உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • Rio Olympicৰ স্বৰ্ণজয়ী আৰ্জেণ্টিনাক হৰুৱাই ভাৰতীয় পুৰুষ হকী দলে প্ৰৱেশ কৰিলে কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত...

    Rio Olympicৰ স্বৰ্ণজয়ী আৰ্জেণ্টিনাক হৰুৱাই ভাৰতীয় পুৰুষ হকী দলে প্ৰৱেশ কৰিলে কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত...

    ভাৰতীয় পুৰুষ হকী দলে অলিম্পিকৰ (Tokyo Olympics) কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত প্ৰৱেশ কৰিছে। তেওঁলোকৰ চতুৰ্থ খন খেলত, দলটোৱে ২০১৬ ৰিঅ' অলিম্পিকৰ স্বৰ্ণ পদক বিজয়ী আৰ্জেণ্টিনাক ৩-১ গ'লত পৰাস্ত কৰে।

    ভাৰতীয় পুৰুষ হকী দলে অলিম্পিকৰ (Tokyo Olympics) কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত প্ৰৱেশ কৰিছে। তেওঁলোকৰ চতুৰ্থ খন খেলত, দলটোৱে ২০১৬ ৰিঅ' অলিম্পিকৰ স্বৰ্ণ পদক বিজয়ী আৰ্জেণ্টিনাক ৩-১ গ'লত পৰাস্ত কৰে।

    ভাৰতীয় পুৰুষ হকী দলে অলিম্পিকৰ (Tokyo Olympics) কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত প্ৰৱেশ কৰিছে। তেওঁলোকৰ চতুৰ্থ খন খেলত, দলটোৱে ২০১৬ ৰিঅ' অলিম্পিকৰ স্বৰ্ণ পদক বিজয়ী আৰ্জেণ্টিনাক ৩-১ গ'লত পৰাস্ত কৰে।

    • Share this:
    ভাৰতীয় পুৰুষ হকী দলে অলিম্পিকৰ (Tokyo Olympics) কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত প্ৰৱেশ কৰিছে। তেওঁলোকৰ চতুৰ্থ খন খেলত, দলটোৱে ২০১৬ ৰিঅ' অলিম্পিকৰ স্বৰ্ণ পদক বিজয়ী আৰ্জেণ্টিনাক ৩-১ গ'লত পৰাস্ত কৰে। চাৰিখন খেলত এইটো দলটোৰ তৃতীয় জয়। দলটোৱে নিউজিলেণ্ড, স্পেইন আৰু আৰ্জেণ্টিনাৰ বিৰুদ্ধে জয়লাভ কৰিছে। ভাৰত কেৱল অষ্ট্ৰেলিয়াৰ হাতত পৰাজয় হৈছিল। দলটোৱে তেওঁলোকৰ অন্তিম গ্ৰুপ-এ খেলখনত ৩০ জুলাইত আয়োজক জাপানৰ সৈতে খেলিব।

    ভাৰত আৰু আৰ্জেণ্টিনা দুয়োটাই খেলখন ভালদৰে আৰম্ভ কৰিছিল৷ প্ৰথম কোৱাৰ্টাৰত কোনো গ'ল নাছিল৷ দ্বিতীয় কোৱাৰ্টাৰত দুয়োটা দলে গ'ল কৰিব নোৱাৰিলে। অৰ্ধ-সময়ত স্ক'ৰ ০-০ ত হৈছিল। দুয়োটা দলে প্ৰথম ৩০ মিনিটত এটাও পেনাল্টি কৰ্ণাৰ অৰ্জন কৰা নাছিল। ৪৩ মিনিটত বৰুণ কুমাৰে পেনাল্টি কৰ্ণাৰত গ'ল কৰি ভাৰতক ১-০ ৰ অগ্ৰগতি প্ৰদান কৰে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: