உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • এতিয়া মহাবিদ্যালয়ত ৰুটি বনোৱাৰ বাবে এটা Class থাকিব, আপুনি ডিগ্ৰী লোৱাৰ লগে লগে ১ লাখ টকাৰ চাকৰি পাব !

    এতিয়া মহাবিদ্যালয়ত ৰুটি বনোৱাৰ বাবে এটা Class থাকিব, আপুনি ডিগ্ৰী লোৱাৰ লগে লগে ১ লাখ টকাৰ চাকৰি পাব !

    Photo- Malaysia Media

    Photo- Malaysia Media

    Roti Making Academy: মালয়েছিয়াত এখন একাডেমীৰ বাতৰি আহিছে। এই একাডেমীত নামভৰ্তি কৰাসকলক লগে লগে ঘূৰণীয়া ৰুটি বনাবলৈ শিকোৱা হ'ব। অৱশ্যে, এই প্ৰস্তাৱৰ পিছৰে পৰা কেইবাটাও বিতৰ্ক আৰম্ভ হৈছে।

    • Share this:
    ৰন্ধন এক কলা। এতিয়ালৈকে আপুনি বহুতো প্ৰতিষ্ঠানৰ বিষয়ে পঢ়িব লাগিব য'ত হোটেল ব্যৱস্থাপনা শ্ৰেণী অনুষ্ঠিত হয়। একে সময়তে, আপোনাক ৰন্ধাৰ পৰা বহু প্ৰকাৰৰ পৰামৰ্শ আৰু কৌশলো আছে। কিন্তু এতিয়ালৈকে, এনে কোনো প্ৰতিষ্ঠান সৃষ্টি কৰা হোৱা নাই য'ত কেৱল ৰুটি তৈয়াৰ কৰা শিকোৱা হয়। কিন্তু এতিয়া মালয়েছিয়াত তেনে এখন একাডেমীৰ বাতৰি আহিছে। এই একাডেমীত নামভৰ্তি কৰা সকলক লগে লগে ঘূৰণীয়া ৰুটি বনাবলৈ শিকোৱা হ'ব। অৱশ্যে, এই প্ৰস্তাৱৰ পিছৰে পৰা, কেইবাটাও বিতৰ্ক আৰম্ভ হৈছে।

    শেহতীয়াকৈ, মালয়েছিয়াৰ নেগেৰী চেম্বিলান ষ্টেট এক্সকোৱে ইয়াত এটা ব্ৰেড নিৰ্মাণ একাডেমী খোলাৰ প্ৰস্তাৱ প্ৰেৰণ কৰিছে। তেতিয়াৰ পৰা ই মানুহৰ মাজত আলোচনাৰ বিষয় হৈ পৰিছে। যদিও কিছুমান লোকে অনুভৱ কৰে যে এনে একাডেমী মুকলি হোৱাৰ ফলত দেশখন এক গৰাখহনীয়ালৈ যাব, কিছুমানে ইয়াক দেশৰ ব্যৱসায়ৰ বিকাশ আৰু সম্ভাৱনাৰ দুৱাৰ মুকলি কৰাৰ উপায় বুলি অভিহিত কৰিছে। এই প্ৰস্তাৱত, কামৰুল ৰিজালৰ এক গুৰুত্বপূৰ্ণ অৱদান আছে যি হৈছে আবাং টেৰবাং ৰেষ্টুৰেণ্টৰ গৰাকী।

    কামৰুলে ৰাজ্যিক এক্সচিঅ'ক এই একাডেমীত ৰুটি কেনেদৰে বনাব লাগে সকলোকে শিকাবলৈ অনুৰোধ জনাইছে। কামৰুলৰ মতে, আজিকালি পূৰ্ণ-সময়ৰ ৰুটি নিৰ্মাতাৰ চাহিদা যথেষ্ট বেছি। তেওঁৰ দৰমহাও প্ৰায় এক লাখ ৭ টকা। প্ৰতিদিনে, এজন ব্যক্তিক ইয়াত ৰুটি তৈয়াৰ কৰিবলৈ ৩,৫০০ টকালৈকে পৰিশোধ কৰা হয়। কামৰুল নিজেই ৰুটি বনোৱাৰ কাম কৰে। সপ্তাহৰ দিনবোৰত, তেওঁলোকে এদিনত প্ৰায় ৫০০ ৰুটি বিক্ৰী কৰে, আনহাতে সপ্তাহৰ শেষত ই ৭০০ত উপনীত হয়।



    roti maker সকলৰ যথেষ্ট চাহিদা আছে
    কামৰুলে ১৪ বছৰ বয়সৰ পৰা এখন ৰেষ্টুৰেণ্টত কাম কৰি আছে। বহুতো অসুবিধাৰ পিছত, তেওঁ নিজৰ এখন ৰেষ্টুৰেণ্ট খুলিছিল আৰু এতিয়া ইয়াত ৰুটি বনোৱাৰ বাবে কাম কৰি আছে। তেওঁৰ অভিজ্ঞতাৰ ওপৰত আধাৰিত কৰি কামৰুলৰ মতে যদি আপুনি বিচাৰে, আপুনি ৰুটি বনাই মাহে এক লাখ লৈকে উপাৰ্জন কৰিব পাৰে। এতিয়া যদি এনে একাডেমী খোলা হয়, ই জনসাধাৰণৰ ভৱিষ্যতৰ বাবে অতি লাভজনক হ'ব। ইয়াৰ কাৰণ হ'ল ইয়াৰ আগত যথেষ্ট সুযোগ আছে। যদি আপুনি নিখুঁত ৰুটি তৈয়াৰ কৰিবলৈ শিকে, তেন্তে আপুনি আগলৈ যথেষ্ট ভাল টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: