உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • Hide & Seek: ধেমেলীয়া এই কাহিনী ! চোৰক বিচাৰি পুলিচ পালেগৈ চোৰৰ ঘৰ, চোৰে বোলে লুকা-ভাকু খেলিবলৈ সোমাল আলমাৰীত...

    Hide & Seek: ধেমেলীয়া এই কাহিনী ! চোৰক বিচাৰি পুলিচ পালেগৈ চোৰৰ ঘৰ, চোৰে বোলে লুকা-ভাকু খেলিবলৈ সোমাল আলমাৰীত...

    ইংলেণ্ডৰ ((England) ডাৰ্বিশায়াৰ (Derbyshire)ত বাস কৰা এটা চোৰৰ ফটো ছচিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হৈ আছে। যেতিয়া আৰক্ষীয়ে চোৰটোক ধৰিবলৈ তেওঁৰ ঘৰত উপস্থিত হৈছিল, আৰক্ষীৰ তেওঁ নিজকে লুকুৱাই ৰখা কাণ্ডত হাঁহি উঠিছিল।

    ইংলেণ্ডৰ ((England) ডাৰ্বিশায়াৰ (Derbyshire)ত বাস কৰা এটা চোৰৰ ফটো ছচিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হৈ আছে। যেতিয়া আৰক্ষীয়ে চোৰটোক ধৰিবলৈ তেওঁৰ ঘৰত উপস্থিত হৈছিল, আৰক্ষীৰ তেওঁ নিজকে লুকুৱাই ৰখা কাণ্ডত হাঁহি উঠিছিল।

    ইংলেণ্ডৰ ((England) ডাৰ্বিশায়াৰ (Derbyshire)ত বাস কৰা এটা চোৰৰ ফটো ছচিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হৈ আছে। যেতিয়া আৰক্ষীয়ে চোৰটোক ধৰিবলৈ তেওঁৰ ঘৰত উপস্থিত হৈছিল, আৰক্ষীৰ তেওঁ নিজকে লুকুৱাই ৰখা কাণ্ডত হাঁহি উঠিছিল।

    • Share this:
    কোৱা হয় যে কেৱল দুষ্ট মনৰ লোকসকলেহে চুৰি কৰে। তেওঁলোকে জানে কেনেকৈ অপৰাধ কৰি সাৰিব পাৰি বা আৰক্ষীৰ পৰা নিজকে কেনেদৰে সুৰক্ষিত কৰিব লাগে। কিন্তু ইংলেণ্ডৰ ((England) ডাৰ্বিশায়াৰ (Derbyshire)ত বাস কৰা এটা চোৰৰ ফটো ছচিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হৈ আছে। যেতিয়া আৰক্ষীয়ে চোৰটোক ধৰিবলৈ তেওঁৰ ঘৰত উপস্থিত হৈছিল, আৰক্ষীৰ তেওঁ নিজকে লুকুৱাই ৰখা কাণ্ডত হাঁহি উঠিছিল।

    আৰক্ষীয়ে ইয়াৰ এখন ফটো ফেচবুকত শ্বেয়াৰ কৰিছিল য'ৰ পৰা ই ভাইৰেল হৈছিল। দৰাচলতে, যেতিয়া পুলিচে মানুহজনক ধৰিবলৈ মানুহজনৰ ঘৰত উপস্থিত হৈছিল, মানুহজনে নিজকে আলমাৰীত বন্দী কৰি ৰাখিছিল। তেওঁ কম্বল এখনেৰে মূৰটো ঢাকি ৰাখিছিল আৰু ভৰি দুখন একে দেখা গৈছিল। যেতিয়া পুলিচে তেওঁক দেখিছিল, তেওঁলোকে হাঁহিছিল। তেওঁলোকে ইজনে সিজনৰ সৈতে কথা পাতিছিল আৰু ইজনে সিজনক কৈছিল যে তেওঁলোকে আলমাৰীত চোৰটো বিচাৰি পোৱা উচিত নহয়। চোৰে তেতিয়া বুজি পাইছিল যে তেওঁ ধৰা পৰিছে।

    পুলিচে ফটো তুলিছে
    ৩৬ বছৰীয়া চোৰটো অলপতে তেওঁৰ ঘৰৰ পৰা ধৰা পৰিছিল। এই চোৰটো তেওঁৰ কোঠাৰ আলমাৰীত লুকাই আছিল। তেওঁৰ ভৰিবোৰ তলৰ পৰা দেখা গৈছিল। কিন্তু তেওঁৰ মুখখন কম্বলৰে ঢাকি থোৱা আছিল। চুৰিৰ অভিযোগত মানুহজনক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিবলৈ আৰক্ষী উপস্থিত হৈছিল। যেতিয়া আৰক্ষীয়ে তেওঁক লুকাই থকা দেখিছিল, তেওঁ ফটো তুলিছিল আৰু ফেচবুকত শ্বেয়াৰ কৰিছিল।



    ছ'চিয়েল মিডিয়াত উৰুৱাইছে কৌতুক
    লুকাই থকা চোৰৰ ছবিখন ফেচবুকত ভাইৰেল হৈ পৰিছিল। মানুহে এই ছবিখনক উপহাস কৰিছিল। মানুহৰ বাবে, চোৰে লুকুৱাই ৰখাৰ ধৰণটো অত্যন্ত ধেমেলীয়া আছিল। মানুহে ঘটনাটোক কেইবাটাও টিভি চেনেল অনুষ্ঠানত এনে ধৰণৰ মন্তব্যৰ সৈতে তুলনা কৰিছিল। আৰক্ষীয়ে কৈছিল যে যদি চোৰে আৰক্ষীৰ পৰা পলাই যাবলৈ চেষ্টা কৰি থাকে তেন্তে তেওঁলোক ভাগৰি পৰিব। কিন্তু এই চোৰে আনকি কাৰাগাৰত শুবলৈ তেওঁৰ কম্বলৰ ব্যৱস্থা কৰিছে। মানুহে এই ধেমেলীয়া ছবিখন খুব ভাল পায়।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: