• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • এই সপ্তাহত নতুন প্ৰধানমন্ত্ৰী আৰু কেবিনেট নিযুক্ত কৰাৰ কথা ঘোষণা শ্ৰীলংকাৰ ৰাষ্ট্ৰপতি গোটবায়া ৰাজপাক্ষেৰ ...

এই সপ্তাহত নতুন প্ৰধানমন্ত্ৰী আৰু কেবিনেট নিযুক্ত কৰাৰ কথা ঘোষণা শ্ৰীলংকাৰ ৰাষ্ট্ৰপতি গোটবায়া ৰাজপাক্ষেৰ ...

শ্ৰীলংকাৰ ৰাষ্ট্ৰপতি গোটবায়া ৰাজপাক্ষে বুধবাৰে দেশজুৰি এক ভাষণত কৈছে যে এই সপ্তাহত নতুন প্ৰধানমন্ত্ৰী আৰু কেবিনেট নিযুক্ত কৰা হ'ব।

শ্ৰীলংকাৰ ৰাষ্ট্ৰপতি গোটবায়া ৰাজপাক্ষে বুধবাৰে দেশজুৰি এক ভাষণত কৈছে যে এই সপ্তাহত নতুন প্ৰধানমন্ত্ৰী আৰু কেবিনেট নিযুক্ত কৰা হ'ব।

শ্ৰীলংকাৰ ৰাষ্ট্ৰপতি গোটবায়া ৰাজপাক্ষে বুধবাৰে দেশজুৰি এক ভাষণত কৈছে যে এই সপ্তাহত নতুন প্ৰধানমন্ত্ৰী আৰু কেবিনেট নিযুক্ত কৰা হ'ব।

  • Share this:
শ্ৰীলংকাৰ ৰাষ্ট্ৰপতি গোটবায়া ৰাজপাক্ষে বুধবাৰে দেশজুৰি এক ভাষণত কৈছে যে এই সপ্তাহত নতুন প্ৰধানমন্ত্ৰী আৰু কেবিনেট নিযুক্ত কৰা হ'ব। "এই সপ্তাহত মই সংসদত সংখ্যাগৰিষ্ঠতা লাভ কৰিব পৰা আৰু দেশৰ জনসাধাৰণৰ আস্থা অৰ্জন কৰিব পৰা প্ৰধানমন্ত্ৰী আৰু কেবিনেটক নিযুক্তি দিম," তেওঁ কয় যে সংবিধানৰ ১৯ তম সংশোধনীৰ বিষয়বস্তু প্ৰণয়নৰ বাবে এক সাংবিধানিক সংশোধনী উত্থাপন কৰা হ'ব, যিয়ে সংসদক অধিক ক্ষমতা প্ৰদান কৰিব। নতুন চৰকাৰৰ প্ৰধানমন্ত্ৰীক এখন নতুন কাৰ্যসূচী প্ৰস্তুত কৰাৰ আৰু এই দেশক আগুৱাই নিয়াৰ সুযোগ দিয়া হ'ব। চেন্ট্ৰেল বেংকৰ সতৰ্কবাণীৰ কেইঘণ্টামানৰ ভিতৰতে এই ঘোষণা কৰা হৈছে। ইয়াত, বিৰোধী দলবোৰে ৰাজপাক্ষেৰ প্ৰস্তাৱ নাকচ কৰে আৰু তাৰ পৰিৱৰ্তে তেওঁৰ পদত্যাগ দাবী কৰে।

কেন্দ্ৰীয় বেংকৰ মুৰব্বী নন্দলাল বীৰাসিংহে বুধবাৰে কলম্বোত সাংবাদিকৰ আগত কয় যে যদি দুদিনৰ ভিতৰত নতুন চৰকাৰ নিযুক্তি দিয়া নহয়, তেন্তে অৰ্থনীতি সম্পূৰ্ণৰূপে ধ্বংস হ'ব আৰু কোনেও ইয়াক বচাব নোৱাৰিব। তেওঁ কৈছিল যে ৰাজনৈতিক স্থিৰতা পুনৰুদ্ধাৰ কৰিব লাগিব। দেশৰ প্ৰথম প্ৰয়োজন হৈছে নতুন চৰকাৰ। যেতিয়া তেওঁ এমাহ আগতে কাৰ্যভাৰ গ্ৰহণ কৰিছিল, দেশখন দ্ৰুতগতিত তললৈ গৈ আছিল। মই ভাবিছিলো যে আমি এই পতনত ব্ৰেক লগাব পাৰিছোঁ, কিন্তু সোমবাৰৰ পিছত ঘটনাবোৰৰ পিছত ব্ৰেকবোৰে কাম নকৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published: