• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • OMG: গছে যেতিয়া হাঁহি দিয়ে ! হাইৱে'ৰ কাষৰ হাবিত কিয় আপোনাক দেখি ওলাই Smiley ?

OMG: গছে যেতিয়া হাঁহি দিয়ে ! হাইৱে'ৰ কাষৰ হাবিত কিয় আপোনাক দেখি ওলাই Smiley ?

আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত (USA) এটা ৰাস্তা আছে য'ত আপুনি পাৰ হৈ গ'লে কিছুমান গছ 'হাঁহি থকা' (Smiling Trees in America) এটা ঠাইত দেখিব। কেৱল সেয়াই নহয়, তেওঁ এখন ডাঙৰ মুখো দেখিব (Large Smiling face on trees) যি সকলোকে স্তম্ভিত কৰি তুলিব।

আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত (USA) এটা ৰাস্তা আছে য'ত আপুনি পাৰ হৈ গ'লে কিছুমান গছ 'হাঁহি থকা' (Smiling Trees in America) এটা ঠাইত দেখিব। কেৱল সেয়াই নহয়, তেওঁ এখন ডাঙৰ মুখো দেখিব (Large Smiling face on trees) যি সকলোকে স্তম্ভিত কৰি তুলিব।

আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত (USA) এটা ৰাস্তা আছে য'ত আপুনি পাৰ হৈ গ'লে কিছুমান গছ 'হাঁহি থকা' (Smiling Trees in America) এটা ঠাইত দেখিব। কেৱল সেয়াই নহয়, তেওঁ এখন ডাঙৰ মুখো দেখিব (Large Smiling face on trees) যি সকলোকে স্তম্ভিত কৰি তুলিব।

  • Share this:
অৰণ্যৰ কাষেৰে যোৱা ৰাস্তাবোৰ অতি বিশেষ। ইয়াৰ কাৰণ হ'ল ইয়াত থকা আকৰ্ষণীয় দৃশ্যবোৰে মানুহৰ হৃদয় স্পৰ্শ কৰে। এই পথবোৰত গাড়ী চলোৱাৰ এক আমোদ আছে। পৃথিৱীত এনে বহুতো ৰাস্তা আছে যিবোৰ ঘন হাবিৰ মাজেৰে পাৰ হৈ যায় আৰু যাত্ৰীসকল এনে ঠাইলৈ যাবলৈ উৎসাহিত হয়। কিন্তু আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত (USA) এটা ৰাস্তা আছে য'ত আপুনি পাৰ হৈ গ'লে কিছুমান গছ 'হাঁহি থকা' (Smiling Trees in America) এটা ঠাইত দেখিব। কেৱল সেয়াই নহয়, তেওঁ এখন ডাঙৰ মুখো দেখিব (Large Smiling face on trees) যি সকলোকে স্তম্ভিত কৰি তুলিব।



যদি আপুনি আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ অৰিগান (Oregon)ত বছৰটোৰ এই শেষৰ সময়ত (Fall season in America) গ্ৰেণ্ড ৰণ্ড (Grand Ronde) আৰু উইলমিনা (Willamina) চহৰৰ মাজত গাড়ী চলায়, তেন্তে মাজত এক বিশেষ স্থান থাকিব য'ত আপুনি গছৰে ভৰ্তি পাহাৰত এটা ডাঙৰ মুখ হাঁহি থকা (Smiley Trees on Mountain) দেখিব।

ইয়াৰ দুটা চকু আৰু হাঁহি থকা মুখ থাকিব। যদি আপুনি এই সুন্দৰ দৃশ্যটো দেখে তেন্তে ভয় বা আচৰিত হোৱাৰ কোনো প্ৰয়োজন নাই। এইবোৰ ভূত বা যাদু নহয়, এইবোৰ এনেদৰে গজা গছ যে সেইবোৰ সেউজীয়া গছৰ মাজত পৃথক মুখৰ আকাৰত দেখা যায়। এই গছবোৰ হেম্পটন লাম্বাৰ (Hampton Lumber) কোম্পানীৰ, টিম্বাৰলেণ্ডত ৰোপণ কৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published: