உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • শিশুটোৱে হঠাতে বাথৰুমত জোৰেৰে চিঞৰিবলৈ ধৰিলে ! লগে লগে মাতৃ দৌৰি আহিল যদিও আৰক্ষীক মাতিব লগা হ'ল ...

    শিশুটোৱে হঠাতে বাথৰুমত জোৰেৰে চিঞৰিবলৈ ধৰিলে ! লগে লগে মাতৃ দৌৰি আহিল যদিও আৰক্ষীক মাতিব লগা হ'ল ...

    Image - Twitter

    Image - Twitter

    শিশুৰ এটা কাহিনী আৰক্ষীয়ে নিজেই টুইটাৰত শ্বেয়াৰ কৰিছিল, সি ইমান দুষ্ট যে শৌচাগাৰৰ আসনত মূৰটো ফান্দত পেলাইছিল (Toddler Stuck In Toilet)।

    • Share this:
    শিশুৰ যত্ন লোৱাটো পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ কঠিন কামবোৰৰ ভিতৰত এটা। বিশেষকৈ যদি শিশুটো অতি সৰু হয়। সকলোবোৰ শিশুৰ বাবে দুষ্টতাৰে ভৰি আছে। তেওঁলোকে কি কৰিব লাগে ভাবিব নোৱাৰে, তেওঁলোকে সমস্যাত পৰিব পাৰে। তেওঁলোকে কেৱল দুষ্টতাত বহি থাকে। তাৰ পিছতো, তেওঁলোকে বিষ সহ্য কৰিব লাগে। এডৱাৰ্ডৰ এনে এটা কাহিনী আৰক্ষীয়ে নিজেই টুইটাৰত শ্বেয়াৰ কৰিছিল, যি ইমান দুষ্ট যে তেওঁ শৌচাগাৰৰ আসনত মূৰটো ফান্দত পেলাইছিল (Toddler Stuck In Toilet)।

    ইংলেণ্ডৰ ডাৰহামত বাস কৰা এটা শিশুৱে এখন খেলত শৌচাগাৰৰ আসনৰ ভিতৰত মূৰটো খুন্দা মাৰিছিল। মূৰটো লাগি যোৱাৰ পিছত, তেওঁ জোৰেৰে কান্দিবলৈ ধৰিলে। যেতিয়া মাক তেওঁৰ পুত্ৰৰ কান্দোনৰ শব্দ শুনি তালৈ আহিছিল, তেওঁ আচৰিত হৈছিল। প্ৰথমে, মাতৃয়ে তেওঁৰ পুত্ৰৰ মুৰটো আঁতৰাবলৈ চেষ্টা কৰিছিল, কিন্তু যেতিয়া মহিলাগৰাকীয়ে সেইটো কৰিব নোৱাৰিলে, তেওঁ আৰক্ষীক খবৰ দিছিল। কিছু সময়ৰ পিছত, উদ্ধাৰকাৰী দলটো মহিলাগৰাকীৰ ঘৰলৈ আহিছিল আৰু দীঘলীয়া প্ৰচেষ্টাৰ পিছত, শিশুটোৰ মুৰটো উলিয়াই অনা হৈছিল।



    তথ্য অনুসৰি, আৰক্ষীয়ে জানিব পৰাৰ লগে লগে যে এটা শিশুৱে এনে কাম কৰিছে, লগে লগে জৰুৰীকালীন সেৱাক জনোৱা হৈছিল। কাউণ্টি ডাৰহাম আৰু ডাৰ্লিংটন ফায়াৰ এণ্ড ৰেচকিউ চাৰ্ভিচ তেতিয়া শিশুটোৰ ঘৰত উপস্থিত হৈছিল। দীঘলীয়া চেষ্টাৰ পিছত, কেঁচুৱাটোৰ মূৰটো বাহিৰলৈ উলিয়াই অনা হৈছিল। এডৱাৰ্ডৰ কেনেকৈ শৌচাগাৰৰ আৱৰণত মূৰটো লাগিছিল সেয়া এতিয়াও জনা হোৱা নাই।

    শৌচাগাৰ উদ্ধাৰকাৰী দলে শিশুৰ মূৰ আৱদ্ধ  হোৱাৰ বাতৰি ভাগ বতৰা কৰে
    উদ্ধাৰকাৰী দলটোৱে মৰমলগা এডৱাৰ্ডৰ এখন ফটোৰ সৈতে টুইটাৰত বাতৰিটো শ্বেয়াৰ কৰিছিল।উদ্ধাৰকাৰী দলৰ বাবে ঘূৰি আহিল আৰু দলটোৱে অতি মৰমেৰে ভয় নকৰাকৈ শিশুটোৰ মূৰটো উলিয়াই দিলে। মানুহে ইয়াৰ বাবে উদ্ধাৰকাৰী দলটোক প্ৰশংসা কৰিছিল, কিন্তু বহুতে এডৱাৰ্ডৰ মাতৃক এতিয়াৰ পৰা শিশুটোৰ অধিক যত্ন ল'বলৈ পৰামৰ্শ দিছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: