• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • টেনিচ কিংবদন্তি ৰজাৰ ফেডাৰাৰৰ সম্পত্তিৰ পৰিমাণ কিমান? ২৪ বছৰীয়া কেৰিয়াৰত কিমান কোটি প্ৰাইজমানী অৰ্জন কৰিছিল?

টেনিচ কিংবদন্তি ৰজাৰ ফেডাৰাৰৰ সম্পত্তিৰ পৰিমাণ কিমান? ২৪ বছৰীয়া কেৰিয়াৰত কিমান কোটি প্ৰাইজমানী অৰ্জন কৰিছিল?

বিশ্বৰ অন্যতম সৰ্বাধিক অৰ্জন কৰা ক্ৰীড়াবিদ ফেডাৰেৰে ২৪ বছৰীয়া কেৰিয়াৰৰ সময়ছোৱাত ক’ৰ্টত ১৩০.৬ মিলিয়ন ডলাৰ (১০,৪২,৫১,৮৪,১৮০ টকা) পুৰস্কাৰৰ ধন উপাৰ্জন কৰিছিল বুলি ফৰ্বছত প্ৰকাশ পাইছে।

বিশ্বৰ অন্যতম সৰ্বাধিক অৰ্জন কৰা ক্ৰীড়াবিদ ফেডাৰেৰে ২৪ বছৰীয়া কেৰিয়াৰৰ সময়ছোৱাত ক’ৰ্টত ১৩০.৬ মিলিয়ন ডলাৰ (১০,৪২,৫১,৮৪,১৮০ টকা) পুৰস্কাৰৰ ধন উপাৰ্জন কৰিছিল বুলি ফৰ্বছত প্ৰকাশ পাইছে।

আমোদজনকভাৱে আমেৰিকাৰ ব্যৱসায়িক আলোচনীখনে ফেডাৰাৰক একেৰাহে ১৭ বছৰ ধৰি সৰ্বাধিক অৰ্জন কৰা টেনিছ খেলুৱৈ হিচাপে স্থান দিছিল।

  • Share this:
ইণ্ডিয়ান এক্সপ্ৰেছৰ মতে, ফেডাৰাৰৰ আনুমানিক সম্পত্তি ৪৫ কোটি ডলাৰৰ অধিক (৩৫,৯১,৮২,৩৫,০০০ টকা)। বিশ্বৰ অন্যতম সৰ্বাধিক অৰ্জন কৰা ক্ৰীড়াবিদ ফেডাৰেৰে ২৪ বছৰীয়া কেৰিয়াৰৰ সময়ছোৱাত ক’ৰ্টত ১৩০.৬ মিলিয়ন ডলাৰ (১০,৪২,৫১,৮৪,১৮০ টকা) পুৰস্কাৰৰ ধন উপাৰ্জন কৰিছিল বুলি ফৰ্বছত প্ৰকাশ পাইছে। জ’কভিচৰ ১৫২ মিলিয়ন ডলাৰ (১২,১৩,৩১,৭২,০০০ টকা)ৰ পিছতে ফেডাৰাৰ মাত্ৰ দ্বিতীয় স্থানত আছে।

আমোদজনকভাৱে আমেৰিকাৰ ব্যৱসায়িক আলোচনীখনে ফেডাৰাৰক একেৰাহে ১৭ বছৰ ধৰি সৰ্বাধিক অৰ্জন কৰা টেনিছ খেলুৱৈ হিচাপে স্থান দিছিল। যোৱা বছৰ ফেডাৰেৰে আঁঠুৰ আঘাতৰ চিকিৎসা কৰি থকাৰ সময়ত ফৰ্বছে তেওঁক ৯০.৭ মিলিয়ন ডলাৰ (৭,২৩,৯৫,৩৭,৯৫০ টকা) উপাৰ্জন কৰি বিশ্বৰ সপ্তম সৰ্বাধিক দৰমহা পোৱা খেলুৱৈ হিচাপে স্থান দিছিল। তেওঁ এণ্ডাৰ্ছমেণ্টৰ পৰাই ৯ কোটি ডলাৰ (৭,১৮,৩২,১৫,০০০ টকা) উপাৰ্জন কৰিছিল। যোৱা বছৰ বাস্কেটবলৰ কিংবদন্তি লেব্ৰন জেমছে এণ্ডাৰছমেণ্টৰ পৰা উপাৰ্জন কৰা ধনতকৈ এইয়া অধিক আছিল - ৮ কোটি ডলাৰ (৬,৩৮,৫৬,৪০,০০০ টকা)।

নাইকে ফেডাৰাৰক এটা দশকৰ বাবে বছৰি ১২ মিলিয়ন ডলাৰ (৯৫,৭৮,১৯,৬০০ টকা) দিছিল বুলি ইণ্ডিয়ান এক্সপ্ৰেছত প্ৰকাশিত হৈছে। ২০১৮ চনত জাপানৰ এপাৰেল ব্ৰেণ্ড ইউনিক্লোৱে তেওঁক ফৰ্বছৰ মতে ৩০ কোটি ডলাৰ (২৩,৯৪,৩৮,৪০,০০০ টকা) দহ বছৰৰ বাবে চুক্তিবদ্ধ কৰিছিল। ফেডাৰেৰে সমৰ্থন কৰা আন কেইটামান ব্ৰেণ্ড হ’ল ক্ৰেডিট ছুইছ, লিণ্ডট, মাৰ্চিডিজ আৰু ৰলেক্স।

ফৰ্বছৰ মতে, যেতিয়া ফেডাৰেৰে তেওঁৰ প্ৰাইম অৱস্থাত থাকিব, তেতিয়া প্ৰদৰ্শনীমূলক খেলত খেলিবলৈ ২০ লাখ ডলাৰ (১৫,৯৬,২৯,০০০ টকা) পৰ্যন্ত ল’ব।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি