• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • আমেৰিকাৰ পাৰ্ডো বিশ্ববিদ্যালয়ৰ ছাত্ৰাবাসত কোৰিয়ান ৰুমমেটৰ দ্বাৰা বৰ্বৰভাৱে হত্যা ভাৰতীয় ছাত্ৰ

আমেৰিকাৰ পাৰ্ডো বিশ্ববিদ্যালয়ৰ ছাত্ৰাবাসত কোৰিয়ান ৰুমমেটৰ দ্বাৰা বৰ্বৰভাৱে হত্যা ভাৰতীয় ছাত্ৰ

বৰুণ মনীষ চ্চেডা (বাওঁফালে) আৰু জি মিন জিমি শা (সোঁফালে)

বৰুণ মনীষ চ্চেডা (বাওঁফালে) আৰু জি মিন জিমি শা (সোঁফালে)

কৰ্তৃপক্ষই জনোৱা মতে, মেককাচন হলৰ প্ৰথম মহলাৰ এটা কোঠাত সংঘটিত হৈছে এই ঘটনা। বিশ্ববিদ্যালয়খনত ডাটা বিজ্ঞান অধ্যয়ন কৰি আছিল চ্চেডা।

  • Share this:
বুধবাৰে আৰক্ষীয়ে জনোৱা মতে, আমেৰিকাৰ ইণ্ডিয়ানাৰ পাৰ্ডু বিশ্ববিদ্যালয়ত বৰুণ চ্চেডা নামৰ এজন ২০ বছৰীয়া ভাৰতীয় মূলৰ ছাত্ৰক তেওঁৰ কোৰিয়ান ৰুমমেটে ছাত্ৰাবাসতে হত্যা কৰে।

এনবিচি নিউজত প্ৰকাশ পোৱা এক প্ৰাৰম্ভিক মৰণোত্তৰ পৰীক্ষা অনুসৰি চোকা অস্ত্ৰৰ একাধিক আঘাতত বৰুণ মনীষ চ্চেডাৰ মৃত্যু হয়।

তেওঁৰ ৰুমমেট জি মিন ওৰফে “জিমি” শা যি এজন জুনিয়ৰ চাইবাৰ ছিকিউৰিটি মেজৰ, তেওঁ নিশা প্ৰায় ১২:৪৫ বজাত ৯১১ নম্বৰত ফোন কৰি চ্চেডাৰ মৃত্যুৰ বিষয়ে আৰক্ষীক সতৰ্ক কৰি দিয়ে। শ্বাক হত্যাৰ অভিযোগত গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছে আৰু বৰ্তমান আৰক্ষীৰ জিম্মাত আছে।



হত্যাকাণ্ডৰ বাবে জিম্মাত থকা জুনিয়ৰ চাইবাৰ ছিকিউৰিটি মেজৰ জি মিন “জিমি” শ্বাৰ জৰুৰীকালীন কলৰ সবিশেষ প্ৰকাশ কৰা হোৱা নাই।

কৰ্তৃপক্ষই জনোৱা মতে, মেককাচন হলৰ প্ৰথম মহলাৰ এটা কোঠাত সংঘটিত হৈছে এই ঘটনা। বিশ্ববিদ্যালয়খনত ডাটা বিজ্ঞান অধ্যয়ন কৰি আছিল চ্চেডা।

বুধবাৰে এখন সংবাদমেলত পাৰ্ডু বিশ্ববিদ্যালয়ৰ আৰক্ষী অধীক্ষক লেছলি উইটে কয় যে তেওঁৰ মতে এই আক্ৰমণ “অপ্ৰৰোচিত আৰু অৰ্থহীন”।

চ্চেডাৰ শৈশৱৰ বন্ধু অৰুণাভ সিনহাই এনবিচি নিউজক জনোৱা মতে, মঙলবাৰে নিশা চ্চেডাই বন্ধুসকলৰ সৈতে অনলাইনত গেমিং আৰু কথা পাতি থকাৰ সময়তে হঠাতে কলত চিঞৰ-বাখৰ শুনিবলৈ পায়। সিনহাই সেই নিশা বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে খেলা নাছিল, কিন্তু তেওঁলোকে তেওঁক ক’লে যে তেওঁলোকে আক্ৰমণৰ কথা শুনিছে আৰু কি হ’ল নাজানে। বুধবাৰে পুৱাই তেওঁৰ মৃত্যুৰ খবৰ পায়।


ৱিয়েটে কয় যে ৯১১ ত ফোন কৰাৰ কিছু মিনিটৰ পিছতে ২২ বছৰীয়া শ্বাক জিম্মাত লৈ অধিক তদন্তৰ বাবে থানালৈ লৈ যোৱা হয়। আৰক্ষীয়ে জনোৱা মতে, চ্চেডাৰ মৃত্যু হৈছে পাৰ্ডুৰ আঠ বছৰতকৈ অধিক সময়ৰ ভিতৰত বিশ্ববিদ্যালয় চৌহদত সংঘটিত হোৱা প্ৰথমটো হত্যাকাণ্ড।

বিশ্ববিদ্যালয়ৰ প্ৰেচিডেন্ট মিচ ডেনিয়েলেছে কয় যে চ্চেডাৰ মৃত্যু “আমাৰ চৌহদত সংঘটিত হোৱা বুলি আমি কল্পনা কৰিব পৰাকৈ কৰুণ পৰিঘটনা” বুলি কয়, লগতে কয় যে “এই ভয়ংকৰ পৰিঘটনাৰ ফলত প্ৰভাৱিত হোৱা সকলোৰে প্ৰতি আৰু চিন্তা হৈছে।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি