• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Russia-Ukraine Conflict: ইউক্ৰেইনৰ পৰা মাত্ৰ ২০ কিলোমিটাৰ দূৰত ৰাছিয়াৰ সেনা, উপগ্ৰহ ফটোত দেখা পোৱা গৈছে ১০০ খন নতুন সশস্ত্ৰ বাহন ...

Russia-Ukraine Conflict: ইউক্ৰেইনৰ পৰা মাত্ৰ ২০ কিলোমিটাৰ দূৰত ৰাছিয়াৰ সেনা, উপগ্ৰহ ফটোত দেখা পোৱা গৈছে ১০০ খন নতুন সশস্ত্ৰ বাহন ...

ইউক্ৰেইনৰ পূব অংশত ডনেস্ক আৰু লুহানস্কক ৰাছিয়াই স্বীকৃতি দিয়াৰ পিছত বিদ্ৰোহীসকলক (Russia-Ukraine Crisis) ৰাছিয়াৰ মুকলি সমৰ্থনৰ সৈতে আঞ্চলিক উত্তেজনা শীৰ্ষত আছে। উপগ্ৰহ ছবিয়ে দেখুৱাইছে যে ৰাছিয়ান বাহিনী ইউক্ৰেইনৰ পৰা মাত্ৰ ২০ কিলোমিটাৰ দূৰত আছে।

ইউক্ৰেইনৰ পূব অংশত ডনেস্ক আৰু লুহানস্কক ৰাছিয়াই স্বীকৃতি দিয়াৰ পিছত বিদ্ৰোহীসকলক (Russia-Ukraine Crisis) ৰাছিয়াৰ মুকলি সমৰ্থনৰ সৈতে আঞ্চলিক উত্তেজনা শীৰ্ষত আছে। উপগ্ৰহ ছবিয়ে দেখুৱাইছে যে ৰাছিয়ান বাহিনী ইউক্ৰেইনৰ পৰা মাত্ৰ ২০ কিলোমিটাৰ দূৰত আছে।

ইউক্ৰেইনৰ পূব অংশত ডনেস্ক আৰু লুহানস্কক ৰাছিয়াই স্বীকৃতি দিয়াৰ পিছত বিদ্ৰোহীসকলক (Russia-Ukraine Crisis) ৰাছিয়াৰ মুকলি সমৰ্থনৰ সৈতে আঞ্চলিক উত্তেজনা শীৰ্ষত আছে। উপগ্ৰহ ছবিয়ে দেখুৱাইছে যে ৰাছিয়ান বাহিনী ইউক্ৰেইনৰ পৰা মাত্ৰ ২০ কিলোমিটাৰ দূৰত আছে।

  • Share this:
ইউক্ৰেইনৰ পূব অংশত ডনেস্ক আৰু লুহানস্কক ৰাছিয়াই স্বীকৃতি দিয়াৰ পিছত বিদ্ৰোহীসকলক (Russia-Ukraine Crisis) ৰাছিয়াৰ মুকলি সমৰ্থনৰ সৈতে আঞ্চলিক উত্তেজনা শীৰ্ষত আছে। উপগ্ৰহ ছবিবোৰে দেখুৱাইছে যে ৰাছিয়ান বাহিনী ইউক্ৰেইনৰ পৰা মাত্ৰ ২০ কিলোমিটাৰ দূৰত আছে। ৰাছিয়াৰ সামৰিক বাহিনীয়ে অঞ্চলটোত এখন অস্থায়ী চিকিৎসালয় নিৰ্মাণ কৰি আছে। ইফালে, বিদ্ৰোহীৰ ইউক্ৰেইনৰ সেনাৰ সৈতে সংঘৰ্ষত ইউক্ৰেইনৰ ছয়জন সৈনিক নিহত হয়, আনহাতে আমেৰিকাই অঞ্চলটোত অতিৰিক্ত সামৰিক মোতায়েনৰ কথা ঘোষণা কৰে।

উপগ্ৰহ ছবিয়ে দেখুৱাইছে যে ইউক্ৰেইনৰ সীমান্তত ১০০ খন নতুন বাহন দেখা গৈছে, ইয়াৰ উপৰিও ইতিমধ্যে নিয়োজিত বাহনবোৰো দেখা গৈছে। মেক্সাৰে সংগ্ৰহ কৰা শেহতীয়া ফটোবোৰত যোৱা ২৪ ঘণ্টাত দক্ষিণ বেলাৰুছ আৰু পশ্চিম ৰাছিয়াৰ ইউক্ৰেইন সীমান্তৰ ওচৰৰ কেইবাটাও অঞ্চলত সামৰিক নিয়োজন আৰু অতিৰিক্ত লজিষ্টিক যোগান দেখুওৱা হৈছে। ইয়াৰ ভিতৰত আছে দক্ষিণ বেলাৰুছৰ মোজিয়াৰৰ ওচৰৰ এটা সৰু বিমানক্ষেত্ৰত ১০০ খনতকৈও অধিক বাহন আৰু ডজন ডজন সামৰিক তম্বু।



২৪ ঘণ্টাত বিভিন্ন স্থানত গুলীচালনা
"যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ৰাছিয়াপন্থী বিচ্ছিন্নতাবাদীসকলে দুটা পৃথক স্থানত গধুৰ আৰ্টিলাৰী, মৰ্টাৰ বোমা আৰু গ্ৰেড ৰকেট প্ৰণালী ব্যৱহাৰ কৰি গোলাবৰ্ষণ তীব্ৰতৰ কৰি তুলিছে। ইউক্ৰেইনৰ ছয়জন সৈনিক নিহত হৈছে," ইউক্ৰেইনৰ ৰাষ্ট্ৰপতি ভলোডিমিৰ জেলেনস্কিৰ এক নিৰ্দেশত কোৱা হৈছে, যিয়ে অঞ্চলটোৰ পুৰণি জলাশয়সমূহত পানী জমা কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল।

ইউক্ৰেনে ইয়াৰ নাগৰিকসকলক সতৰ্ক কৰি দিছে, লগে লগে ৰাছিয়া ত্যাগ কৰক
ইউক্ৰেইনৰ বৈদেশিক মন্ত্ৰালয়ে দেশখনৰ নাগৰিকসকলক ৰাছিয়া ভ্ৰমণ নকৰিবলৈ সতৰ্ক কৰি দিছে। মন্ত্ৰালয়ে আবেদন জনাইছে যে ৰাছিয়াৰ ইউক্ৰেনীয়সকলে লগে লগে দেশ ত্যাগ কৰিব লাগে। ভ্ৰমণ পৰামৰ্শত কোৱা হৈছে, "বৈদেশিক পৰিক্ৰমা মন্ত্ৰালয়ে ইউক্ৰেনীয়সকলক ৰাছিয়ান ফেডাৰেচনলৈ যিকোনো ভ্ৰমণৰ পৰা বিৰত থাকিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়ে। ৰাছিয়াত থকা সকলে লগে লগে দেশ ত্যাগ কৰা উচিত।"
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি