உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • Ross Taylor Retired: আন্তৰ্জাতিক ক্ৰিকেটৰ পৰা অৱসৰ ঘোষণা কৰিলে ৰছ টেইলৰে, নিউজীলেণ্ড ক্ৰিকেটক দি গ'ল অবিস্মৰণীয় অৱদান

    Ross Taylor Retired: আন্তৰ্জাতিক ক্ৰিকেটৰ পৰা অৱসৰ ঘোষণা কৰিলে ৰছ টেইলৰে, নিউজীলেণ্ড ক্ৰিকেটক দি গ'ল অবিস্মৰণীয় অৱদান

    ৰছ টেইলৰৰ অৱসৰ ঘোষণা

    ৰছ টেইলৰৰ অৱসৰ ঘোষণা

    Ross Taylor Retired: ৰছ টেইলৰে 7,584 টেষ্ট ৰাণ, এদিনীয়া 8,581 ৰাণ কৰিছে। এদিনীয়াত শতক 21টা আৰু সকলো ফৰ্মেটতে 40টা শতক অৰ্জন কৰিছে।

    • Share this:
    নিউজিলেণ্ডৰ বেটছমেন ৰছ টেইলৰে (Ross Taylor) আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেটৰ পৰা অৱসৰ লোৱাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে। বাংলাদেশৰ বিৰুদ্ধে আগন্তুক ঘৰুৱা টেষ্ট শৃংখলা সমাপ্ত হোৱাৰ পিছত আৰু অষ্ট্ৰেলিয়া আৰু নেডাৰলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে ছয়খন এদিনীয়া খেলৰ পিছতে ৰছ টেইলৰে অৱসৰ ল'ব ক্ৰিকটৰ পৰা। টেইলৰে ২০০৬ চনত অভিষেক ঘটাইছিল আৰু মুঠ ৪৪৫টা ইনংছত ১৮,০৭৪ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছে। ক্ৰিকেটৰ আটাইকেইটা ফৰ্মেটত নিউজিলেণ্ডৰ খেলুৱৈৰ ভিতৰত আটাইতকৈ বেছি ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছে ৰছ টেইলৰে।

    ৩৭ বছৰীয়া টেইলৰে কয় যে নিউজিলেণ্ড (Newzealand)ক প্ৰতিনিধিত্ব কৰাটো তেওঁৰ বাবে এক সন্মানৰ বিষয় আৰু তেওঁৰ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় কেৰিয়াৰৰ সময়ত সমৰ্থনৰ বাবে সকলো অনুৰাগীক ধন্যবাদ জনায়।

    "আজি মই ঘৰুৱা আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেটৰ পৰা অৱসৰ ঘোষণা কৰিছোঁ, বাংলাদেশৰ বিৰুদ্ধে আৰু মাত্ৰ দুখন টেষ্ট, আৰু অষ্ট্ৰেলিয়া আৰু নেডাৰলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে ছয়খন এদিনীয়া খেল আছে। ১৭ বছৰৰ এই অবিশ্বাস্য সমৰ্থনৰ বাবে আপোনালোক সকলোকে ধন্যবাদ। মোৰ দেশ #২৩৪ক প্ৰতিনিধিত্ব কৰাটো এক সন্মানৰ বিষয়," টেইলৰে টুইট কৰে।

    উল্লেখ্য যে তিনিটা ফৰ্মেটৰ প্ৰতিটোতে ১০০টা আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় খেলত অৱতীৰ্ণ হোৱা ইতিহাসৰ প্ৰথমজন খেলুৱৈ টেইলৰ।

    তেওঁ কয়, "এইটো এটা আশ্চৰ্যকৰ যাত্ৰা আছিল আৰু মই অবিশ্বাস্যভাৱে সৌভাগ্যৱান অনুভৱ কৰোঁ যে মই ইমান দিনলৈকে মোৰ দেশক প্ৰতিনিধিত্ব কৰি আহিছো।" "খেলখনৰ কিছুমান মহান ব্যক্তিৰ সৈতে আৰু বিপক্ষে খেলাটো এনেকুৱা এক সৌভাগ্যৰ বিষয় আৰু এই পথত বহুতো স্মৃতি আৰু বন্ধুত্ব সৃষ্টি কৰাটো এক সৌভাগ্যৰ বিষয়। কিন্তু সকলো ভাল বস্তুৰো সমাপ্তি ঘটে আৰু এই সময়টো মোৰ বাবে সঠিক যেন অনুভৱ হৈছে।"

    টেইলৰে 7,584 টেষ্ট ৰাণ, এদিনীয়া 8,581 ৰাণ কৰিছে। এদিনীয়াত শতক 21টা আৰু সকলো ফৰ্মেটতে 40টা শতক অৰ্জন কৰিছে।

    নিউজিলেণ্ডৰ অধিনায়ক কেন উইলিয়ামছনে (kane Williamson)ও টেইলৰক 'বিশ্বমানৰ 'খেলুৱৈ' বুলি অভিহিত কৰে।

    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese

    নিউজিলেণ্ডৰ মুখ্য প্ৰশিক্ষক গেৰী ষ্টেডে দলটোলৈ আগবঢ়োৱা অৱদানৰ বাবে টেইলৰক ধন্যবাদ জনায়।
    Published by:Manjumoni Borah
    First published: