মুখ্যপৃষ্ঠা »খবৰ »বিশ্ব »ব্ৰিটেইনে দাবী কৰে যে ৰাষ্ট্ৰপতি পুটিনে ইউক্ৰেইন যুদ্ধৰ পৰা প্ৰত্যাহাৰ কৰা সৈনিকসকলক গুলীয়াই হত্যা কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিছে ...

ব্ৰিটেইনে দাবী কৰে যে ৰাষ্ট্ৰপতি পুটিনে ইউক্ৰেইন যুদ্ধৰ পৰা প্ৰত্যাহাৰ কৰা সৈনিকসকলক গুলীয়াই হত্যা কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিছে ...

ৰাছিয়াৰ ৰাষ্ট্ৰপতি ভ্লাদিমিৰ পুটিনে ইউক্ৰেইন যুদ্ধৰ পৰা প্ৰত্যাহাৰ কৰা সৈনিকসকলক গুলীয়াই হত্যা কৰাৰ নিৰ্দেশ দিছে, ব্ৰিটেইনৰ প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰালয়ে এক চোৰাংচোৱা প্ৰতিবেদনৰ উদ্ধৃতি দি কয়। এইটো দাবী কৰা হৈছে যে ৰাছিয়াই ইয়াৰ বাবে এটা বিশেষ গোট প্ৰস্তুত কৰি আছে।

ৰাছিয়াৰ ৰাষ্ট্ৰপতি ভ্লাদিমিৰ পুটিনে ইউক্ৰেইন যুদ্ধৰ পৰা প্ৰত্যাহাৰ কৰা সৈনিকসকলক গুলীয়াই হত্যা কৰাৰ নিৰ্দেশ দিছে, ব্ৰিটেইনৰ প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰালয়ে এক চোৰাংচোৱা প্ৰতিবেদনৰ উদ্ধৃতি দি কয়। এইটো দাবী কৰা হৈছে যে ৰাছিয়াই ইয়াৰ বাবে এটা বিশেষ গোট প্ৰস্তুত কৰি আছে।

ৰাছিয়াৰ ৰাষ্ট্ৰপতি ভ্লাদিমিৰ পুটিনে ইউক্ৰেইন যুদ্ধৰ পৰা প্ৰত্যাহাৰ কৰা সৈনিকসকলক গুলীয়াই হত্যা কৰাৰ নিৰ্দেশ দিছে, ব্ৰিটেইনৰ প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰালয়ে এক চোৰাংচোৱা প্ৰতিবেদনৰ উদ্ধৃতি দি কয়। এইটো দাবী কৰা হৈছে যে ৰাছিয়াই ইয়াৰ বাবে এটা বিশেষ গোট প্ৰস্তুত কৰি আছে।

  • Share this:
ৰাছিয়া আৰু ইউক্ৰেইনৰ মাজত প্ৰায় ৯ মাহ ধৰি নিৰন্তৰ যুদ্ধ চলি আছে। ইফালে, ইউকেৰ এটা চোৰাংচোৱা সংস্থাই এটা ডাঙৰ দাবী কৰিছে। ৰাছিয়াৰ ৰাষ্ট্ৰপতি ভ্লাদিমিৰ পুটিনে ইউক্ৰেইন যুদ্ধৰ পৰা প্ৰত্যাহাৰ কৰা সৈনিকসকলক গুলীয়াই হত্যা কৰাৰ নিৰ্দেশ দিছে, ব্ৰিটেইনৰ প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰালয়ে এক চোৰাংচোৱা প্ৰতিবেদনৰ উদ্ধৃতি দি কয়। এইটো দাবী কৰা হৈছে যে ৰাছিয়াই ইয়াৰ বাবে এটা বিশেষ গোট প্ৰস্তুত কৰি আছে। ইয়াৰ আঁৰৰ কাৰণটো কোৱা হৈছে যুদ্ধত সৈনিকসকলৰ মনোবল আৰু উৎসাহৰ অভাৱ।

ব্ৰিটেইনৰ প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰালয়ে এটা প্ৰতিবেদনৰ উদ্ধৃতি দি কৈছে যে ৰাছিয়াৰ জেনেৰেল আউক কমাণ্ডাৰসকলক ইউক্ৰেইনৰ বিৰুদ্ধে চলি থকা যুদ্ধৰ পৰা প্ৰত্যাহাৰ কৰা সৈনিকসকলৰ বিৰুদ্ধে ব্যৱস্থা ল'বলৈ নিৰ্দেশ দিয়া হৈছে। যদি সৈনিকসকলে সতৰ্কবাণীৰ পিছতো সন্মত নহয়, তেন্তে তেওঁলোকক গুলী চালনা কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিয়া হৈছে।

ব্ৰিটেইনৰ প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰালয়ে এটা প্ৰতিবেদনৰ উদ্ধৃতি দি কৈছে যে ৰাছিয়াৰ জেনেৰেল আউক কমাণ্ডাৰসকলক ইউক্ৰেইনৰ বিৰুদ্ধে চলি থকা যুদ্ধৰ পৰা প্ৰত্যাহাৰ কৰা সৈনিকসকলৰ বিৰুদ্ধে ব্যৱস্থা ল'বলৈ নিৰ্দেশ দিয়া হৈছে। যদি সৈনিকসকলে সতৰ্কবাণীৰ পিছতো সন্মত নহয়, তেন্তে তেওঁলোকক গুলী চালনা কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিয়া হৈছে।

শেহতীয়া বাতৰি