உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • Afghanistan Crisis: কাবুলত ইউক্ৰেইনৰ বিমান Hijacked ! ক'ত লৈ যোৱা হৈছে হাইজেক বিমান ?

    Afghanistan Crisis: কাবুলত ইউক্ৰেইনৰ বিমান Hijacked ! ক'ত লৈ যোৱা হৈছে হাইজেক বিমান ?

    খবৰ অনুসৰি আফগানিস্তানৰ (Afghanistan) ৰাজধানী কাবুল (Kabul)ত ইউক্ৰেইনৰ এখন (Ukraine) বিমান অপহৰণ কৰা হৈছে (Hijacked)। বিমানখন ইউক্ৰেইনৰ নাগৰিকসকলক স্থানান্তৰ কৰিবলৈ আফগানিস্তানত উপস্থিত হৈছিল।

    খবৰ অনুসৰি আফগানিস্তানৰ (Afghanistan) ৰাজধানী কাবুল (Kabul)ত ইউক্ৰেইনৰ এখন (Ukraine) বিমান অপহৰণ কৰা হৈছে (Hijacked)। বিমানখন ইউক্ৰেইনৰ নাগৰিকসকলক স্থানান্তৰ কৰিবলৈ আফগানিস্তানত উপস্থিত হৈছিল।

    খবৰ অনুসৰি আফগানিস্তানৰ (Afghanistan) ৰাজধানী কাবুল (Kabul)ত ইউক্ৰেইনৰ এখন (Ukraine) বিমান অপহৰণ কৰা হৈছে (Hijacked)। বিমানখন ইউক্ৰেইনৰ নাগৰিকসকলক স্থানান্তৰ কৰিবলৈ আফগানিস্তানত উপস্থিত হৈছিল।

    • Share this:
    খবৰ অনুসৰি আফগানিস্তানৰ (Afghanistan) ৰাজধানী কাবুল (Kabul)ত ইউক্ৰেইনৰ এখন (Ukraine) বিমান অপহৰণ কৰা হৈছে (Hijacked)। বিমানখন ইউক্ৰেইনৰ নাগৰিকসকলক স্থানান্তৰ কৰিবলৈ আফগানিস্তানত উপস্থিত হৈছিল। ইউক্ৰেইনৰ উপ বৈদেশিক মন্ত্ৰী য়েভাগেনি য়েনিনে (Yevgeny Yenin) মঙলবাৰে এই বিষয়ে প্ৰতিবেদন দিছে। ইফালে, ৰাছিয়াৰ সংবাদ মাধ্যমৰ দাবী যে হাইজেকৰ পিছত বিমানখন ইৰাণলৈ লৈ যোৱা হৈছে।

    ইউক্ৰেইনৰ উপ বৈদেশিক মন্ত্ৰী য়েভাগেনি য়েনিনে কৈছে, 'দেওবাৰে আমাৰ বিমানখন কিছু লোকে অপহৰণ কৰিছে, ৰাছিয়াৰ সংবাদ সংস্থা তাছে প্ৰতিবেদন দিছে। অপহৰণকাৰীসকল সশস্ত্ৰ আছিল। মঙলবাৰে, এই বিমানখন আমাৰ পৰা অদৃশ্য হৈ গৈছে। ইউক্ৰেইনৰ লোকসকলক বিমানেৰে নিয়াৰ পৰিৱৰ্তে, বিমানত থকা কিছুমান লোকে ইয়াক ইৰাণলৈ লৈ গৈছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: