• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Shocking: কম বয়সীয়া ছোৱালীক ইয়াত ধৰি বান্ধি মাক হ’বলৈ বাধ্য কৰা হয়, শিশু জন্ম দিয়াৰ ফেক্টৰী চলি আছে এনেকৈ!

Shocking: কম বয়সীয়া ছোৱালীক ইয়াত ধৰি বান্ধি মাক হ’বলৈ বাধ্য কৰা হয়, শিশু জন্ম দিয়াৰ ফেক্টৰী চলি আছে এনেকৈ!

নাইজেৰিয়াত (Nigeria Baby Factory) এই গাৰ নোম শিয়ৰাই তোলা কাণ্ড চলি আছে। শিশু জন্ম দিয়াৰ ফেক্টৰী বা বেবী ফাৰ্মিং (Baby Farming) নামেৰে জনাজাত এই ঘৃণনীয় কাণ্ড (Baby Selling Business in Nigeria) জোৰদাৰ গতিৰে চলি আছে দেশখনত।

নাইজেৰিয়াত (Nigeria Baby Factory) এই গাৰ নোম শিয়ৰাই তোলা কাণ্ড চলি আছে। শিশু জন্ম দিয়াৰ ফেক্টৰী বা বেবী ফাৰ্মিং (Baby Farming) নামেৰে জনাজাত এই ঘৃণনীয় কাণ্ড (Baby Selling Business in Nigeria) জোৰদাৰ গতিৰে চলি আছে দেশখনত।

নাইজেৰিয়াত (Nigeria Baby Factory) এই গাৰ নোম শিয়ৰাই তোলা কাণ্ড চলি আছে। শিশু জন্ম দিয়াৰ ফেক্টৰী বা বেবী ফাৰ্মিং (Baby Farming) নামেৰে জনাজাত এই ঘৃণনীয় কাণ্ড (Baby Selling Business in Nigeria) জোৰদাৰ গতিৰে চলি আছে দেশখনত।

  • Share this:
পৃথিৱীত এনেকুৱা বহুতো অদ্ভুত কথা–কাণ্ড চলি আছে (Weird Things around the world) যিবোৰৰ বিষয়ে জানিবলৈ পালে মানুহে তেওঁলোকৰ জ্ঞান–বুদ্ধি হেৰুৱাব। আজি আমি আপোনাক এনেকুৱা এটা কথা ক'বলৈ গৈ আছোঁ। আফ্ৰিকাৰ এখন দেশত এটা কাৰখানা আছে য'ত কোনো সামগ্ৰী নহয় বৰং শিশু জন্ম দিয়া হয়। (Africa Baby Factory)

নাইজেৰিয়াত (Nigeria Baby Factory) এই গাৰ নোম শিয়ৰাই তোলা কাণ্ড চলি আছে। শিশু জন্ম দিয়াৰ ফেক্টৰী বা বেবী ফাৰ্মিং (Baby Farming) নামেৰে জনাজাত এই ঘৃণনীয় কাণ্ড (Baby Selling Business in Nigeria) জোৰদাৰ গতিৰে চলি আছে দেশখনত। আপুনি জানি আচৰিত হ'ব যে ইয়াত আফ্ৰিকান আৰু আন দেশৰ ছোৱালীবোৰক জোৰ–জুলুমকৈ গৰ্ভৱতী হ'বলৈ আৰু সন্তান জন্ম দিবলৈ বাধ্য কৰোৱা হয়। (Young Women Made Pregnant by Force in Nigeria)। উদ্বেগজনক কথাটো হ’ল যে ১৪ বছৰ বয়সীয়া ছোৱালীকো ইয়াত মাতৃ হ’বলৈ বাধ্য কৰা হয়।

শিশুবোৰ সন্তানহীন দম্পতীক বিক্ৰী কৰা হয়
এই ব্যৱসায়টো সন্তানহীন দম্পতীসকলৰ বাবে আৰম্ভ কৰা হৈছিল। ইয়াত ছোৱালীক মাতৃ কৰি ইচ্ছুক দম্পতীক শিশুটি বিক্ৰী কৰা হয়। দম্পতীসকলেও ইয়াৰ বাবে বৃহৎ পৰিমাণৰ ধন পৰিশোধ কৰিবলৈ আগ্ৰহী হৈ থাকে। ইয়াৰ বাবে, দৰিদ্ৰতাত ভুগি থকা বহুতো মহিলা আৰু ছোৱালী ধনৰ লোভৰ বাবে ইয়ালৈ আহে, আনহাতে বহুতক বলপূৰ্বক ক্ৰয় কৰা হয় আৰু মানৱ সৰবৰাহৰ জৰিয়তে ইয়ালৈ অনা হয় আৰু তাৰ পিছত চাৰোগেট মাতৃ হ'বলৈ বাধ্য কৰা হয়।

14 ৰ পৰা 17 বছৰীয়া মাতৃয়ে সৰহ!

আপুনি জানি আচৰিত হ'ব যে এই ব্যৱসায় কেৱল নাইজেৰিয়াতে নহয়, ইণ্ডোনেছিয়া, ইউক্ৰেইনকে ধৰি আন বহুতো দেশতো চলি আছে। চিকিৎসালয় আৰু অনাথ আশ্ৰমৰ দৰে ঠাইত কেঁচুৱা খেতিৰ দৰে ব্যৱসায়বিধ লুকাই–চুৰকৈ সম্পন্ন কৰা হয়। নাইজেৰিয়াত, সন্তান জন্ম দিয়াৰ ব্যৱসায়ে অতি বিপজ্জনক ৰূপ লৈছে। গাৰ্ডিয়ান ৱেবছাইটৰ 2011 চনৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, 32 গৰাকী গৰ্ভৱতী মহিলাক সুৰক্ষা কৰ্মীয়ে এটা অভিযানত মুকলি কৰি দিছিল যাক বলপূৰ্বক বন্দী কৰি ইয়ালৈ অনা হৈছিল। উল্লেখ্য যে, ইয়াত সন্তান জন্ম দিয়া ছোৱালীবোৰৰ বয়স 14 ৰ পৰা 17 বছৰ আৰু তেওঁলোকে আনকি তেওঁলোকৰ নিজৰ ইচ্ছাৰে গৰ্ভপাত কৰিব নোৱাৰে, কিয়নো দেশৰ আইনে তেওঁলোকক এনে কৰিবলৈ অনুমতি নিদিয়ে। ইয়াত মাফিয়াসকলে শিশুসকলক 3-4 লাখ টকাত বিক্ৰী কৰে।
First published: