உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • হে হৰি ! এতিয়া আহিল কণী ভঙা মেচিনো, কণীৰ পৰা ধুনীয়াকৈ উলিয়াই দিব কুহুম ...

    হে হৰি ! এতিয়া আহিল কণী ভঙা মেচিনো, কণীৰ পৰা ধুনীয়াকৈ উলিয়াই দিব কুহুম ...

    Photo-Instagram

    Photo-Instagram

    Machine breaks egg viral video: যদি কণীটো সঠিকভাৱে ভঙা নহয় (How to break egg?) তেনেহ'লে ইয়াক ৰন্ধাৰ আগতে আপোনাৰ হাত লেতেৰা কৰিব। গতিকে এতিয়া বজাৰত কণীবোৰ সঠিকভাৱে ভঙাৰ সমস্যা সমাধান কৰিবলৈ এটা যন্ত্ৰ (Machine to break egg quickly) আহিছে।

    • Share this:
    এই পৃথিৱীত কোনো কাম সহজ নহয়। প্ৰতিটো কামৰ নিজা কৌশল আছে আৰু যদি আপুনি ইয়াৰ বাহিৰত কাম কৰে, তেন্তে কামটো এক বিশৃংখল। এতিয়া কণীটো নিজেই ভাঙিবলৈ কামটো লওক। এইটো দেখা সহজ যেন লাগিছে, কিন্তু যদি কণীটো সঠিকভাৱে ভঙা নহয় (How to break egg?) তেনেহ'লে ইয়াক ৰন্ধাৰ আগতে, আপুনি হয় ইয়াক মাটিত পেলাই দিব বা আপোনাৰ হাত লেতেৰা কৰিব। গতিকে এতিয়া বজাৰত কণীবোৰ সঠিকভাৱে ভঙাৰ সমস্যা সমাধান কৰিবলৈ এটা যন্ত্ৰ (Machine to break egg quickly) আহিছে।

    হয়, আপুনি ইয়াক সঠিকভাৱে পঢ়িছে, এনে এটা যন্ত্ৰ আছে যিয়ে কণীটো ইমান পৰিষ্কাৰভাৱে ভাঙি দিয়ে যে আপোনাৰ হাত লেতেৰা নহয়, বা কণীৰ বাকলি চাৰিওফালে বিয়পি নপৰে বা সামান্যতম সময় নলয়। আজিকালি এই কণী ফাটি যোৱা যন্ত্ৰটোৰ সৈতে সম্পৰ্কিত এটা ভিডিঅ' ইনষ্টাগ্ৰামত ভাইৰেল হৈ আছে। ইনষ্টাগ্ৰাম একাউণ্ট চুপাৰ আইটেমছ ৱৰ্ল্ড ইয়াৰ আশ্চৰ্যকৰ ভিডিঅ'বোৰৰ বাবে যথেষ্ট জনপ্ৰিয়। কেইদিনমান আগতে, এই একাউণ্টত এটা ভিডিঅ' শ্বেয়াৰ কৰা হৈছে য'ত ইয়াক নিৰ্দিষ্ট যন্ত্ৰটোৰ বিষয়ে দেখুওৱা হৈছে।




    আশ্চৰ্যকৰ যন্ত্ৰটোৱে এনেকৈ কণীবোৰ ভাঙিলে
    ভিডিঅ'টোত, মানুহজনে হাতত এটা সৰু ষ্টীল ষ্টিকসদৃশ যন্ত্ৰ ধৰিছে, যাৰ তলত এটা কণীৰ আকৃতিৰ ঠাই আছে য'ত কণীটো আৱদ্ধ হৈ আছে। তাৰ পিছত এই ৰডৰ খোলাটো ওপৰৰ পৰা তললৈ, কণীৰ ফালে আঘাত কৰা হয় আৰু তাৰ পিছত যন্ত্ৰটোৰ পৰা কণীটো আঁতৰ কৰা হয়। তাৰ পিছত ব্যক্তিজনে কণীটো ঢাকনিৰ দৰে হাতৰ পৰা আঁতৰ কৰে আৰু কুহুমটো কাপটোত পানীৰ দৰে প্লাষ্টিকৰ জাগত ৰাখে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: