• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Shinzo Abe Death: জীৱনৰ যুঁজত পৰাজিত ছিনজো আবে , গুলীৰ আঘাতত মৃত্যু ...

Shinzo Abe Death: জীৱনৰ যুঁজত পৰাজিত ছিনজো আবে , গুলীৰ আঘাতত মৃত্যু ...

জাপানৰ প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী ছিনজো আবে অৱশেষত জীৱনৰ যুঁজত পৰাজিত হৈছে। জাপানী সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, ছিনজো আবেৰ বুকুত দুবাৰ গুলী লাগিছিল।

জাপানৰ প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী ছিনজো আবে অৱশেষত জীৱনৰ যুঁজত পৰাজিত হৈছে। জাপানী সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, ছিনজো আবেৰ বুকুত দুবাৰ গুলী লাগিছিল।

জাপানৰ প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী ছিনজো আবে অৱশেষত জীৱনৰ যুঁজত পৰাজিত হৈছে। জাপানী সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, ছিনজো আবেৰ বুকুত দুবাৰ গুলী লাগিছিল।

  • Share this:
জাপানৰ প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী ছিনজো আবে অৱশেষত জীৱনৰ যুঁজত পৰাজিত হৈছে। জাপানী সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, ছিনজো আবেৰ বুকুত দুবাৰ গুলী লাগিছিল। তাৰ পিছত, তেওঁৰ হৃদৰোগো হৈছিল। কেইবা ঘণ্টাৰ চিকিৎসাৰ পিছত অৱশেষত তেওঁৰ মৃত্যু হয়।

গুলীবিদ্ধ হোৱাৰ পিছত ছিনজো আবে নাৰা চিকিৎসা বিশ্ববিদ্যালয় চিকিৎসালয়ত চিকিৎসাধীন হৈ আছিল। ভাৰতীয় সময় মতে ৰাতিপুৱা ৮ বজাত (জাপানৰ সময় মতে ৰাতিপুৱা ১১.৩০ বজাত) তেওঁৰ ভাষণৰ সময়ত সমাৱেশত এজন আক্ৰমণকাৰীয়ে পিছফালৰ পৰা আবেৰ ওপৰত গুলীচালনা কৰে। ছয় ঘণ্টা পিছত তেওঁৰ মৃত্য়ু হয়।

৬৭ বছৰীয়া আবেয়ে নিৰাপত্তা বাহিনীৰ উপস্থিতিত ভাষণ দি আছিল কিন্তু দৰ্শকে সহজে তেওঁৰ কাষ চাপিবলৈ সক্ষম হৈছিল। জাপানৰ চৰকাৰী টিভি এনএইচকেৰ দ্বাৰা সম্প্ৰচাৰিত ফুটেজত দেখা গৈছে যে তেওঁ মঞ্চত থিয় হৈ আছে যেতিয়া বিস্ফোৰণ আৰু ধোঁৱাৰ তীব্ৰ শব্দ হয়।

বহুতো অঙ্গই কাম কৰা নাছিল
তেওঁক গুলীয়াই হত্যা কৰাৰ পিছৰে পৰা তেওঁৰ অৱস্থাৰ অৱনতি ঘটিছিল। চিকিৎসকসকলে তেওঁক বচাবলৈ কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰি আছিল, তথাপিও তেওঁলোকে কোনো উন্নতি দেখা পোৱা নাছিল। আবেৰ হৃদযন্ত্ৰকে ধৰি বহুতো অঙ্গই কাম কৰা বন্ধ কৰি দিছিল। এনে পৰিস্থিতিত, বিশ্বাস কৰা হয় যে আবেৰ মৃত্যুৰ পিছত, দেওবাৰে অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া জাপানৰ সংসদৰ উচ্চ সদনৰ নিৰ্বাচন পিছুৱাই দিয়া হ'ব পাৰে।

আক্ৰমণকাৰীজন আত্ম-প্ৰতিৰক্ষা বাহিনীৰ সদস্য আছিল
ৰয়টাৰৰ শেহতীয়া তথ্য অনুসৰি, ছিনজো আবেৰ ওপৰত গুলীচালনা কৰা লোকজনক আৰক্ষীয়ে ঘটনাস্থলীৰ পৰা গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে। ৪২ বছৰীয়া আক্ৰমণকাৰীজনৰ পৰা এটা বন্দুক উদ্ধাৰ কৰা হৈছে। আক্ৰমণকাৰীজন আত্ম-প্ৰতিৰক্ষা বাহিনীৰ সদস্য আছিল। আৰক্ষীয়ে অভিযুক্তজনক সোধা-পোছা কৰি আছে। তেওঁ কিয় গুলীচালনা কৰিছিল, এইটোও স্পষ্ট নহয়।
Published by:Kokil Sarma
First published: