உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • Parag Agrawal on Twitter: Twitterৰ পৰা পৰাগ আগৰৱালে বিদায় ল'ব নেকি ? টুইটাৰৰ CEOই কিয় কৈছে যে কোম্পানীটোৰ ভৱিষ্যত নাই ?

    Parag Agrawal on Twitter: Twitterৰ পৰা পৰাগ আগৰৱালে বিদায় ল'ব নেকি ? টুইটাৰৰ CEOই কিয় কৈছে যে কোম্পানীটোৰ ভৱিষ্যত নাই ?

    টুইটাৰ (Twitter) বিক্ৰী হোৱাৰ পিছত, কোম্পানীটোৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া পৰাগ আগৰৱালে বিদায় ল'ব পাৰে বুলি অনুমান কৰা হৈছে। ইফালে, কোম্পানীটোৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া পৰাগ আগৰৱালে এটা ডাঙৰ কথা কৈছে।

    টুইটাৰ (Twitter) বিক্ৰী হোৱাৰ পিছত, কোম্পানীটোৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া পৰাগ আগৰৱালে বিদায় ল'ব পাৰে বুলি অনুমান কৰা হৈছে। ইফালে, কোম্পানীটোৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া পৰাগ আগৰৱালে এটা ডাঙৰ কথা কৈছে।

    টুইটাৰ (Twitter) বিক্ৰী হোৱাৰ পিছত, কোম্পানীটোৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া পৰাগ আগৰৱালে বিদায় ল'ব পাৰে বুলি অনুমান কৰা হৈছে। ইফালে, কোম্পানীটোৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া পৰাগ আগৰৱালে এটা ডাঙৰ কথা কৈছে।

    • Share this:
    টুইটাৰ (Twitter) বিক্ৰী হোৱাৰ পিছত, কোম্পানীটোৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া পৰাগ আগৰৱালে বিদায় ল'ব পাৰে বুলি অনুমান কৰা হৈছে। ইফালে, কোম্পানীটোৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া পৰাগ আগৰৱালে এটা ডাঙৰ কথা কৈছে। ৰয়টাৰৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, কোম্পানীটোৰ বিক্ৰীৰ পিছত, টুইটাৰৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া পৰাগ আগৰৱালে কৰ্মচাৰীসকলক কৈছে যে কোম্পানীটোৰ ভৱিষ্যত অনিশ্চিত। তেওঁ কৈছিল যে এলন মাস্কৰ নেতৃত্বত টুইটাৰৰ ভৱিষ্যত অন্ধকাৰত আছে। কোনেও নাজানে যে কোম্পানীটো এতিয়া কোন দিশত যাব। পৰাগ আগৰৱালাৰ বক্তব্যৰ পিছত, তেওঁ কোম্পানী এৰিব পাৰে বুলি অনুমান তীব্ৰতৰ হৈছে।

    ইলন মাস্কৰ নেতৃত্বত অন্ধকাৰত টুইটাৰৰ ভৱিষ্যত: আগৰৱালা

    পৰাগ আগৰৱালে কয় যে কোটিপতি এলন মাস্কৰ অধীনত ব্যক্তিগতভাৱে লোৱা চুক্তিৰ পিছত ছ'চিয়েল মিডিয়া ফাৰ্মটোৰ ভৱিষ্যত অনিশ্চিত। তেওঁ এখন টাউন হল সভাত ভাষণ দি আছিল। "চুক্তিটো সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ পিছত, আমি নাজানো যে এই ছ'চিয়েল মিডিয়া প্লেটফৰ্মটো কোন দিশত যাব। অৱশ্যে, মাস্কে টুইটাৰ ক্ৰয় কৰাৰ পিছত, পৰাগে তেওঁৰ দলৰ প্ৰশংসা কৰি এক বিবৃতি জাৰি কৰে।  তেওঁ কৈছিল যে টুইটাৰৰ এটা উদ্দেশ্য আৰু প্ৰাসংগিকতা আছে যি সমগ্ৰ বিশ্বক প্ৰভাৱিত কৰে। মই মোৰ দলৰ বাবে গৌৰৱান্বিত।

    চুক্তিটো ৪৪ বিলিয়ন ডলাৰত হৈছিল।

    ছ'চিয়েল মিডিয়া জায়ান্ট টুইটাৰ টেছলাৰ মালিক আৰু কোটিপতি এলন মাস্কে ৪৪ বিলিয়ন ডলাৰত ক্ৰয় কৰিছে। পৰাগ আগৰৱালে ২০২১ চনৰ নৱেম্বৰত টুইটাৰৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া হিচাপে দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰিছিল। গৱেষণা প্ৰতিষ্ঠানটোৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, যদি পৰাগ আগৰৱালাক ১২ মাহৰ আগতে পদৰ পৰা আঁতৰোৱা হয়, কোম্পানীটোৱে তেওঁক ৪২ নিযুত ডলাৰ অৰ্থাৎ ৩২১ কোটি টকা পৰিশোধ কৰিব লাগিব। অৱশ্যে, পৰাগ যোৱা ১০ বছৰ ধৰি টুইটাৰৰ অংশ হৈ আছে আৰু মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া হিচাপে দায়িত্ব লোৱাৰ আগতে মুখ্য কাৰিকৰী বিষয়া হিচাপে কাম কৰি আছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: