুৰস্কাৰ লাভ কৰে ! ৰাতিটোৰ ভিতৰতে কোটিপতি হৈ পৰে তেওঁ ...

    কেৱল ফুলৰ থোপা আৰু মুকুট নহয় , Miss Universeএ বহু মূল্যৱান পুৰস্কাৰ লাভ কৰে ! ৰাতিটোৰ ভিতৰতে কোটিপতি হৈ পৰে তেওঁ ...

    পঞ্জাৱৰ হৰনাজ কৌৰ সান্ধুয়ে (Harnaaz Kaur Sandhu) দেশলৈ গৌৰৱ কঢ়িয়াই আনিছে আৰু মিছ ইউনিভাৰ্ছ (Miss Universe 2021 Harnaaz Sandhu) দখল কৰিছে। আটাইতকৈ ডাঙৰ কথাটো হ'ল যে ২১ বছৰৰ পিছত, ভাৰতে মিছ ইউনিভাৰ্ছ খিতাপ জিকিছে।

    পঞ্জাৱৰ হৰনাজ কৌৰ সান্ধুয়ে (Harnaaz Kaur Sandhu) দেশলৈ গৌৰৱ কঢ়িয়াই আনিছে আৰু মিছ ইউনিভাৰ্ছ (Miss Universe 2021 Harnaaz Sandhu) দখল কৰিছে। আটাইতকৈ ডাঙৰ কথাটো হ'ল যে ২১ বছৰৰ পিছত, ভাৰতে মিছ ইউনিভাৰ্ছ খিতাপ জিকিছে।

    পঞ্জাৱৰ হৰনাজ কৌৰ সান্ধুয়ে (Harnaaz Kaur Sandhu) দেশলৈ গৌৰৱ কঢ়িয়াই আনিছে আৰু মিছ ইউনিভাৰ্ছ (Miss Universe 2021 Harnaaz Sandhu) দখল কৰিছে। আটাইতকৈ ডাঙৰ কথাটো হ'ল যে ২১ বছৰৰ পিছত, ভাৰতে মিছ ইউনিভাৰ্ছ খিতাপ জিকিছে।

    • Share this:
    পঞ্জাৱৰ হৰনাজ কৌৰ সান্ধুয়ে (Harnaaz Kaur Sandhu) দেশলৈ গৌৰৱ কঢ়িয়াই আনিছে আৰু মিছ ইউনিভাৰ্ছ (Miss Universe 2021 Harnaaz Sandhu) দখল কৰিছে। আটাইতকৈ ডাঙৰ কথাটো হ'ল যে ২১ বছৰৰ পিছত, ভাৰতে মিছ ইউনিভাৰ্ছ খিতাপ জিকিছে। ইয়াৰ আগতে ২০০০ চনত লাৰা দত্ত (Lara Dutta Miss Universe 2000) মিছ ইউনিভাৰ্ছ হয়, আনহাতে সুস্মিতা সেনে (Sushmita Sen Miss Universe 1994) ১৯৯৪ চনত মিছ ইউনিভাৰ্ছ হৈ দেশক গৌৰৱান্বিত কৰিছিল। বঁটা প্ৰদান অনুষ্ঠানত হৰনাজক এটা অতি মূল্যৱান আৰু ধুনীয়া মুকুট পিন্ধোৱা হৈছিল আৰু ফুলৰ থোপাও দিয়া হৈছিল। কিন্তু আপুনি জানেনে যে বিজয়ীজনে অকলে ইয়াত সন্তুষ্ট হ'ব নালাগে? খিতাপ জয় কৰাৰ পিছত, তেওঁলোকক বহুতো উপহাৰ দিয়া হয় (What Does Miss Universe Actually Win?)।

    প্ৰথমতে, ইমান ডাঙৰ খিতাপ জয় কৰাৰ পিছত, প্ৰচাৰ আছে যিটো যিকোনো ৰাজহুৱা ব্যক্তিৰ বাবে আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ কথা। গোটেই পৃথিৱীয়ে তেওঁলোকক চিনাক্ত কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে আৰু টিভি বিজ্ঞাপনৰ লগতে চলচ্চিত্ৰতো কাম কৰাৰ সুযোগ পায়। সুস্মিতা সেন আৰু লাৰা দত্তইও খিতাপ জয় কৰাৰ পিছতহে সুযোগ পাইছিল।

    কোটি টকা লাভ কৰে
    বহুতো সংবাদ মাধ্যমৰ প্ৰতিবেদনত দাবী কৰা হৈছে যে মিছ ইউনিভাৰ্ছ খিতাপ জয় কৰা প্ৰতিযোগীসকলক কোটি কোটি টকা পৰিশোধ কৰা হয়। এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, হৰনাজে পুৰস্কাৰ হিচাপে ১.৮ কোটি টকালৈকে লাভ কৰিব। অৱশ্যে, পুৰষ্কাৰৰ ধনৰ পৰিমাণত কিমান সত্যতা আছে সেয়া নিশ্চিত কৰা কঠিন। কিন্তু দ্য ইণ্ডিপেণ্ডেণ্ট ৱেবছাইটত দিয়া এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, মিছ ইউনিভাৰ্ছক এবছৰৰ বাবে দৰমহা দিয়া হয়।

    ভ্ৰমণৰ বহুতো লাভালাভ আছে
    মিছ ইউনিভাৰ্ছ হোৱাৰ এবছৰৰ বাবে, অৰ্থাৎ, নতুন মিছ ইউনিভাৰ্ছ বাছনি নকৰালৈকে, বিজয়ীক নিউয়ৰ্ক চহৰত বাস কৰিবলৈ এটা ধুনীয়া এপাৰ্টমেণ্ট দিয়া হয় যাৰ বাবে বিজয়ীজনে এটা টকাও খৰচ কৰিব নালাগে। ইয়াৰ মাজতে, মিছ ইউনিভাৰ্ছে খোৱা-বোৱাৰ পৰা ভ্ৰমণলৈকে একো খৰচ কৰিব নালাগে। তেওঁৰ বহুতো মূল্যৱান গহনা কোম্পানীৰ সৈতে চুক্তি আছে আৰু বহুতো মডেলিং অফাৰ লাভ কৰে। মিছ ইউনিভাৰ্ছ হিচাপে, বিজয়ী গৰাকী মিছ ইউনিভাৰ্ছ সংগঠনৰ মুখ্য ৰাষ্ট্ৰদূতো হয়, যাৰ পিছত তেওঁ বিভিন্ন দেশৰ সংবাদ মাধ্যম আৰু কেইবাটাও অনুষ্ঠানত যোগদান কৰিব লগা হয়।








    View this post on Instagram






    A post shared by MOUAWAD (@mouawad)






    মূল্যৱান মুকুট লাভ কৰে
    বহুতে প্ৰশ্ন কৰে যে তেওঁলোকৰ মুকুট চিৰদিনৰ বাবে ৰাখিব পাৰে নেকি? নহয়, মিছ ইউনিভাৰ্ছে এবছৰৰ বাবে বা নতুন মিছ ইউনিভাৰ্ছ বাছনি নোহোৱালৈকে তেওঁৰ মুকুট ধৰি ৰাখিব পাৰে। তাৰ পিছত তেওঁলোকে ইয়াক ক্ৰাউন সংগঠনলৈ ঘূৰাই দিব লাগিব। অৱশ্যে, এই মুকুটবোৰ অত্যন্ত মূল্যৱান আৰু সেইবোৰ পিন্ধাটো এটা ডাঙৰ কথা।

    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
    Published by:Kokil Sarma
    First published: