• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Elon Musk: আৰু এলন মাস্কে কিমান ঘৰভাড়া ৰাহি কৰিব ? ভাৰততো বন্ধ কৰি আছে দোকান, টুইটাৰে কাৰ্যালয়সমূহ খালী কৰি আছে ...

Elon Musk: আৰু এলন মাস্কে কিমান ঘৰভাড়া ৰাহি কৰিব ? ভাৰততো বন্ধ কৰি আছে দোকান, টুইটাৰে কাৰ্যালয়সমূহ খালী কৰি আছে ...

খবৰ পোৱা গৈছে যে এলন মাস্কে কোম্পানীটোৰ ব্যয় হ্ৰাস কৰিবলৈ বিশ্বৰ বহু ঠাইৰ পৰা টুইটাৰৰ কাৰ্যালয়সমূহ খালী কৰি আছে আৰু এই কাৰ্য ভাৰততো আৰম্ভ হৈছে।

খবৰ পোৱা গৈছে যে এলন মাস্কে কোম্পানীটোৰ ব্যয় হ্ৰাস কৰিবলৈ বিশ্বৰ বহু ঠাইৰ পৰা টুইটাৰৰ কাৰ্যালয়সমূহ খালী কৰি আছে আৰু এই কাৰ্য ভাৰততো আৰম্ভ হৈছে।

খবৰ পোৱা গৈছে যে এলন মাস্কে কোম্পানীটোৰ ব্যয় হ্ৰাস কৰিবলৈ বিশ্বৰ বহু ঠাইৰ পৰা টুইটাৰৰ কাৰ্যালয়সমূহ খালী কৰি আছে আৰু এই কাৰ্য ভাৰততো আৰম্ভ হৈছে।

  • Share this:
এলন মাস্কে টুইটাৰ অধিগ্ৰহণ কৰাৰ পিছৰে পৰা, কোম্পানীটোৰ কৰ্মচাৰীসকল হতবাক আৰু বিচলিত হৈ পৰিছে। কেতিয়াবা চাকৰি হেৰুওৱা, কেতিয়াবা ঘৰৰ পৰা কাম কৰা আৰু কেতিয়াবা দীঘলীয়া সময়ৰ বাবে কাম কৰা সম্পৰ্কীয় ডিক্ৰীৰ বাবে কৰ্মচাৰীসকল যথেষ্ট সমস্যাত পৰে। এতিয়া খবৰ পোৱা গৈছে যে এলন মাস্কে কোম্পানীটোৰ ব্যয় হ্ৰাস কৰিবলৈ বিশ্বৰ বহু ঠাইৰ পৰা টুইটাৰৰ কাৰ্যালয়সমূহ খালী কৰি আছে আৰু ই ভাৰতত আৰম্ভ হৈছে। টুইটাৰে দিল্লী আৰু মুম্বাইত ইয়াৰ কৰ্মী আসন খালী কৰাৰ কথা বিবেচনা কৰি আছে আৰু ইতিমধ্যে বেংগালুৰু ফেচিলিটী ত্যাগ কৰিছে, বিষয়টোৰ সৈতে পৰিচিত সূত্ৰই কয়।

সূত্ৰই কৈছে যে এই প্ৰক্ৰিয়াটো ডিচেম্বৰত আৰম্ভ হৈছিল। কোম্পানীটোৰ মুম্বাইৰ BKCৰ WeWork ফেচিলিটীত প্ৰায় ১৫০ খন আসন আৰু দিল্লীৰ কুতুব অঞ্চলৰ কাৰ্যবাহী কেন্দ্ৰত প্ৰায় ৮০ খন আসন আছে। কোম্পানীটোৰ বেংগালুৰুত কিছুমান সহ-কৰ্মী আসন আছিল, যিবোৰ ই এৰি দিছে।

টুইটাৰে কাৰ্যালয়সমূহ খালী কৰিছে, WFHৰ আহ্বান জনাইছে
যোৱা বছৰৰ নৱেম্বৰত, সংবাদ মাধ্যমৰ প্ৰতিবেদনত কোৱা হৈছিল যে টুইটাৰে ঘোষণা কৰিছিল যে ই ইয়াৰ কিছুমান কাৰ্যালয় অস্থায়ীভাৱে বন্ধ কৰি দিছে। জানুৱাৰীৰ ১১ তাৰিখে, টুইটাৰে ছিংগাপুৰৰ কাৰ্যালয়ৰ কৰ্মচাৰীসকলক চৌহদটো খালী কৰিবলৈ কৈছিল। সংবাদ মাধ্যমৰ প্ৰতিবেদনত কোৱা হৈছিল যে তেওঁলোকক ইমেইলযোগে কোৱা হৈছিল যে বৃহস্পতিবাৰৰ পৰা কেপিটা গ্ৰীণ ভৱন এৰি ঘৰৰ পৰা কাম কৰিবলৈ কোৱা হৈছে। কোম্পানীটোৰ ছিংগাপুৰত এছিয়া-প্ৰশান্ত মুখ্য কাৰ্যালয় আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি