உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • Tokyo Paralympics 2020: প্ৰথম খেলতে পৰাস্ত ভাৰতীয় টেবুল টেনিছ খেলুৱৈ ভবিনাবেন আৰু সোনলবেন...

    Tokyo Paralympics 2020: প্ৰথম খেলতে পৰাস্ত ভাৰতীয় টেবুল টেনিছ খেলুৱৈ ভবিনাবেন আৰু সোনলবেন...

    photo @DeepaAthlete

    photo @DeepaAthlete

    Tokyo Paralympics 2020:  ভাৰতীয় টেবুল টেনিছ খেলুৱৈ ভবিনাবেন পেটেল আৰু সোনলবেন মনুভাই পেটেলে বুধবাৰে টকিঅ' পেৰালিম্পিক গেমছত (Tokyo Paralympics 2020) তেওঁলোকৰ ইভেণ্টৰ আৰম্ভণি ৰাউণ্ডত পৰাজিত হয়।

    • Share this:
    Tokyo Paralympics 2020:  ভাৰতীয় টেবুল টেনিছ খেলুৱৈ ভবিনাবেন পেটেল আৰু সোনলবেন মনুভাই পেটেলে বুধবাৰে টকিঅ' পেৰালিম্পিক গেমছত (Tokyo Paralympics 2020) তেওঁলোকৰ ইভেণ্টৰ আৰম্ভণি ৰাউণ্ডত পৰাজিত হয়। মহিলাৰ তৃতীয় শ্ৰেণীৰ শ্ৰেণীত অংশগ্ৰহণ কৰি থকা সোনালবেন প্ৰথম তিনিখন খেলৰ পিছত আগবাঢ়ি আছিল, কিন্তু তাৰ পিছত ১১-৯, ৩-১১, ১৭-১৫, ৭-১১ ৪-১১ ত বিশ্বৰ চাৰি নম্বৰ চীনা আৰু ৰিঅ' পেৰালিম্পিক ৰূপৰ পদক বিজয়ী লী কুয়ানৰ হাতত পৰাস্ত হয়।

    আনহাতে, ভবিনাবেনে চীনৰ বিশ্বৰ এক নম্বৰ ঝৌ য়িঙৰ বাবে এক বিশেষ প্ৰত্যাহ্বান ৰখাব নোৱাৰিলে। তেওঁ শ্ৰেণী 4-ৰ গ্ৰুপ এ মহিলা এককত ৩-১১, ৯-১১, ২-১১ ত পৰাজিত হৈছে। শ্ৰেণী 3-ত এনে খেলুৱৈ থাকে যিয়ে তেওঁলোকৰ শৰীৰৰ ওপৰৰ অংশ নিয়ন্ত্ৰণ নকৰে, অৱশ্যে তেওঁলোকৰ হাত ইয়াৰ দ্বাৰা খুব কম প্ৰভাৱিত হয়। শ্ৰেণী 4-ত, খেলুৱৈসকলে হুইল চকীত ভালদৰে বহে আৰু তেওঁলোকৰ হাতত কোনো সমস্যা নাই।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: