உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • Guinness World Record: এগৰাকী মহিলাই ৪৫ বছৰ ধৰি প্লাষ্টিকৰ বেগ সংগ্ৰহ কৰি আছে ! হাজাৰ হাজাৰ বেগ সংগ্ৰহ কৰি Guinness World Record গঢ়িলে মহিলাই ...

    Guinness World Record: এগৰাকী মহিলাই ৪৫ বছৰ ধৰি প্লাষ্টিকৰ বেগ সংগ্ৰহ কৰি আছে ! হাজাৰ হাজাৰ বেগ সংগ্ৰহ কৰি Guinness World Record গঢ়িলে মহিলাই ...

    ব্ৰিটেইনৰ এগৰাকী মহিলাই বিশ্ব অভিলেখ স্থাপন কৰিছে। মহিলাগৰাকীয়ে প্লাষ্টিকৰ মোনা সংগ্ৰহ কৰি গিনিছ ৱৰ্ল্ড ৰেকৰ্ড (Guinness World Record) স্থাপন কৰিছে (Britain Woman Creates Record of Collecting Plastic bags)।

    ব্ৰিটেইনৰ এগৰাকী মহিলাই বিশ্ব অভিলেখ স্থাপন কৰিছে। মহিলাগৰাকীয়ে প্লাষ্টিকৰ মোনা সংগ্ৰহ কৰি গিনিছ ৱৰ্ল্ড ৰেকৰ্ড (Guinness World Record) স্থাপন কৰিছে (Britain Woman Creates Record of Collecting Plastic bags)।

    ব্ৰিটেইনৰ এগৰাকী মহিলাই বিশ্ব অভিলেখ স্থাপন কৰিছে। মহিলাগৰাকীয়ে প্লাষ্টিকৰ মোনা সংগ্ৰহ কৰি গিনিছ ৱৰ্ল্ড ৰেকৰ্ড (Guinness World Record) স্থাপন কৰিছে (Britain Woman Creates Record of Collecting Plastic bags)।

    • Share this:
    পৃথিৱীত এনে বহুতো লোক আছে যাৰ বিভিন্ন ধৰণৰ দক্ষতা আছে আৰু বিখ্যাত হয়। কেতিয়াবা তেওঁলোকে আনকি তেওঁলোকৰ প্ৰতিভাৰ আধাৰত বিশ্ব অভিলেখ (Amazing World Records) স্থাপন কৰে। কিন্তু বহুতো অভিলেখ আছে যিয়ে কম প্ৰতিভা আৰু অধিক মানুহৰ আবেগ প্ৰদৰ্শন কৰে। ব্ৰিটেইনৰ এগৰাকী মহিলাই তেনে এটা বিশ্ব অভিলেখ স্থাপন কৰিছে। মহিলাগৰাকীয়ে প্লাষ্টিকৰ মোনা সংগ্ৰহ কৰি গিনিছ ৱৰ্ল্ড ৰেকৰ্ড (Guinness World Record) স্থাপন কৰিছে (Britain Woman Creates Record of Collecting Plastic bags)।

    ৱেলছৰ আবাৰ্ডেত বাস কৰা ৫৫ বছৰীয়া এঞ্জেলা ক্লাৰ্কে (Angela Clarke) এক অনন্য গিনিছ ৱৰ্ল্ড ৰেকৰ্ড স্থাপন কৰিছে। এঞ্জেলাই ১০ হাজাৰতকৈও অধিক প্লাষ্টিকৰ মোনা সংগ্ৰহ কৰি প্লাষ্টিকৰ মোনাৰ অভিলেখ গঢ়িছে, কিন্তু এঞ্জেলাৰ যাত্ৰা ইমান সহজ নাছিল, যদিও ই তেওঁৰ বাবে ৰোমাঞ্চকৰ আছিল। মই আপোনাক কওঁ যে ১৯৭৬ চনৰ পৰা, এঞ্জেলাই মাত্ৰ ১১ বছৰ বয়সত প্লাষ্টিকৰ মোনা সংগ্ৰহ কৰিবলৈ ভাল পাইছিল।



    চান ৱেবছাইটৰ মতে, তেওঁৰ পৰিয়ালে ৰাণীৰ ৰূপালী জয়ন্তী উদযাপনত ব্যস্ত আছিল। তেতিয়া সেই পানীৰ বাবে বিশেষ প্লাষ্টিকৰ মোনা তৈয়াৰ কৰা হৈছিল। তাৰ পিছত, যেতিয়া তেওঁৰ দেউতাক জাৰ্চি ভ্ৰমণৰ পৰা উভতি আহিছিল, তেওঁ তেওঁৰ সৈতে এটা ধুনীয়া ক'লা প্লাষ্টিকৰ মোনা লৈ আহিছিল য'ত তেওঁৰ সন্মুখত এগৰাকী মহিলাৰ চিত্ৰ আছিল। এঞ্জেলাই মোনাটো ধুনীয়া পাইছিল আৰু লগে লগে তাইৰ কোঠাত লাগি আছিল। তেতিয়াৰ পৰা, তেওঁ মোনা সংগ্ৰহ কৰি উপভোগ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিলে।

    ২২ হাজাৰ টকাৰ বেগ
    এঞ্জেলাই সেই সময়ছোৱাত মাত্ৰ ১ বছৰৰ বাবে বেগটো সংগ্ৰহ কৰাৰ পিছত ২০০ টা মোনা সংগ্ৰহ কৰিছিল। তেওঁক বিবিচিৰ শিশু কাৰ্যসূচীলৈ মাতি অনা হৈছিল। অনুষ্ঠানটোত তেওঁৰ চখৰ বিষয়ে শুনি মানুহে তেওঁক বেগ পঠিয়াবলৈ আৰম্ভ কৰিলে। যেতিয়া কোনোবাই অলিম্পিকলৈ গৈছিল, তেওঁক বেগ পঠিয়াইছিল আৰু কোনোবাই এটা নিৰ্দিষ্ট দোকানলৈ গৈ বেগটোত স্বাক্ষৰ কৰিছিল আৰু সেইবোৰ পঠিয়াইছিল। তেওঁৰ ওচৰত এতিয়া ১০ হাজাৰতকৈও অধিক মোনা আছে আৰু তেওঁ তেওঁৰ স্বামীৰ কাৰখানাত তেওঁৰ বাবে এক বিশেষ স্থান তৈয়াৰ কৰিছে। এঞ্জেলাৰ সংগ্ৰহত ১৯৫৪ চনৰ এটা মোনা আছে আৰু এটা মোনাৰ মূল্য ২২ হাজাৰ টকা।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: