মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» বিশ্ব

»এসময়ত ৰাহুল দ্ৰাবিড়ক কোৱা হৈছিল 'The Wall' আৰু আজি ভাৰতীয় মহিলা হকী দলৰ গ'লৰক্ষক সবিতাক অষ্ট্ৰেলয়াৰ ক্ৰিকেটাৰ-হাই কমিশ্বনাৰে আখ্যা দিলে 'The Great Wall of India'

এসময়ত ৰাহুল দ্ৰাবিড়ক কোৱা হৈছিল 'The Wall' আৰু আজি ভাৰতীয় মহিলা হকী দলৰ গ'লৰক্ষক সবিতাক অষ্ট্ৰেলয়াৰ ক্ৰিকেটাৰ-হাই কমিশ্বনাৰে আখ্যা দিলে 'The Great Wall of India'

Kokil Sarma | News18-Assam
Updated:August 2, 2021, 6:02 PM IST
এসময়ত ৰাহুল দ্ৰাবিড়ক কোৱা হৈছিল 'The Wall' আৰু আজি ভাৰতীয় মহিলা হকী দলৰ গ'লৰক্ষক সবিতাক অষ্ট্ৰেলয়াৰ ক্ৰিকেটাৰ-হাই কমিশ্বনাৰে আখ্যা দিলে 'The Great Wall of India'
অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত সবিতা পুনিয়াই (Savita Punia) ৯ টা পেনাল্টি কৰ্ণাৰ ৰক্ষা কৰে।

অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত সবিতা পুনিয়াই (Savita Punia) ৯ টা পেনাল্টি কৰ্ণাৰ ৰক্ষা কৰে।

  • Share this:
ভাৰতীয় মহিলা হকী দলে টকিঅ' অলিম্পিকত (Tokyo Olympics)ত অষ্ট্ৰেলিয়াক পৰাস্ত কৰি তেওঁলোকৰ অনুৰাগীৰ লগতে বিপক্ষৰ অনুৰাগীকো মোহিত কৰি তুলিছে। অষ্ট্ৰেলিয়াৰ ক্ৰিকেটাৰৰ পৰা হাই কমিছনাৰলৈকে, ভাৰতীয় দলটোৰ (Indian Hockey Team) প্ৰশংসা কৰিছে। ভাৰতত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ হাই কমিছনাৰ বেৰী অ'ফাৰেলে (Barry O’Farrell) ভাৰতীয় দলটোক অভিনন্দন জনায় আৰু গ'লৰক্ষক সবিতা পুনিয়াক দ্য গ্ৰেট ৱাল অৱ ইণ্ডিয়া (The Great Wall of India) বুলি অভিহিত কৰে। অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত সবিতা পুনিয়াই (Savita Punia) ৯ টা পেনাল্টি কৰ্ণাৰ ৰক্ষা কৰে।

অষ্ট্ৰেলিয়াৰ উচ্চায়ুক্ত বেৰী অ'ফাৰেলে (বেৰী অ'ফাৰেল) ভাৰতীয় দলটোক অভিনন্দন জনাই লিখিছিল, 'এইটো এটা কঠিন প্ৰতিযোগিতা আছিল। আপোনাৰ প্ৰতিৰক্ষা শেষলৈকে অতুলনীয় প্ৰমাণিত হৈছিল। সবিতা পুনিয়া, ভাৰতৰ মহান দেৱালক হৰুৱাব নোৱাৰি। সেমিফাইনাল আর ফাইনালের জন্য শুভেচ্ছা।



অষ্ট্ৰেলিয়াৰ ক্ৰিকেটাৰ ডেভিদ ৱাৰ্ণাৰেও (ডেভিদ ৱাৰ্ণাৰ) ভাৰতীয় মহিলা দলৰ বিজয়ত আনন্দ প্ৰকাশ কৰে। ডেভিদ ৱাৰ্ণাৰে আই পি এল দল ছানৰাইজাৰ্ছ হায়দৰাবাদৰ টুইটটো পুনৰ টুইট কৰিছিল। ৱাৰ্ণাৰে লিখিছিল, 'সাবাশ, আমাৰ ছোৱালীবোৰ! আপুনি আপোনাৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ প্ৰচেষ্টা কৰিছিল আৰু ভাৰতকো অভিনন্দন জনাইছিল। শুভকামনা!'

হকী ইণ্ডিয়াই গ'লৰক্ষক সবিতা পুনিয়াৰ উৎকৃষ্ট খেলকো অভিবাদন জনাইছিল। তাই সবিতাৰ এখন ফটো পোষ্ট কৰিছিল আৰু লিখিছিল, 'দেৱালৰ নতুন সংজ্ঞা...' সবিতা পুনিয়াই সামাজিক মাধ্যমতো যথেষ্ট প্ৰশংসা লাভ কৰিছে। হকী অনুৰাগীসকলে তেওঁলোকক দলৰ দেৱাল আৰু বস্ত্ৰ বুলি অভিহিত কৰিছে। ভাৰতে মেচখন জিকাৰ পিছত সোমবাৰে গোটেই দিনটো ছচিয়েল মিডিয়াত গ্ৰেট ৱাল অৱ ইণ্ডিয়া সবিতা পুনিয়াই ট্ৰেণ্ড অব্যাহত ৰাখিছিল।
Published by: Kokil Sarma
First published: August 2, 2021, 6:01 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি