• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • ব্ৰিটেইনৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী পদৰ প্ৰতিদ্বন্দী ঋষি সুনকে পত্নী অক্ষতা মূৰ্তিৰ সৈতে লণ্ডনত কৰিলে গো-পূজা

ব্ৰিটেইনৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী পদৰ প্ৰতিদ্বন্দী ঋষি সুনকে পত্নী অক্ষতা মূৰ্তিৰ সৈতে লণ্ডনত কৰিলে গো-পূজা

ব্ৰিটেইনৰ প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ ফ্ৰণ্টৰানাৰ তথা কনজাৰ্ভেটিভ পাৰ্টিৰ নেতৃত্বৰ প্ৰাৰ্থী ঋষি সুনকে লণ্ডনত গো পূজা কৰা দেখা গৈছে।

ব্ৰিটেইনৰ প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ ফ্ৰণ্টৰানাৰ তথা কনজাৰ্ভেটিভ পাৰ্টিৰ নেতৃত্বৰ প্ৰাৰ্থী ঋষি সুনকে লণ্ডনত গো পূজা কৰা দেখা গৈছে।

ঋষি সুনাকে তেওঁৰ ধৰ্মীয় আচাৰ-ব্যৱহাৰৰ বাবে বহু ভাৰতীয়ৰ লগতে প্ৰব্ৰজনকাৰী ভাৰতীয়ৰ সমৰ্থন লাভ কৰি আহিছে। প্ৰধানমন্ত্ৰী বৰিছ জনছনৰ অধীনত ৰাজকোষৰ চ্যান্সেলৰ হৈ থকাৰ সময়ত বাসগৃহৰ বাহিৰত দীপাৱলী উদযাপন কৰাৰ সময়ত তেওঁক বহুতে হাত চাপৰি বজাই প্ৰশংসা কৰিছিল।

  • Share this:
ব্ৰিটেইনৰ প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ ফ্ৰণ্টৰানাৰ তথা কনজাৰ্ভেটিভ পাৰ্টিৰ নেতৃত্বৰ প্ৰাৰ্থী ঋষি সুনকে লণ্ডনত গো পূজা কৰা দেখা গৈছে। ৰিচমণ্ডৰ সাংসদগৰাকীক লণ্ডনত অনুষ্ঠান পৰিৱেশন কৰাৰ সময়ত তেওঁৰ পত্নী অক্ষতা মূৰ্তিৰ সৈতে দেখা গৈছিল।

সুনক লণ্ডনত অক্ষতাৰ সৈতে হাতত পিতলৰ টাম্বলাৰ লৈ আৰতি কৰি গৰুক পবিত্ৰ পানী আগবঢ়াই থকা দেখা গৈছে। তেওঁলোকৰ কাষত থিয় হৈ থকা পুৰোহিতজনে গৰুটোৰ পৰা আশীৰ্বাদ বিচাৰি দম্পতীহালে মাটিৰ দীপ এটা তুলি দিয়া দেখা গ’ল। গৰুক ভাৰতীয়সকলে পবিত্ৰ আৰু শুভ জন্তু হিচাপে গণ্য কৰে।

ভিডিঅ’টো ভাইৰেল হোৱাৰ পাছত ভাৰতীয়ৰ লগতে বিদেশত বসবাস কৰা ভাৰতীয়সকলে ভাৰতীয় পৰম্পৰা মানি চলাৰ বাবে ঋষি সুনক আৰু ইনফ’ছিছৰ প্ৰতিষ্ঠাপক এন আৰ নাৰায়ণ মূৰ্তিৰ কন্যা অক্ষতা মূৰ্তিক প্ৰশংসা কৰে।

৫ ছেপ্টেম্বৰত তেওঁৰ জয়ৰ বাবে প্ৰাৰ্থনা কৰি থকা সুনকৰ ভাৰতীয় মূলৰ সমৰ্থকৰ লগতে ঘৰলৈ উভতি অহা ভাৰতীয়সকলে ইয়াৰ পূৰ্বে চলিত মাহৰ আৰম্ভণিতে জন্মাষ্টমীৰ সময়ত ব্ৰিটেইনৰ ভক্তিবেদান্ত মেন’ৰ মন্দিৰ পৰিদৰ্শন কৰাৰ বাবে ৰাজকোষৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষগৰাকীক শলাগ লৈছিল।

“আজি মই মোৰ পত্নী অক্ষতাৰ সৈতে ভক্তিবেদন্ত মেন’ৰ মন্দিৰলৈ গৈ জন্মাষ্টমী উদযাপন কৰিলোঁ, আগতীয়াকৈ ভগৱান কৃষ্ণৰ জন্মদিন উদযাপন কৰা জনপ্ৰিয় হিন্দু উৎসৱ” জন্মাষ্টমীৰ পূৰ্বে এই কেপচনৰ সৈতে সুনাকে তেওঁৰ আৰু অক্ষতাৰ ছবি ইনষ্টাগ্ৰামত পোষ্ট কৰে।

ঋষি সুনাকে তেওঁৰ ধৰ্মীয় আচাৰ-ব্যৱহাৰৰ বাবে বহু ভাৰতীয়ৰ লগতে প্ৰব্ৰজনকাৰী ভাৰতীয়ৰ সমৰ্থন লাভ কৰি আহিছে। প্ৰধানমন্ত্ৰী বৰিছ জনছনৰ অধীনত ৰাজকোষৰ চ্যান্সেলৰ হৈ থকাৰ সময়ত বাসগৃহৰ বাহিৰত দীপাৱলী উদযাপন কৰাৰ সময়ত তেওঁক বহুতে হাত চাপৰি বজাই প্ৰশংসা কৰিছিল।

উত্তৰ আমেৰিকাত বাস কৰা হিন্দুসকলৰ পৰাও তেওঁ সমৰ্থন লাভ কৰিছিল। ২০১৫ চনত প্ৰতিষ্ঠা হোৱা আমেৰিকাৰ ৰিপাব্লিকান হিন্দু মিত্ৰজোঁট (RHC) নামৰ এটা সংগঠনেও চলিত মাহৰ আৰম্ভণিতে ঋষি সুনকক সমৰ্থন কৰিছিল।

“সুনক কেৱল হিন্দু হোৱাৰ বাবেই নহয় কিন্তু ৰিপাব্লিকান হিন্দু মিত্ৰজোঁটৰ দৰেই ছুনাকে আমাৰ মূল মূল্যবোধ আৰু ইয়াৰ প্ৰতিষ্ঠাপক নীতিসমূহ সম্পূৰ্ণৰূপে আকোৱালি লৈছে: দ্য ফোৰ এফ’ছ: সীমিত সৰু চৰকাৰৰ সৈতে মুক্ত উদ্যোগ, বিত্তীয় অনুশাসন, পৰিয়ালৰ মূল্যবোধ আৰু দৃঢ় বৈদেশিক নীতি - সুনাক ৰক্ষণশীল আন্দোলনৰ প্ৰকৃত চেম্পিয়ন।’-আৰ এইচ চিয়ে কয়।

লণ্ডনত প্ৰব্ৰজনকাৰী ভাৰতীয়সকলে সুনকৰ বিজয় আৰু তেওঁৰ মংগলৰ কামনাৰে এক হোম-যজ্ঞ অনুষ্ঠানৰো আয়োজন কৰা হয়।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি