உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • দুই তুৰ্কী মুৰ্গীক 'ক্ষমা ঘোষণা' আমেৰিকাৰ ৰাষ্ট্ৰপতি বাইডেনৰ, কি অপৰাধ কৰিছিল?

    দুই তুৰ্কী মুৰ্গীক 'ক্ষমা ঘোষণা' আমেৰিকাৰ ৰাষ্ট্ৰপতি বাইডেনৰ, কি অপৰাধ কৰিছিল?

     'পিনাট বাটাৰ' আৰু 'জেলী' নামৰ দুটা তুৰ্কী কুকুৰা কোনো আমেৰিকান পৰিয়ালৰ খাদ্য হ'লে হয়।

    'পিনাট বাটাৰ' আৰু 'জেলী' নামৰ দুটা তুৰ্কী কুকুৰা কোনো আমেৰিকান পৰিয়ালৰ খাদ্য হ'লে হয়।

    'পিনাট বাটাৰ' আৰু 'জেলী' নামৰ দুটা তুৰ্কী কুকুৰা কোনো আমেৰিকান পৰিয়ালৰ খাদ্য হ'লে হয়।

    • Share this:

    আগন্তুক 'ধন্যবাদ দিৱস' (Thanks Giving Day)ত 'পিনাট বাটাৰ' আৰু 'জেলী' নামৰ দুটা তুৰ্কী কুকুৰা কোনো আমেৰিকান পৰিয়ালৰ খাদ্য হ'লে হয়। সম্ভৱতঃ সেইদিনা কাৰোবাৰ ডাইনিং টেবুলত ইয়াক ৰোষ্ট হিচাপে পৰিৱেশন কৰা হ'লে হয়। এই দুই কুকুৰাক অনা হৈছিল হোৱাইট হাউছলৈ। ৰাষ্ট্ৰপতি জো বাইডেনৰ হাতৰ স্পৰ্শ পৰিছিল সিহঁতৰ শৰীৰত।


    কিন্তু শেষত পিনাট বাটাৰ আৰু জেলীয়ে পাকঘৰলৈ যোৱাৰ পৰা ৰক্ষা পৰে। বাইডেনে যোৱা শুক্ৰবাৰে ধন্যবাদ দিৱসৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি দুই তুৰ্কী কুকুৰাক ক্ষমাদান কৰে। ফলত পিনাট বাটাৰ আৰু জেলীয়ে দ্বিতীয় জীৱন লাভ কৰে।


    উল্লেখ্য, আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰই প্ৰতিবছৰে নৱেম্বৰৰ চতুৰ্থ বৃহস্পতিবাৰে ধন্যবাদ দিৱস উদযাপন কৰে। সেই অনুসৰি, এই দিনটো অহা বৃহস্পতিবাৰে উদযাপন কৰা হ'ব। এই দিনটোতে ঘৰত তুৰ্কী চিকেন ৰোষ্ট খোৱাৰ এক পৰম্পৰা আছে। প্ৰতিবছৰে হোৱাইট হাউছত ধন্যবাদ দিৱসৰ উপলক্ষে ৰাষ্ট্ৰপতিয়ে তুৰ্কী কুকুৰাক ক্ষমাদান কৰে।


    শুক্ৰবাৰে হোৱাইট হাউছৰ ৰোজ গাৰ্ডেনত আধাৰিত এক অনুষ্ঠানত পিনাট বাটাৰ আৰু জেলীক ৰাষ্ট্ৰপতিক উপহাৰ হিচাপে হস্তান্তৰ কৰা হৈছিল। ৰাষ্ট্ৰপতি বাইডেনে একেটা অনুষ্ঠানতে তেওঁলোকৰ বাবে ক্ষমা ঘোষণা কৰে।


    এই দুই কুকুৰাক পাৰডু বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পশু বিজ্ঞান শিক্ষা আৰু গৱেষণা ফাৰ্মলৈ প্ৰেৰণ কৰা হৈছে। তেওঁলোক এতিয়াৰ পৰা তাতে থাকিব। উল্লেখ্য, নেচনেল তুৰ্কী ফেডাৰেচনে ১৯৪৭ চনৰ পৰা আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ ৰাষ্ট্ৰপতিৰ ঘৰলৈ তুৰ্কী কুকুৰা যোগান ধৰি আহিছে।

    Published by:Gautam Barman
    First published: