• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • এগৰাকী মহিলাই জীৱনত প্ৰথমবাৰৰ বাবে শুনিলে মানুহৰ মাত, আৱেগত নিগৰিল চকুলো !

এগৰাকী মহিলাই জীৱনত প্ৰথমবাৰৰ বাবে শুনিলে মানুহৰ মাত, আৱেগত নিগৰিল চকুলো !

মহিলাগৰাকীয়ে প্ৰথমবাৰৰ বাবে নিজৰ মাকৰ মাত শুনিছে যাৰ বাবে মহিলাগৰাকীয়ে হাঁহি হাঁহি কান্দিবলৈ আৰম্ভ কৰে। এই সমগ্ৰ দৃশ্যটো ইমানেই আৱেগিক আছিল যে ইয়াক প্ৰত্যক্ষ কৰি আপোনাৰো চকুলো ওলাব।

মহিলাগৰাকীয়ে প্ৰথমবাৰৰ বাবে নিজৰ মাকৰ মাত শুনিছে যাৰ বাবে মহিলাগৰাকীয়ে হাঁহি হাঁহি কান্দিবলৈ আৰম্ভ কৰে। এই সমগ্ৰ দৃশ্যটো ইমানেই আৱেগিক আছিল যে ইয়াক প্ৰত্যক্ষ কৰি আপোনাৰো চকুলো ওলাব।

মহিলাগৰাকীয়ে প্ৰথমবাৰৰ বাবে নিজৰ মাকৰ মাত শুনিছে যাৰ বাবে মহিলাগৰাকীয়ে হাঁহি হাঁহি কান্দিবলৈ আৰম্ভ কৰে। এই সমগ্ৰ দৃশ্যটো ইমানেই আৱেগিক আছিল যে ইয়াক প্ৰত্যক্ষ কৰি আপোনাৰো চকুলো ওলাব।

  • Share this:
মানৱ শৰীৰৰ প্ৰতিটো অংগই গুৰুত্বপূৰ্ণ। যদি কোনো কাৰণত অংগবোৰত কোনো সমস্যা হয়, তেন্তে সৰু বা ডাঙৰ সমস্যা যথেষ্ট বৃদ্ধি হয়। যদি কাৰোবাৰ চকু, কাণ, নাক, মুখ বা স্পৰ্শ কৰাৰ শক্তি নাই, তেনেহ'লে জীৱনত সকলো শেষ হোৱা যেন লাগে। আচলতে, কোনো এটা বস্তুৰ অভাৱ হ’৸লেহে মানুহে সেই বস্তুৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ কথা বুজি পায়। অৰ্থাৎ এই সকলোবোৰ অংগৰ গুৰুত্ব সেইজনেহে উপলব্ধি কৰে যাৰ সেইবোৰ নাই। শেহতীয়াকৈ, এগৰাকী মহিলাই জীৱনত প্ৰথমবাৰৰ বাবে নিজৰ কণ্ঠস্বৰ আৰু নিজৰ মাত শুনি আনন্দ প্ৰকাশ কৰিছিল।
টুইটাৰ একাউণ্ট @TansuYegenত প্ৰায়ে আশ্চৰ্যকৰ ভিডিঅ'বোৰ শ্বেয়াৰ কৰা হয়। শেহতীয়াকৈ, এই একাউণ্টত এটা ভিডিঅ' পোষ্ট কৰা হৈছে য'ত এগৰাকী বিশেষভাৱে সক্ষম মহিলাই জীৱনত প্ৰথমবাৰৰ বাবে মানুহৰ মাত শুনিবলৈ পাইছে। আমি প্ৰতিদিনে কাণেৰে বহুতো কথা বা শব্দ শুনা পাওঁ কিন্তু আমি কেতিয়াও অনুভৱ নকৰোঁ যে যদি আমি সেইবোৰ কেতিয়াও শুনিব নোৱাৰো তেন্তে কেনে অনুভৱ হ'ব। এইটো কেৱল তেওঁলোকেহে অনুভৱ কৰে যিয়ে তেওঁলোকৰ চাৰিওফালে প্ৰথমবাৰৰ বাবে কাৰোবাৰ মাত শুনিবলৈ পায়।

মহিলাগৰাকীয়ে যেতিয়া প্ৰথমবাৰৰ বাবে শুনাৰ শক্তি লাভ কৰি আৱেগিক হৈ পৰিছিলঃ



একাউন্টটোত শ্বেয়াৰ কৰা ভিডিঅ'টোত এগৰাকী মহিলা চিকিৎসকৰ কাষত বহি আছে। ডাক্তৰে তাইক সুধিছিল যে তেখেতে মাত শুনিবলৈ সাজু নেকি। তাৰ পিছত, তেখেতে তেওঁৰ শ্ৰৱণ যন্ত্ৰটো আৰম্ভ কৰে আৰু মহিলাগৰাকীয়ে মাত শুনিবলৈ আৰম্ভ কৰে। হঠাতে শব্দটো শুনি মহিলাগৰাকীৰ প্ৰতিক্ৰিয়া সলনি হয় আৰু তেওঁ ডাঙৰকৈ হাঁহিবলৈ আৰম্ভ কৰে। ডাক্তৰে তেখেতক সুধিছিল যে তেওঁ কোলাহলৰ দৰে সকলো শব্দ শুনিব পাৰিছে নেকি সোধাত তেওঁ একো উত্তৰ দিব নোৱাৰে। মহিলাগৰাকীয়ে প্ৰথমবাৰৰ বাবে নিজৰ মাকৰ মাত শুনিছে যাৰ বাবে মহিলাগৰাকীয়ে হাঁহি হাঁহি কান্দিবলৈ আৰম্ভ কৰে। এই সমগ্ৰ দৃশ্যটো ইমানেই আৱেগিক আছিল যে ইয়াক প্ৰত্যক্ষ কৰি আপোনাৰো চকুলো ওলাব।

ভিডিঅ'টোক লৈ দৰ্শকে উত্থাপন কৰিলে প্ৰশ্নৰ

মহিলাগৰাকীৰ এই ভিডিঅ'টোৱে ৩ মিলিয়নতকৈও অধিক ভিউজ লাভ কৰিছে য'ত বহুলোকে মন্তব্য কৰাৰ লগতে প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰিছে। বহুলোকে ভিডিঅ'টোক লৈ প্ৰশ্নও কৰিছে। কিছু লোকৰ মতে ভিডিঅ'টো ভুৱা। এজন ব্যক্তিয়ে প্ৰতিক্ৰিয়া ব্যক্ত কৰি কৈছিল যে তেওঁ ভিডিঅ'টো এইবাবেই বিশ্বাস কৰিব পৰা নাই কিয়নো মহিলাগৰাকীয়ে সাধাৰণ মানুহৰ দৰে খুব সুন্দৰ বাৰ্তালাপ কৰি আছিল। তেখেতে প্ৰশ্ন কৰিছিল যে যদি মহিলাগৰাকীয়ে শুনিব নোৱাৰে, তেন্তে তেওঁৰ বাবে কথা কোৱাটো বহুত কঠিন হ'লহেঁতেন। ভিডিঅ'টোক লৈ আন এজন ব্যক্তিয়ে এইবুলিও প্ৰশ্ন কৰিছিল যে মহিলাগৰাকীয়ে কথা ক'বলৈ শিকাৰ সময়ত তেওঁৰ শ্ৰৱণ শক্তি হেৰুৱাইছিল নেকি কাৰণ তেওঁৰ উচ্চাৰণ খুব ভাল আছিল।
First published: