• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Go For Gold: ইতিহাস ৰচনা কৰাৰ দুৱাৰমুখত লাভলীনা আৰু ভাৰতীয় মহিলা হকী দল ! বক্সিং ৰিঙত পুৱা ১১ বজাত অসমকন্যা লাভলীনাৰ স্বৰ্ণমুখী সপোনৰ অভিযান...

Go For Gold: ইতিহাস ৰচনা কৰাৰ দুৱাৰমুখত লাভলীনা আৰু ভাৰতীয় মহিলা হকী দল ! বক্সিং ৰিঙত পুৱা ১১ বজাত অসমকন্যা লাভলীনাৰ স্বৰ্ণমুখী সপোনৰ অভিযান...

Lovlina Borgohain, Assm, India: অসমৰ ২৩ বছৰীয়া লাভলীনাই ইতিহাস ৰচনা কৰাৰ দুৱাৰমুখত থিয় দিছে। তেওঁৰ পদকটো যোৱা ন বছৰত বক্সিঙত ভাৰতৰ প্ৰথম পদক হ'ব কিন্তু তেওঁৰ লক্ষ্য হ'ব এতিয়া ফাইনেলত উপনীত হোৱা য'ত এতিয়ালৈকে কোনো ভাৰতীয় উপনীত হোৱা নাই।

Lovlina Borgohain, Assm, India: অসমৰ ২৩ বছৰীয়া লাভলীনাই ইতিহাস ৰচনা কৰাৰ দুৱাৰমুখত থিয় দিছে। তেওঁৰ পদকটো যোৱা ন বছৰত বক্সিঙত ভাৰতৰ প্ৰথম পদক হ'ব কিন্তু তেওঁৰ লক্ষ্য হ'ব এতিয়া ফাইনেলত উপনীত হোৱা য'ত এতিয়ালৈকে কোনো ভাৰতীয় উপনীত হোৱা নাই।

Lovlina Borgohain, Assm, India: অসমৰ ২৩ বছৰীয়া লাভলীনাই ইতিহাস ৰচনা কৰাৰ দুৱাৰমুখত থিয় দিছে। তেওঁৰ পদকটো যোৱা ন বছৰত বক্সিঙত ভাৰতৰ প্ৰথম পদক হ'ব কিন্তু তেওঁৰ লক্ষ্য হ'ব এতিয়া ফাইনেলত উপনীত হোৱা য'ত এতিয়ালৈকে কোনো ভাৰতীয় উপনীত হোৱা নাই।

  • Share this:
Tokyo Olympicsত বুধবাৰে (৫ আগষ্ট) ভাৰতৰ বাবে এক গুৰুত্বপূৰ্ণ দিন। ভাৰতীয় মহিলা হকী দল (Indian Womens Hockey Team) আৰু বক্সাৰ লাভলীনাই (Lovlina Borgohain) প্ৰথমবাৰৰ বাবে ফাইনেলত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব। ইয়াৰ সৈতে, পদক আশাবাদী নীৰজ চোপ্ৰাই (Neeraj Chopra) জেভলিনত প্ৰত্যাহ্বান জনাব। বক্সিঙত ৰবি দাহিয়া (৫৭ কিলোগ্ৰাম), দীপক পুনিয়া আৰু অংশু মালিকক নিৰীক্ষণ কৰা হ'ব। ৰবি দাহিয়া এজন যথেষ্ট শক্তিশালী মল্লযোদ্ধা। লগতে গল্ফত মহিলা গল্ফাৰ অদিতি অশোক থাকিব।

লাভলীনাই ডিফেণ্ডিং তুৰ্কীৰ বিশ্ব চেম্পিয়ন বুচেনাজ চুৰমেনেলিৰ বিৰুদ্ধে ৬৯ কিলোগ্ৰাম ছেমি ফাইনেলত জয়লাভ কৰি অলিম্পিকৰ ফাইনেলত উপনীত হোৱা প্ৰথমগৰাকী ভাৰতীয় বক্সাৰ হ'বলৈ চেষ্টা কৰিব। অসমৰ ২৩ বছৰীয়া লাভলীনাই ইতিহাস ৰচনা কৰাৰ দুৱাৰমুখত থিয় দিছে। তেওঁৰ পদকটো যোৱা ন বছৰত বক্সিঙত ভাৰতৰ প্ৰথম পদক হ'ব কিন্তু তেওঁৰ লক্ষ্য হ'ব এতিয়া ফাইনেলত উপনীত হোৱা য'ত এতিয়ালৈকে কোনো ভাৰতীয় উপনীত হোৱা নাই।

এথলেটিকছ
নীৰজ চোপ্ৰা, পুৰুষ জেভেলিন থ্ৰো অৰ্হতা গ্ৰুপ এ, পুৱা ৫.৩৫ বজাত।
শিৱপাল সিং, পুৰুষ জেভেলিন থ্ৰো অৰ্হতা গ্ৰুপ বি, পুৱা ৭.০৫ বজাত।

কুস্তি
ৰবি কুমাৰ বনাম অস্কাৰ টিগাৰোছ আৰ্বানো (কলম্বিয়া), পুৰুষৰ ফ্ৰীষ্টাইল ৫৭ কিগ্ৰা, পুৱা ৮ বজাত আৰম্ভ হোৱাৰ পিছত চতুৰ্থ খেল।
অংশু মালিক বনাম এৰিনা কুৰাচিকিনা (বেলাৰুছ), মহিলাৰ ফ্ৰীষ্টাইল ৫৭ কিগ্ৰা, পুৱা ৮ বজাত আৰম্ভ হোৱাৰ পিছত পঞ্চম খেল।
দীপক পুনিয়া বনাম একৰেম এগিওমোৰ (নাইজেৰিয়া), পুৰুষৰ ফ্ৰীষ্টাইল ৮৬ কিগ্ৰা, পুৱা ৮ বজাত আৰম্ভ হোৱাৰ পিছত অষ্টম খেল।

বক্সিং
লাভলীনা বৰগোহাঁই বনাম বুচেনাজ সুৰমেনেলি, ছেমি ফাইনেল, ভাৰতীয় সময় মতে পুৱা ১১ বজাত

হকী খেল
ভাৰতীয় মহিলা হকী দল বনাম আৰ্জেণ্টিনা, ছেমি ফাইনেল, আবেলি ৩.৩০ বজাৰ পৰা

গ'ল্ফ
মহিলাৰ ব্যক্তিগত ষ্ট্ৰোক খেলত প্ৰথম ৰাউণ্ড, অদিতি অশোক আৰু দীক্ষা ডাগৰ, পুৱা ৪ বজাত।
Published by:Kokil Sarma
First published: