• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Lovlina Borgohain: সোণৰ অসমলৈ সোণ লৈ আহক লাভলীনাই, বিশ্ব চেম্পিয়নৰ বিৰুদ্ধে জয়ী হ'লেই কাষ চাপিব সোণৰ...

Lovlina Borgohain: সোণৰ অসমলৈ সোণ লৈ আহক লাভলীনাই, বিশ্ব চেম্পিয়নৰ বিৰুদ্ধে জয়ী হ'লেই কাষ চাপিব সোণৰ...

Lovlina Borgohain: সমগ্ৰ দেশে বক্সাৰ লাভলীনাৰ ওপৰত দৃষ্টি ৰাখিছে, যি ইতিমধ্যে ৬৯ কিলোগ্ৰামত পদক জিকিছে। কেৱল দেশখনে তেওঁৰ পদকৰ ৰং চাবলৈ অপেক্ষা কৰি আছে।

Lovlina Borgohain: সমগ্ৰ দেশে বক্সাৰ লাভলীনাৰ ওপৰত দৃষ্টি ৰাখিছে, যি ইতিমধ্যে ৬৯ কিলোগ্ৰামত পদক জিকিছে। কেৱল দেশখনে তেওঁৰ পদকৰ ৰং চাবলৈ অপেক্ষা কৰি আছে।

Lovlina Borgohain: সমগ্ৰ দেশে বক্সাৰ লাভলীনাৰ ওপৰত দৃষ্টি ৰাখিছে, যি ইতিমধ্যে ৬৯ কিলোগ্ৰামত পদক জিকিছে। কেৱল দেশখনে তেওঁৰ পদকৰ ৰং চাবলৈ অপেক্ষা কৰি আছে।

  • Share this:
ভাৰতে এতিয়ালৈকে টকিঅ' অলিম্পিকত (Tokyo Olympics) দুটা পদক জিকিছে। মীৰাবাই চানুৱে ভাৰোত্তোলনত ৰূপআৰু পি ভি সিন্ধুৱে বেডমিণ্টনত ব্ৰঞ্জৰ পদক জিকিছে। এতিয়া সমগ্ৰ দেশে বক্সাৰ লাভলীনাৰ ওপৰত দৃষ্টি ৰাখিছে, যি ইতিমধ্যে ৬৯ কিলোগ্ৰামত পদক জিকিছে। কেৱল দেশখনে তেওঁৰ পদকৰ ৰং চাবলৈ অপেক্ষা কৰি আছে।

কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত প্ৰাক্তন চাইনীজ টাইপেৰ বিশ্ব চেম্পিয়ন নীন চিন চেনক পৰাস্ত কৰি ছেমিফাইনেললৈ অগ্ৰসৰ হোৱাৰ লগে লগে লাভলীনাই ব্ৰঞ্জৰ পদক নিশ্চিত কৰে। তেওঁ বুধবাৰে ফাইনেলত স্থান লাভ কৰাৰ লক্ষ্যৰে ৰিঙত প্ৰৱেশ কৰিব। তেওঁ ফাইনেলত প্ৰৱেশ কৰাৰ লগে লগে তেওঁৰ ৰূপৰ পদক নিশ্চিত হ'ব। ফাইনেলত জয়ী হ'লেই পাব সোণ। লাভলীনাৰ লগতে সমগ্ৰ দেশৰ আশা সোণেৰে  জিলিকি উঠক লাভলীনা।

লাভলীনাই যোৱা দুদিন ধৰি আবেলি অনুশীলন কৰি আহিছে। ৰাষ্ট্ৰীয় প্ৰশিক্ষক মহম্মদ আলী কামাৰে গুৰুত্বপূৰ্ণ খেলখনৰ আগতে কৈছে যে খেলখন আবেলি অনুষ্ঠিত হ'ব। গতিকে আমি যোৱা দুদিন ধৰি কেৱল আবেলিহে অনুশীলন কৰি আছো। তেওঁ কৈছে যে দুয়োজন বক্সাৰে আগতে ইজনে সিজনৰ সৈতে মুখামুখি হোৱা নাই আৰু তেওঁলোক দুয়োজনে ইজনে সিজনৰ খেলৰ বিষয়ে নাজানে।
Published by:Kokil Sarma
First published: