• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • ক্ৰিমিয়া-ৰাছিয়া সংযোগী মূখ্য সেঁতু ভয়ানক বিস্ফোৰণত ক্ষতিগ্ৰস্ত

ক্ৰিমিয়া-ৰাছিয়া সংযোগী মূখ্য সেঁতু ভয়ানক বিস্ফোৰণত ক্ষতিগ্ৰস্ত

ক্ৰিমিয়ান দলঙত সংঘটিত হোৱা ভয়ানক অগ্নিকাণ্ডৰ কিছুদিন পূৰ্বে ইউক্ৰেইনৰ পূবৰ খাৰ্কিভ চহৰখন বিস্ফোৰণে জোকাৰি গৈছিল

ক্ৰিমিয়ান দলঙত সংঘটিত হোৱা ভয়ানক অগ্নিকাণ্ডৰ কিছুদিন পূৰ্বে ইউক্ৰেইনৰ পূবৰ খাৰ্কিভ চহৰখন বিস্ফোৰণে জোকাৰি গৈছিল

ক্ৰিমিয়ান দলঙত সংঘটিত হোৱা ভয়ানক অগ্নিকাণ্ডৰ কিছুদিন পূৰ্বে ইউক্ৰেইনৰ পূবৰ খাৰ্কিভ চহৰখন বিস্ফোৰণে জোকাৰি গৈছিল

  • Share this:
মূল ভূখণ্ড ৰাছিয়াক ৰাছিয়া নিয়ন্ত্ৰিত ক্ৰিমিয়ান উপদ্বীপৰ সৈতে সংযোগ কৰা দলংখনত এক ভয়ানক বিস্ফোৰণ ঘটে, যাৰ ফলত যান-জঁটৰ সৃষ্টি হয় আৰু ব্যাপক অগ্নিকাণ্ড সংঘটিত হয়। শনিবাৰে পুৱা ইউক্ৰেইনৰ পূব দিশৰ চহৰ খাৰ্কিভত বিস্ফোৰণৰ ফলত কঁপি উঠাৰ বেছি দিন নৌহওঁতেই এই কাণ্ডৰ সৃষ্টি হয়। ৰাছিয়াৰ বিষয়া অলেগ ক্ৰিউচকোভে কয় যে ইন্ধন সংৰক্ষণ টেংক বুলি ভবা এটা বস্তুত জুই লাগিছে বুলি আৰ আই এ-নভোষ্টি আৰু টাছ সংবাদ সংস্থাই প্ৰকাশ কৰিছে। তেওঁ কয় যে স্পেনৰ নেভিগেবল আৰ্কসমূহৰ কোনো ক্ষতি হোৱা নাই।

সংবাদ সংস্থা এ পিৰ মতে, তাৎক্ষণিকভাৱে হতাহতিৰ খবৰ পোৱা নাই। খাৰকিভৰ মেয়ৰ ইহ’ৰ টেৰেখভৰ উদ্ধৃতিৰে এপিয়ে টেলিগ্ৰামত প্ৰকাশ কৰিছে যে চহৰখনৰ মাজমজিয়াত ক্ষেপণাস্ত্ৰৰ আক্ৰমণৰ ফলত এই বিস্ফোৰণ ঘটিছে।

সামাজিক মাধ্যমত বিয়পি কৰা ছবিসমূহত জুই আৰু দলংখনৰ ক্ষতি হোৱা দেখা গৈছে। অৱশ্যে এটা ভিডিঅ’ত দেখা গৈছে যে ক্ৰিমিয়ান দলঙত জুইয়ে নিজেই নুমাই গৈছে।


ক্ৰিমিয়ান দলঙত সংঘটিত হোৱা ভয়ানক অগ্নিকাণ্ডৰ কিছুদিন পূৰ্বে ইউক্ৰেইনৰ পূবৰ খাৰ্কিভ চহৰখন বিস্ফোৰণে জোকাৰি গৈছিল, যাৰ ফলত আকাশলৈ ধোঁৱাৰ উচ্চ ঢৌ পঠিয়াইছিল আৰু ধাৰাবাহিকভাৱে গৌণ বিস্ফোৰণৰ সূচনা হৈছিল।

তদুপৰি, ইউক্ৰেইনৰ দক্ষিণৰ চহৰ জাপ’ৰিজজিয়াৰ এপাৰ্টমেণ্ট বিল্ডিঙত পূৰ্বে ক্ষেপণাস্ত্ৰৰ আক্ৰমণত মৃত্যু হোৱা লোকৰ সংখ্যা ১৪জনলৈ বৃদ্ধি পাইছে।

ৰাছিয়াৰ ৰাষ্ট্ৰপতি ভ্লাডিমিৰ পুটিনে বুধবাৰে নথি-পত্ৰত স্বাক্ষৰ কৰি ইউক্ৰেইনৰ চাৰিটা অঞ্চলক অবৈধভাৱে ৰাছিয়াৰ ভূখণ্ড হিচাপে দাবী কৰে, য’ত যোৱা মাহত ইউৰোপৰ সৰ্ববৃহৎ পাৰমাণৱিক শক্তি কেন্দ্ৰটো থকা জাপ’ৰিজজিয়া অঞ্চলটোও আছে, যাৰ ৰিয়েক্টৰসমূহ যোৱা মাহত বন্ধ কৰা হৈছিল।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি