• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Richest Actors in the World: বিশ্বৰ শীৰ্ষ ধনী অভিনেতাৰ তালিকাত শ্বাহৰুখ খানে চতুৰ্থ স্থান লাভ কৰিছে; সম্পূৰ্ণ তালিকা পৰীক্ষা কৰক আৰু কোনে ক'ত স্থান পাইছে জানক

Richest Actors in the World: বিশ্বৰ শীৰ্ষ ধনী অভিনেতাৰ তালিকাত শ্বাহৰুখ খানে চতুৰ্থ স্থান লাভ কৰিছে; সম্পূৰ্ণ তালিকা পৰীক্ষা কৰক আৰু কোনে ক'ত স্থান পাইছে জানক

জেৰী ছেইনফিল্ড, টাইলাৰ পেৰী আৰু 'দ্য ৰক' ডোৱেন জনছনৰ পিছত শ্বাহৰুখ খান হৈছে বিশ্বৰ চতুৰ্থ ধনী অভিনেতা

জেৰী ছেইনফিল্ড, টাইলাৰ পেৰী আৰু 'দ্য ৰক' ডোৱেন জনছনৰ পিছত শ্বাহৰুখ খান হৈছে বিশ্বৰ চতুৰ্থ ধনী অভিনেতা

জেৰী ছেইনফিল্ড, টাইলাৰ পেৰী আৰু 'দ্য ৰক' ডোৱেন জনছনৰ পিছত শ্বাহৰুখ খান হৈছে বিশ্বৰ চতুৰ্থ ধনী অভিনেতা

  • Share this:
বলীউডৰ ‘কিং খান’ খ্যাত শ্বাহৰুখ খান কেৱল ভাৰততে নহয়, বিশ্বজুৰি তেওঁৰ জনপ্ৰিয়তা আছে। ভাৰতত শ্বাহৰুখ খানক চিনেমা জগতৰ ৰোমাঞ্চৰ ৰজা বুলিও কোৱা হয়। বিভিন্ন চৰিত্ৰৰে অনুৰাগীৰ হৃদয় জয় কৰা শ্বাহৰুখক ধনী ভাৰতীয় অভিনেতাৰ ভিতৰত অন্যতম। তেওঁ চলচ্চিত্ৰ আৰু এনডোৰ্চমেণ্টকে ধৰি অসংখ্য উৎসৰ পৰা ধন উপাৰ্জন কৰে।

যদিও, বিগত চাৰি বছৰত এছআৰকেৰ কোনো ডাঙৰ ছবিয়ে মুক্তি লাভ হোৱা নাই, তথাপিও তেওঁ এতিয়া বিশ্বৰ অন্যতম ধনী অভিনেতা হিচাপে বিবেচিত হৈছে। জেৰী ছেইনফিল্ড, টাইলাৰ পেৰী আৰু 'দ্য ৰক' ডোৱেন জনছনৰ পিছত শ্বাহৰুখ খান হৈছে বিশ্বৰ চতুৰ্থ ধনী অভিনেতা।

দেওবাৰে টুইটাৰত ৱৰ্ল্ড অৱ ষ্টেটিষ্টিক্সে প্ৰকাশ কৰা তথ্য অনুসৰি, ‘বিশ্বৰ আটাইতকৈ ধনী অভিনেতা’ৰ তালিকাত শ্বাহৰুখ খানৰ নাম অন্তৰ্ভুক্ত হৈছে। তেওঁ ৭৭০ নিযুত ডলাৰ অৰ্থাৎ ৬,৩০৬ কোটি টকাৰ মুঠ সম্পত্তিৰ সৈতে এই তালিকাত অন্তৰ্ভুক্ত হোৱা একমাত্ৰ ভাৰতীয় অভিনেতা হিচাপে স্থান লাভ কৰিছে। তালিকাখনত আমেৰিকান কৌতুক অভিনেতা আৰু অভিনেতা জেৰী ছেইনফিল্ডে শীৰ্ষস্থান দখল কৰিছে আৰু তেওঁৰ মুঠ মূল্য ১ বিলিয়ন ডলাৰ।

বিশ্বৰ শীৰ্ষ ১০জন ধনী অভিনেতা–
১. জেৰী চেইনফিল্ড: ১ বিলিয়ন ডলাৰ
২. টাইলাৰ পেৰী: ১ বিলিয়ন ডলাৰ
৩. ডোৱেন জনচন: ৮০০ মিলিয়ন ডলাৰ
৪. শ্বাহৰুখ খান: ৭৭০ মিলিয়ন ডলাৰ
৫. টম ক্ৰুজ: ৬২০ মিলিয়ন ডলাৰ
৬. জেকি চেন: ৫২০ মিলিয়ন ডলাৰ
৭. জৰ্জ ক্লুনি: ৫০০ মিলিয়ন ডলাৰ
৮. ৰবাৰ্ট ডি নিৰো: ৫০০ মিলিয়ন ডলাৰ

শ্বাহৰুখ খান মুঠ মূল্য–

শ্বাহৰুখ খানে বলীউডৰ চলচ্চিত্ৰ ‘ৰইছ’ৰ দৰে চৰিত্ৰত অভিনয় কৰি এক বৃহত্‍ মূল্যৰ ধন উপাৰ্জন কৰি আছে। অভিনেতাজনে তেওঁৰ ডাঙৰ মুক্তি 'পাঠান'ৰ বাবেও অপেক্ষা কৰি আছে, যি হৈছে চাৰি বছৰৰ ভিতৰত তেওঁৰ প্ৰথম খন ছবি বৃহৎ বাজেটৰ ছবি। তেওঁ চিনেমাত অভিনয় কৰাৰ উপৰিও বহুতো বিজ্ঞাপন কৰে য’ৰ পৰা তেওঁ বহু ধন উপাৰ্জন কৰে।

৫৭ বছৰীয়া অভিনেতাজনে আইচিআইচিআই, বাইজুচ, বিগবাস্কেট, টেগ হিউয়াৰ, লাক্স আৰু হুণ্ডাইৰ দৰে ১৪টা ব্ৰেণ্ডক সমৰ্থন কৰে। ইয়াৰ উপৰিও, তেওঁৰ প্ৰযোজনা গৃহ, ৰেড চিলিজ এণ্টাৰটেইনমেণ্টে আৰু নেটফ্লিক্স অৰিজিনেল, ব্লাডৰ দৰে উচ্চ উপাৰ্জনকাৰীৰ সৈতে জড়িত হৈ ডাঙৰ নম্বৰ ধন লাভ কৰি আহিছে।

ফৰ্বছৰ তথ্য অনুসৰি, শ্বাহৰুখৰ গড় বাৰ্ষিক উপাৰ্জন ৩৮ মিলিয়ন ডলাৰ অৰ্থাৎ ৩১৩ কোটি টকা। ফৰ্বছ ইণ্ডিয়াৰ ২০১৯ ৰ চেলিব্ৰিটি ১০০ তালিকাত শ্বাহৰুখ খানে ১২৪.৩৮ কোটি টকাৰ বাৰ্ষিক উপাৰ্জনৰ সৈতে ৬ষ্ঠ স্থানত আছিল। ২০১৯ চনত তেওঁ এবছৰ আগতে ১৩ তম স্থানত আছিল।

তেওঁৰ উপাৰ্জনৰ উৎসবোৰত তেওঁৰ মালিকানাধিক ভাৰতীয় প্ৰিমিয়াৰ লীগ দলো অন্তৰ্ভুক্ত আছে। এছআৰকে কলকাতা নাইট ৰাইডাৰ্ছ আৰু ৱেষ্ট ইণ্ডিয়ান হোমলেণ্ড টি-২০ লীগ দল টি এণ্ড টি নাইট ৰাইডাৰ্ছৰ মালিক।
Published by:Sehnaz Begum
First published:

শেহতীয়া বাতৰি