• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Twitter Deal: চুক্তি ভংগ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি থাকিলেও টুইটাৰৰ অংশীদাৰসকলে এলেন মাস্কৰ চুক্তিক সমৰ্থন কৰিছে ...

Twitter Deal: চুক্তি ভংগ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি থাকিলেও টুইটাৰৰ অংশীদাৰসকলে এলেন মাস্কৰ চুক্তিক সমৰ্থন কৰিছে ...

টুইটাৰৰ অংশীদাৰসকলে এলেন মাস্কৰ ৪৪ বিলিয়ন ডলাৰৰ ক্ৰয় চুক্তিত অনুমোদন জনাইছে। কোম্পানীটোৰ বেছিভাগ শ্বেয়াৰহোল্ডাৰে মাস্কৰ ৪৪ বিলিয়ন ডলাৰৰ বাইআউট চুক্তি সমৰ্থন কৰিছে।

টুইটাৰৰ অংশীদাৰসকলে এলেন মাস্কৰ ৪৪ বিলিয়ন ডলাৰৰ ক্ৰয় চুক্তিত অনুমোদন জনাইছে। কোম্পানীটোৰ বেছিভাগ শ্বেয়াৰহোল্ডাৰে মাস্কৰ ৪৪ বিলিয়ন ডলাৰৰ বাইআউট চুক্তি সমৰ্থন কৰিছে।

টুইটাৰৰ অংশীদাৰসকলে এলেন মাস্কৰ ৪৪ বিলিয়ন ডলাৰৰ ক্ৰয় চুক্তিত অনুমোদন জনাইছে। কোম্পানীটোৰ বেছিভাগ শ্বেয়াৰহোল্ডাৰে মাস্কৰ ৪৪ বিলিয়ন ডলাৰৰ বাইআউট চুক্তি সমৰ্থন কৰিছে।

  • Share this:
টুইটাৰে মঙলবাৰে কৈছিল যে প্ৰাৰম্ভিক গণনাত দেখুওৱা হৈছে যে শ্বেয়াৰহোল্ডাৰসকলে এলেন মাস্কৰ ৪৪ বিলিয়ন ডলাৰত ছ'চিয়েল মিডিয়া প্লেটফৰ্ম ক্ৰয় কৰাৰ নিবিদাক সমৰ্থন কৰিছে, আনকি তেওঁ চুক্তি ভংগ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি থাকিলেও।

এই সংখ্যাটো শ্বেয়াৰহোল্ডাৰৰ সভাৰ সময়ত আহিছিল যি মাত্ৰ কেইমিনিটমান চলিছিল, বেছিভাগ ভোট অনলাইনত দিয়া হৈছিল। সকলো শ্বেয়াৰহোল্ডাৰে ভোটদানৰ সময়ত টেছলাৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া এলেন মাস্কৰ বাইআউট চুক্তিক সমৰ্থন কৰিছে। টুইটাৰে চুক্তিটো সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ মাস্কৰ বিৰুদ্ধে গোচৰ ৰুজু কৰিছে, যিটো অক্টোবৰ মাহত শুনানি হ'ব।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি