• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • ব্ৰিটেইনৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী ঋষি সুনকৰ কন্যা অনুষ্কাৰ কুচিপুড়ী পৰিৱেশন লণ্ডনৰ নৃত্য মহোৎসৱত

ব্ৰিটেইনৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী ঋষি সুনকৰ কন্যা অনুষ্কাৰ কুচিপুড়ী পৰিৱেশন লণ্ডনৰ নৃত্য মহোৎসৱত

ব্ৰিটেইনৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী ঋষি সুনকৰ কন্যা অনুষ্কাৰ কুচিপুড়ী পৰিৱেশন লণ্ডনৰ নৃত্য মহোৎসৱত

ব্ৰিটেইনৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী ঋষি সুনকৰ কন্যা অনুষ্কাৰ কুচিপুড়ী পৰিৱেশন লণ্ডনৰ নৃত্য মহোৎসৱত

অনুষ্কাৰ মাতৃ ইনফ’ছিছৰ সহ-প্ৰতিষ্ঠাপক নাৰায়ণ মূৰ্তিৰ কন্যা অক্ষতা মূৰ্তিয়েও নৃত্য অনুষ্ঠানত অংশগ্ৰহণ কৰে আৰু লগতে ঋষি সুনকৰ পিতৃ-মাতৃও উপস্থিত থাকে।

  • Share this:
শুকুৰবাৰে লণ্ডনত আন বহু শিশুৰ সৈতে কুচিপুড়ী পৰিৱেশন কৰিলে ব্ৰিটেইনৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী ঋষি সুনকৰ কন্যা অনুষ্কা সুনাকে।

এই নৃত্য প্ৰকাৰৰ সৰ্ববৃহৎ সৰ্বাংগীন আন্তঃপ্ৰজন্ম মহোৎসৱ ‘ৰং’- আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় কুচিপুড়ী নৃত্য মহোৎসৱ ২০২২ ৰ অংশ হিচাপে ৯ বছৰীয়া শিশু অনুষ্কাই নৃত্য পৰিৱেশন কৰে।

৪ বছৰ বয়সৰ পৰা ৮৫ বছৰ বয়সৰ ভিতৰৰ প্ৰায় ১০০ জন শিল্পী, য’ত আছিল লাইভ সংগীতজ্ঞ, জ্যেষ্ঠ সমসাময়িক নৃত্য শিল্পী ( ৬৫+ বছৰ পৰিৱেশন কৰা গোট), শিক্ষণত অক্ষম হুইলচেয়াৰ নৃত্যশিল্পী, পোলেণ্ডৰ নাটাৰং গ্ৰুপৰ পৰা আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বাৰ্চাৰী ছাত্ৰ-ছাত্ৰী।

অনুষ্কাৰ মাতৃ ইনফ’ছিছৰ সহ-প্ৰতিষ্ঠাপক নাৰায়ণ মূৰ্তিৰ কন্যা অক্ষতা মূৰ্তিয়েও নৃত্য অনুষ্ঠানত অংশগ্ৰহণ কৰে আৰু লগতে ঋষি সুনকৰ পিতৃ-মাতৃও উপস্থিত থাকে।

ঋষি সুনক ব্ৰিটেইনৰ ৫৭ সংখ্যক প্ৰধানমন্ত্ৰী আৰু এই পদত অধিষ্ঠিত ভাৰতীয় মূলৰ প্ৰথমজন ব্যক্তি।

ভাৰতীয় মূলৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষগৰাকীয়ে সাধাৰণতে ৰাজকোষৰ চ্যান্সেলৰৰ ঘৰ হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰা ১০ ডাউনিং ষ্ট্ৰীটৰ ওপৰৰ সৰু ফ্লেটটোলৈ ঘূৰি আহি এই নিয়ম উলংঘা কৰিছে।

টাইমছ কাকতখনক মিষ্টাৰ সুনাকে কয় যে আমি ভাবিছিলো যে তেওঁৰ (চান্সেলৰ জেৰেমি হাণ্টৰ বাবে) সেইখিনি অতিৰিক্ত ঠাই পোৱাটো ভাল হ’ব গতিকে মই ভাবিছিলো যে সেইটোৱেই সঠিক কাম।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি