• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Powerball: Lotto কোনো জেকপট বিজয়ী নোহোৱাকৈ $১.৯ বিলিয়ন বিশ্ব ৰেকৰ্ড পুৰস্কাৰলৈ বৃদ্ধি হৈছে ...

Powerball: Lotto কোনো জেকপট বিজয়ী নোহোৱাকৈ $১.৯ বিলিয়ন বিশ্ব ৰেকৰ্ড পুৰস্কাৰলৈ বৃদ্ধি হৈছে ...

শনিবাৰৰ পুৰষ্কাৰৰ বাবে কোনো বিজয়ী টিকট নোহোৱাৰ পিছত আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ পাৱাৰবল জেকপট সোমবাৰৰ ড্ৰ'ৰ আগতে অভিলেখ $১.৯ বিলিয়ন (£১.৭ বিলিয়ন) লৈ উঠিছে।

শনিবাৰৰ পুৰষ্কাৰৰ বাবে কোনো বিজয়ী টিকট নোহোৱাৰ পিছত আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ পাৱাৰবল জেকপট সোমবাৰৰ ড্ৰ'ৰ আগতে অভিলেখ $১.৯ বিলিয়ন (£১.৭ বিলিয়ন) লৈ উঠিছে।

শনিবাৰৰ পুৰষ্কাৰৰ বাবে কোনো বিজয়ী টিকট নোহোৱাৰ পিছত আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ পাৱাৰবল জেকপট সোমবাৰৰ ড্ৰ'ৰ আগতে অভিলেখ $১.৯ বিলিয়ন (£১.৭ বিলিয়ন) লৈ উঠিছে।

  • Share this:
শনিবাৰৰ পুৰষ্কাৰৰ বাবে কোনো বিজয়ী টিকট নোহোৱাৰ পিছত আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ পাৱাৰবল জেকপট সোমবাৰৰ ড্ৰ'ৰ আগতে অভিলেখ $১.৯ বিলিয়ন (£১.৭ বিলিয়ন) লৈ উঠিছে।

প্ৰিমিয়াৰ লটাৰী খেলখনত একেৰাহে ৪০ খন ড্ৰয়িঙৰ পিছত তিনি মাহতকৈ অধিক সময়ৰ ভিতৰত কোনো বিজয়ী হোৱা নাই।

পাৱাৰবলৰ মতে সোমবাৰৰ ড্ৰ'ত জেকপট জিকাৰ প্ৰতিকূলতা হৈছে ২৯২.২ বিলিয়নৰ ভিতৰত এক।

পূৰ্বৱৰ্তী বিশ্ব-ৰেকৰ্ড জেকপট ২০১৬ চনত স্থাপন কৰা হৈছিল, যেতিয়া তিনিজন পাৱাৰবল খেলুৱৈৰ মাজত $১.৫৯ বিলিয়ন বিভাজিত হৈছিল।

সোমবাৰৰ ড্ৰ'টো নিশা ১১.৩০ বজাত EST (04:30 GMT)ৰ বাবে নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈছে।

পাৱাৰবল প্ৰডাক্ট গ্ৰুপৰ অধ্যক্ষ ড্ৰু স্ভিটকোৱে এক বিবৃতিত কয়, "বাকী আমেৰিকা আৰু বিশ্বৰ দৰে, মই ভাবো যে এই ঐতিহাসিক জেকপট কেতিয়া জিকিব সেয়া জানিবলৈ আমি সকলোৱে আগ্ৰহী।"

যদিও কোনেও শনিবাৰৰ বিজয়ী পুৰস্কাৰ দাবী কৰা নাছিল, প্ৰতিটোত $১ মিলিয়ন জিকিবলৈ পাঁচটা মুখ্য সংখ্যাৰ সৈতে মিলা ১৬ টা টিকট আছিল। কেণ্টুকীত ড্ৰ আন এটা টিকটে $২ মিলিয়ন জিকিছিল, আনহাতে সমগ্ৰ আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত ২১৯ টা টিকেটে $৫০,০০০ আৰু 51 জনে $১৫০,০০০ জিকিছিল।

কেৱল আন এটা পাৱাৰবল জেকপট একেৰাহে ৪১ খন ড্ৰয়িঙত উপনীত হৈছিল। ২০২১ চনৰ অংকনটো কেলিফৰ্ণিয়াত প্ৰায় ৭০০ মিলিয়ন ডলাৰ বিজয়ীৰ সৈতে সমাপ্ত হৈছিল।

পাৱাৰবল টিকট ক্ৰয় কৰিবলৈ $২ খৰচ হয়, আৰু এজন বিজয়ীৰ ওচৰত একমুঠ পৰিশোধ বাছনি কৰাৰ বিকল্প আছে, যিটো সোমবাৰৰ ড্ৰ'ৰ বাবে বৰ্তমান $৯২৯ মিলিয়ন বুলি অনুমান কৰা হৈছে।

বিজয়ীসকলে ২৯ বছৰতকৈ অধিক পৰিশোধ কৰা এনুইটিত সম্পূৰ্ণ পৰিমাণ প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে, কিন্তু প্ৰায় সকলো বিজয়ীয়ে আগতীয়া নগদ বিকল্প বাছনি কৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি