• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Sri Lnaka|Ranil Wickremesinghe: শ্ৰীলংকাৰ ৰাষ্ট্ৰপতি পদৰ বাবে ৰণিল বিক্ৰমসিংঘেক সমৰ্থন কৰিব ৰাজাপাক্ষেৰ শাসকীয় দলে

Sri Lnaka|Ranil Wickremesinghe: শ্ৰীলংকাৰ ৰাষ্ট্ৰপতি পদৰ বাবে ৰণিল বিক্ৰমসিংঘেক সমৰ্থন কৰিব ৰাজাপাক্ষেৰ শাসকীয় দলে

Sri Lanka: ২২৫জনীয়া বিধানসভাত বিক্ৰমসিংঘেৰ দলৰ মাত্ৰ তেওঁৰ আসনখনহে আছে আৰু সেয়েহে কেৱল SLPPৰ পৰা সমৰ্থনৰ ওপৰতে নিৰ্ভৰশীল হ'ব বিক্ৰমসিংঘে।

Sri Lanka: ২২৫জনীয়া বিধানসভাত বিক্ৰমসিংঘেৰ দলৰ মাত্ৰ তেওঁৰ আসনখনহে আছে আৰু সেয়েহে কেৱল SLPPৰ পৰা সমৰ্থনৰ ওপৰতে নিৰ্ভৰশীল হ'ব বিক্ৰমসিংঘে।

Sri Lanka: ২২৫জনীয়া বিধানসভাত বিক্ৰমসিংঘেৰ দলৰ মাত্ৰ তেওঁৰ আসনখনহে আছে আৰু সেয়েহে কেৱল SLPPৰ পৰা সমৰ্থনৰ ওপৰতে নিৰ্ভৰশীল হ'ব বিক্ৰমসিংঘে।

  • Share this:
দ্বীপ দেশ শ্ৰীলংকা (Sri Lanka)ৰ আটাইতকৈ ভয়াৱহ অৰ্থনৈতিক সংকটক লৈ অভূতপূৰ্ব প্ৰতিবাদৰ পিছত অহা সপ্তাহত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া সংসদীয় ভোটদানত শ্ৰীলংকাৰ শাসকীয় দল শ্ৰীলংকা পডুজানা পেৰামুনা (SLPP)য়ে শুকুৰবাৰে দলটোৱে ৰাষ্ট্ৰপতি পদৰ বাবে ৰণিল বিক্ৰমসিংঘে (Ranil Wickremesinghe)ক সমৰ্থন কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰে।

SLPPৰ সাধাৰণ সম্পাদক সাগৰ কৰিয়াৱাছামে এক বিবৃতিত কয় যে সংসদে ৰাজাপাক্ষেৰ উত্তৰাধিকাৰী নিৰ্বাচন নকৰালৈকে শুকুৰবাৰে অন্তৱৰ্তীকালীন ৰাষ্ট্ৰপতি হিচাপে শপত গ্ৰহণ কৰা প্ৰধানমন্ত্ৰী বিক্ৰমসিংঘেক সমৰ্থন কৰিব।

SLPPৰ বিচ্ছিন্নতাবাদী দুলাছ আলাহাপেৰুমাই ৰাষ্ট্ৰপতি পদৰ দৌৰত প্ৰাৰ্থীত্ব ঘোষণা কৰাৰ পিছতো এসময়ত ইয়াৰ প্ৰধান প্ৰতিদ্বন্দ্বী ৭৩ বছৰীয়া বিক্ৰমসিংঘেক সমৰ্থন কৰাৰ ঘোষণা কৰে প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী মহিন্দা ৰাজাপাকছা (Mahinda Rajapaksa) সমৰ্ৰথনকৰিব  দলটোৱে। আলাহাপেৰুমাই কয় যে তেওঁ ৰাষ্ট্ৰপতি পদৰ দৌৰত অৰাজনৈতিক প্ৰাৰ্থী হিচাপে ক্ৰছ পাৰ্টি সমৰ্থন আশা কৰিছে।

উল্লেখ্য যে ২২৫জনীয়া বিধানসভাত বিক্ৰমসিংঘেৰ দলৰ মাত্ৰ তেওঁৰ আসনখনহে আছে আৰু সেয়েহে কেৱল SLPPৰ পৰা সমৰ্থনৰ ওপৰতে নিৰ্ভৰশীল হ'ব বিক্ৰমসিংঘে।
Published by:Manjumoni Borah
First published:

শেহতীয়া বাতৰি