• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • ভাৰতত সন্ত্ৰাসবাদী আক্ৰমণৰ ষড়যন্ত্ৰ ৰচনা কৰা আই এছ আত্মঘাতী বোমাৰুক আটক কৰিলে ৰাছিয়াই

ভাৰতত সন্ত্ৰাসবাদী আক্ৰমণৰ ষড়যন্ত্ৰ ৰচনা কৰা আই এছ আত্মঘাতী বোমাৰুক আটক কৰিলে ৰাছিয়াই

ৰাছিয়াৰ ফেডাৰেল চিকিউৰিটি চাৰ্ভিচে ইছলামিক ষ্টেট সন্ত্ৰাসবাদী গোটৰ এজন সদস্য অৰ্থাৎ এজন আত্মঘাতী বোমাৰুক আটক কৰিছে

ৰাছিয়াৰ ফেডাৰেল চিকিউৰিটি চাৰ্ভিচে ইছলামিক ষ্টেট সন্ত্ৰাসবাদী গোটৰ এজন সদস্য অৰ্থাৎ এজন আত্মঘাতী বোমাৰুক আটক কৰিছে

"ৰাছিয়াৰ এফএছবিয়ে মধ্য এছিয়া অঞ্চলৰ এখন দেশৰ বাসিন্দা ৰাছিয়াত নিষিদ্ধ কৰা ইছলামিক ষ্টেট আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় সন্ত্ৰাসবাদী সংগঠনৰ এজন সদস্যক চিনাক্ত আৰু আটক কৰে, যি ভাৰতৰ শাসকীয় চক্ৰৰ এজন প্ৰতিনিধিৰ বিৰুদ্ধে নিজকে উৰুৱাই সন্ত্ৰাসবাদী কাৰ্য সংঘটিত কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছিল।"

  • Share this:
ৰাছিয়াৰ ফেডাৰেল চিকিউৰিটি চাৰ্ভিচে (FSB) সোমবাৰে কৈছিল যে তেওঁলোকৰ বিষয়াসকলে ইছলামিক ষ্টেট সন্ত্ৰাসবাদী গোটৰ এজন সদস্য অৰ্থাৎ এজন আত্মঘাতী বোমাৰুক আটক কৰিছে, যি ভাৰতৰ এজন অভিজাত লোকৰ বিৰুদ্ধে সন্ত্ৰাসবাদী আক্ৰমণৰ ষড়যন্ত্ৰ কৰি আছিল, বুলি ৰাছিয়াৰ সংবাদ সংস্থা স্পুটনিকৰ বাতৰিত প্ৰকাশ পাইছে।


এক বিবৃতিত কয় যে, "ৰাছিয়াৰ এফএছবিয়ে মধ্য এছিয়া অঞ্চলৰ এখন দেশৰ বাসিন্দা ৰাছিয়াত নিষিদ্ধ কৰা ইছলামিক ষ্টেট আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় সন্ত্ৰাসবাদী সংগঠনৰ এজন সদস্যক চিনাক্ত আৰু আটক কৰে, যি ভাৰতৰ শাসকীয় চক্ৰৰ এজন প্ৰতিনিধিৰ বিৰুদ্ধে নিজকে উৰুৱাই সন্ত্ৰাসবাদী কাৰ্য সংঘটিত কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছিল।"


আটক কৰা সকলক এজন আই এছ নেতাই তুৰস্কত আত্মঘাতী বোমাৰু হিচাপে নিয়োগ কৰিছিল বুলি বিবৃতিটোত উল্লেখ কৰা হৈছে।


এই ঘটনাটো সন্দৰ্ভত এতিয়াও অনুসন্ধান চলি আছে আৰু এই সন্দৰ্ভত অধিক তথ্যৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে।



ইছলামিক ষ্টেট আৰু ইয়াৰ সকলো প্ৰকাশক সন্ত্ৰাসবাদী সংগঠনলৈ জাননী দিয়া হৈছে আৰু কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ দ্বাৰা বেআইনী কাৰ্যকলাপ (প্ৰতিৰোধ) আইন, ১৯৬৭-ৰ প্ৰথম অনুসূচীত অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছে।


গৃহ মন্ত্ৰালয়ৰ মতে, আইএছে ইয়াৰ আদৰ্শ প্ৰচাৰ কৰিবলৈ বিভিন্ন ইণ্টাৰনেট-আধাৰিত ছ'চিয়েল মিডিয়া প্লেটফৰ্ম ব্যৱহাৰ কৰি আছে। সংশ্লিষ্ট সংস্থাসমূহৰ দ্বাৰা এই ক্ষেত্ৰত চাইবাৰস্পেচৰ ওপৰত তীক্ষ্ণ নিৰীক্ষণ কৰা হৈছে আৰু আইন অনুসৰি ব্যৱস্থা লোৱা হৈছে।

Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি