உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • ৮ বছৰীয়া কন্যাৰ দেহত ২২ বছৰীয়া মহিলা! এনে বিচিত্ৰ ৰোগৰ বাবে এতিয়া এনেদৰে দিন কটাইছে এইগৰাকী মহিলাই!

    ৮ বছৰীয়া কন্যাৰ দেহত ২২ বছৰীয়া মহিলা! এনে বিচিত্ৰ ৰোগৰ বাবে এতিয়া এনেদৰে দিন কটাইছে এইগৰাকী মহিলাই!

    সোণা ৰে(Shauna Rae)ক দেখিলে লাগে ৮-৯ বছৰীয়া ছোৱালী। কিন্তু সঁচা এইটোৱেই যে, ২২ বছৰীয়া মহিলাগৰাকীক দেখাত বয়সতকৈ বহু সৰু যেন লাগে।

    সোণা ৰে(Shauna Rae)ক দেখিলে লাগে ৮-৯ বছৰীয়া ছোৱালী। কিন্তু সঁচা এইটোৱেই যে, ২২ বছৰীয়া মহিলাগৰাকীক দেখাত বয়সতকৈ বহু সৰু যেন লাগে।

    সোণা ৰে(Shauna Rae)ক দেখিলে লাগে ৮-৯ বছৰীয়া ছোৱালী। কিন্তু সঁচা এইটোৱেই যে, ২২ বছৰীয়া মহিলাগৰাকীক দেখাত বয়সতকৈ বহু সৰু যেন লাগে।

    • Share this:
    বিশ্বত এনে লোক আছে, যিসকল অনে ৰোগত আক্ৰান্ত হয় যে, ৰোগৰ বাবেই হৈ পৰে চৰ্চিত। আজি আমি এনে এগৰাকী মহিলাৰ কথা ক'ব বিচাৰিছো, যাৰ বয়স প্ৰকৃততে ২২ বছৰ। কিন্তু দেখাত ৮ বছৰীয়া এটি শিশুৰ দৰে লাগে। ইয়াৰ ফলত বহুতে তেওঁক হেয় দৃষ্টিৰে চাই আৰু প্ৰতিদিনে নিজৰ শৰীৰকলৈ মানসিক চাপত ভুগিব লগীয়া হয়।

    সোণা ৰে'ক যেতিয়া অন্য লোকে দেখে, তেতিয়া ভাবে যে, মাত্ৰ ৮-৯ বছৰীয়া এগৰকী কন্যা। কিন্তু সোণাৰ প্ৰকৃত বয়স ২২ বছৰ। দেখাত বয়সতকৈ বহু সৰু যেন লাগে।








    View this post on Instagram






    A post shared by TLC (@tlc)






    শেহতীয়াকৈ টিএলচিয়ে সোণাৰ ওপৰত এখন ডকুমেণ্টেৰী নিৰ্মাণ কৰিছে। যাৰ বিজ্ঞাপন শেহতীয়াকৈ চৰ্চালৈ আহিছে। আচলতে কিয় শাৰীৰিক ভাবে এনেকুৱা হ'ল সোণা? দৰাচলতে সোণা জন্মৰ ছমাহৰ পিছতে এক ৰেয়াৰ ব্ৰেইন কৰ্কট ৰোগত আক্ৰান্ত হৈছিল। ট্ৰিটমেণ্ট কৰাৰ পিছত কৰ্কট ৰোগক পৰাস্ত কৰিলে যদিও কেমথেৰাপীৰ চাইড এফেক্টৰ বাবে সোণাৰ দেহত পিটুইটেৰী গ্ৰন্থি (Pituitary Gland)-এ কাম নকৰা হৈ পৰে। ফলত দেখাত এনে হৈ পৰে সোণা ৰে'।

    সোণাৰ উচ্চতা মাত্ৰ ৩ ফুট ১০ ইঞ্চি। মহিলাৰ দৰে বিকাশ নহল শৰীৰ। এই কথাই বহু দুখ দিয়ে মহিলাগৰাকীক। তেওঁ কোৱা মতে, একাংশই তেওঁক এনেধৰণে উপলুঙা কৰে যে, প্ৰতিটো পুৱাই চিন্তাত পৰে তেওঁ।
    Published by:Himangshu Bhuyan
    First published: